Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Newsman »

Zdjęcia z archiwum Bzowskiego



Na podstawie otrzymanych z archiwum Kazimierza Bzowskiego zdjęć Arek Miazga skompilował filmową prezentację.



<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/iUOjFcrGyd8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>



Mam nadzieję, że stanie się ona wstępem do waszych reflekcji na temat postaci Bzowskiego, jej dokonań i wielu niezwykłych szczegółów, o których mówił.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Przemekkk666 »

Kurcze gdyby nie działalnosc jego i całej grupy badan ufo to prawdopodobnie nie zająlbym sie tym wszystkim albo przynajmniej nie w takim stopniu jak obecnie.



Widac, ze mieli wielka pasje i tez duzo szczescia, ze tak duzo trafialo sie wtedy tak niezwyklych przypadkow.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Niestety do dziś po ''nich'' nie wiele pozostało a szkoda - zero raportów, raptem kilkanaście fotek z ponad 100 wyselekcjonowanych jako ''niewyjaśnione''. Z tego co wiem po śmierci Bzowskiego żona ''porozdawała'' jego rzeczy jakimś znajomym niestety do dzis nie ustaliliśmy kto nimi był ? O Panu Bzowskim wiele pisano zarówno złego jak i bardzo dobrego dlatego opinie są różne. Faktem jest, że pewnej części fotek nie tylko Bzowskiego lecz całej grupy nie udało sie wyjaśnić plamami, wadami podłoża emulsji, refleksami pisał o tym m.i n Znicz Sawicki nestor polskiej ufologii człowiek wyjątkowo sceptyczny. Wiem, że KKK odwiedzała Bzowskiego i robila wizje w terenie aby wyjaśnić te ''anomalie'' pewno Pan Piechota ma sporo tych informacji ? To Pan Bzowski mnie zachęcił do podobnych eksperymentów jak on niestety zaczęło sie''udawać'' w 2008 roku pomimo że fotografowałem od 2000 ale znacznie mnie (filmy i wywołanie nie było tanie) Z opowiadań Darka wiem wprost o ''rewelacyjnych'' fotkach Przemku pewno Darek Ci też wspominał o tym.



Dziś jest znacznie łatwiej mamy technikę cyfrową kamery IR itp., ale moim zdaniem uzyskane ''efekty'' sa znacznie gorsze. Ale Ci co mają zacięcie próbują nadal, zresztą Przemku wiesz jak to ''smakuje'' :NotDoneCare:
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Przemekkk666 »

Od czasu gdy rozpowszechnila sie technika cyfrowa to powoli to wszystko zaczelo jakby wygasac - ale gdy wie sie jakiej techniki uzyc oraz ma sie troche szczescia i cierpliwosci mozna cos uchwycic bardzo ciekawego jak bylo z tą fotka z kwietnia- to dowod na to, ze mimo cyfryzacji te rzeczy dalej mozna łapac, potrzebna jedynie wiedza jak

Moze w tamtym okresie gdy zył Bzowski było cos, co sprawialo ze dzialo sie tyle dziwnych rzeczy wokoł nich?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Arek 1973 »

Dlaczego ten film jest " w moim kraju niedostępny" ?????????, wiem że loguję się z Niemiec..... jak mogę zobaczyć ten film?
Ostatnio zmieniony sob lip 21, 2012 12:33 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Nie mam pojęcia dlaczego ?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

