Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Van można różnie oceniać Bzowskiego, ale nie można iść tokiem rozumowania i wręcz obrzydliwych słów jakie opisał Blania bo to było żenujące. Sam z wieloma zdjęciami Bzowskiego bym dyskutował, ale nie zmienia to faktu, że dużą ich ilość była interesująca i nie dotyczyła typowych wad ówczesnych filmów . Do dzis mam kontakt z jednym z członków grupy Bzowskiego i wiem jak sprawdzali takowe filmy aby wykluczać wady i nie jest to prawdą, że na oko coś oceniali. Mało tego Bzowski po latach  wiele zdjęć nie oceniał nawet jako typowe UFO lecz ''dziwny stan przestrzeni'' i chyba słusznie. Nie pisał, że to kosmici jak inni aktualnie. Sieć Wilka jest jednak ciekawą teorią i dobrze opisaną więc szkoda czasu na kolejne jej omawianie, a fotki o jakiej mówisz hmmmm ciezko mi uwierzyć, aby on czy inni jego koledzy nie umieli rozpoznać poruszonych lamp ulicznych. Sama sieć byłą fotografowana m.in w podczerwieni więc jednak istnieją dowody na jej obecność, acz szkoda, ze dzis jest całkowicie zapomniana. A jednak te same efekty co na zdjęciach Bzowskiego m.in mi się udało uzyskać, innym moim kolegą oraz we Włoszech wykonali podobne fotki badacze zjawiska UAP co jednak potwierdza wiarygodność Bzowskiego a moim zdaniem nieudolność ówczesnych badaczy, którzy zupełnie ignorowali ten temat - choć dziś jest podobnie. Dlatego przykro mi to pisać, ale nie dokładnie znasz całą działalność Bzowskiego a Twoje argumenty nie pokrywają się z faktycznym stanem działalności grupy Bzowskiego bo on z niejakich orbsów się śmiał i nie traktował ich poważnie a Ty mu teraz to przypisujesz. i niejako próbujesz przekonać innych Czytelników, że Bzowski nie zasługuje na szacunek i uznanie choćby na tym forum. To trochę nie fer ! To właśnie on zaszczepił we mnie to co aktualnie robię od 2008 roku i wcale tego nie załuję i do dziś jestem mu wdzięczy, że pokazał mi inną ufologią i metody. A co do fotek Bzowskiego proszę przeczytaj sobie w książce Znicza nestora polskiej ufologii jego opinie jak je interpretuje/wyjaśnia człowiek dobrze zaznajomiony z fotografią.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: arek »

Gdy badamy kręgi ,zawsze jest z nami radiesteta ,czasem dwoje ,nigdy razem .Sprawdzenie występowania anomalii w sieci Wilka to stały element naszych badań. Więc nie jest zapomniana .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="van" data-cid="102501" data-time="1357437939">Gdy po latach wyczytałem u Blani Bolnara jego opinie o Bzowskim, tylko potwierdziła moje odczucia (jeśli dobrze pamiętam, przytaczał wydarzenie, gdy Bzowski na jakiejś konferencji ufologicznej porozumiewawczo mrugał do niego okiem, co Blania zrozumiał jako "ale ich wkręcamy co?")

 

 Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego osoby, które na tym forum z rozsądnym krytycyzmem traktują "Nautillusowe" sensacje w stylu Orbsów, tak bezkrytycznie podchodzą do spuścizny pana Bzowskiego. Także starszy, sympatyczny pan z AK-owską przeszłością może robić "nadnaturalne" psikusy. :)</blockquote> To ze Blania cos pisal tez nie musi oznaczac ze to prawda. Rownie dobrze mogl chciec podwazyc wiarygodnosc Bzowskiego co mu sie na szczescie nie udalo ;)Mozna jeszcze pod to podpiąc rzekomy związek Blani z agenturą... Nikt na tym forum nie podchodzi bezkrytycznie do Bzowskiego jak i innych ufologów.Z opowiesci jego wspólpracownika takze wiem, ze mimo tego iz Bzowski czasem lubił cos lekko zabarwic to nigdy nie dopuszczal sie zadnych manipulacji - jemu takze zalezalo na poznaniu tych fenomenów
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Przemekkk666 »

Nie wiem az tak nie udalo mi sie go dobrze poznac, ale jesli masz na mysli m.in. sprawe tzw. Reptyloida to ja bym bardziej ocenil ją jako baardzo dziwną ale nie głupią.Jedyne do czego bym sie doczepił to to, ze od razu ekipa Bzowskiego skojarzyła ten ślad z jakimiś konkretnymi istotami, co nie jest takie oczywiste. Jesli chodzi o sam ślad to z opowiesci od wspólpracownika Bzwoskiego wiem iz sporo sie natrudzili aby ten ślad wogole sfotografowac on sam zaś tkwił na szybie bodajze ok paru tygodni?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Dokładnie Przemku sam Bzowski nie wpadł na trop jak ten ślad sfotografować - w sprawie tego reptyloida to jak mi Bzo pisał była to iście robocza nazwa to wszystko....Bardzo bardzo żałuję że jego wspołpracownik nie chce samemu wyrazić swojego zdania na ich temat a jest o czym pisać i sam chciałbym na tak małych skrawku przeżyć to co Oni ...
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="102505" data-time="1357466075">Sama sieć byłą fotografowana m.in w podczerwieni więc jednak istnieją dowody na jej obecność, acz szkoda, ze dzis jest całkowicie zapomniana.</blockquote> Powiedz mi, jak przy pomocy uznanych urządzeń (choćby rejestratorów IR) potwierdzić istnienie sieci Wilka, czy choćby "siatki geopatycznej", a podzielę się z Tobą nagrodą Nobla z fizyki.Siatka geopatyczna jest, jak mi się zdaje, polskim wkładem do radiestezji, bo jakoś nie udało mi się znaleźć tłumaczenia tego zwrotu na angielski, co sugerowałoby, że jedynie nasi radiesteci są w stanie "wyczuwać" tą podstawowa strukturę energetyczną naszej rodzimej planety :).Sieć Wilka jest już wkładem ludzi z grupy Bzowskiego. Szczerze mówiąc, nie słyszałem by jakikolwiek inny radiesteta ją "wyczuwał" czy badał. P.S. 1 Żeby nie było wątpliwości: pisze powyższe z punktu widzenia osoby nie wierzącej w radiestezję. Nie "bo nie", ale dlatego, że żaden najprostszy nawet eksperyment jej nie potwierdził. Ale to temat na inny wątek. P.S. 2 Znalazłem w swoim archiwum artykuł Bzowskiego z "Horyzontów Techniki" z załączoną fotografią "sieci Wilka". Jak tylko zeskanuje ten ten tekst i własne fotografie wykonane tą sama techniką, zamieszce tu, żebyście zobaczyli o co mi chodzi.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: arek »

Siatka geopatyczna jest znana nie tylko polskim radiestetą ,i z tego co pamiętam nie polscy radiesteci ją wykryli i opisali . Wystarczy użyć różdżek hiszpańskich by ją wykryć ,a opisana zastała pierwszy raz ,z tego co pamiętam przez francuzów ,przy okazji badań miejsc zgonów w którymś szpitalu . By było śmieszniej najpier ją odkryto na piętrach dzie była odchylona od ścian ,i po badaniach i