I ja się nie ze wszystkim zgadzałem co pisał i prezentował Pan Bzowski. Blania krytykował każdego wówczas ufologa nie tylko Bzowskiego, ale wyzywanie kogoś w swojej książce od małp czy nienormalnych to chyba prezentowanie swojego niskiego poziomu. Też mam wszystkie teksty z GM i wiele tych spraw to fakty opisane jedynie skrótowo bo w GM rozpisać sie nie dało. Widzisz skaza lub inne defekty filmu podczas wywoływania można było wówczas sprawdzić do tego celu grupa Bzowskiego z tego co przekazał mi Dariusz miała bardzo dobry mikroskop od P. Żarnocha i tym sposobem mogli odróżnić co było wadą podłoża lub emulsji - zatem nie robili tego na widzi mi się a to bardzo istotne. Chciałbym robić takie fotki jak na Bernardyńskiej.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Nikogo nic nie usprawiedliwia do publicznego wyzywania i ośmieszania innych osób, tym bardziej w książce. Kamień był faktycznie, wahadełko nie znikło jedynie na oczach Bzowskiego lub kilku innych osób może żyją jeszcze i pamiętają to nie wiem ? Blania myślał kategoriami sigma i pi, Bzowski i jego grupa nie tylko ET brali pod uwagę, ale również inne możliwości dla, których były jedynie wówczas fantastyką. Jak pisałem nawet sam Znicz Sawicki nie umiał wyjaśnić wielu fotek z Grupy Bzowskiego zwykłymi wadami o czym wspomina w jednej ze swoich książek.
Ostatnio zmieniony ndz lip 22, 2012 8:52 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Sam Wolski wspominał o kamieniu i snach swojego ojca związanych z nim ? Dla Ciebie może i żadnej, ale dla innych owszem ponieważ choćby zdjęcia tych 7 kul przedstawiają coś zadziwiającego jak dotychczas jedynie w USA na filmach mogliśmy cos zbliżonego zobaczyć a to było w 1982 roku. Teraz pytania czym były owe światła bo ja jak i Bzowski nie twierdzę że to typowe UFO ? Regułą było to, że podobne światła pojawiały się w tym terenie zatem również obserwowana czasem wzrokowo.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: arek »

Co niektórym wydaje sie ,że pisząc ,że jest to bład emulsji ,czy procesu wywoływania,odkrywaja Ameryke. I ,że za czasów Bzowskiego nikt nie słyszał o takiej możliwosci ,że nie znano efektu blików .

Otóż moi kochani eksperci od fotografii ,takie rzeczy były znane ,znali je również robiacy zdjęcia ludzie z grupy Bzowskiego .

Pisze na zasadzie ,skoro ja wiedziałem ,wiedzieli inni ."Moją"ksiażka z której uczyłem sie fotografii była ksiazka ,napisaną przez pana Moroza "Fotografujemy" ,a także Pracownia fotograficzna i jeszcze parę innych ,pierwszym aparatem była smiena 8m ,potem otrzymałem "waschod" ,pierwszy mój koreks był zrobiony z bakielitu a powiekszalnik nie miał rolki do ustawiania odległosci od papieru ,moją przygodę z wywoływaniem zdjeć ,kończyłem z "krokusem 66c" i głowica do robienia zdjec kolorowych w systemie ORWO /Agfa.

Potem były juz tylko minilaby.

Piszę to nie dlatego ,że jestem taki wspanialy ,tylko dlatego ,żeby pokazać ,że wiem o czym piszę.

By pozbyć sie pęcherzyków powietrza z kliszy ,wystarczyło podczas zalania, uderzyć koreksem o stół i każdy to wiedział . Zawsze też łatwo było określić czy wywołana klisza była z błędem ,bo na innych zdjeciach ,tez musiały wystąpić babelki .Zatem pisanie obecnie ,że Żarnoch czy Bzowski robił same fejki jest nadużyciem.Wiedzieli co robia i umieli eliminować takie "efekty"

Teraz z innej beczki ,skoro tak łatwo zrobic zdjęcie ufo ,bo w sumie bez trudu robił to Bzowski,robi Azor,Przemek,2012 i wielu innych ,to musi byc to nagminne .

Skoro Ziemia lezy na zadupiu Drogi Mlecznej , to musi być inne wytłumacznie, w sumie stałej obecności alienów w naszej rzeczywistosci ,niz "istnieje tylko tu i teraz" .Pokonywanie odległosci kosmicznych nie jest takie trudne jakby się wydawało.Ich stała obecnosc jest faktem ,podobnie jak brak zagrożenia z ich strony .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”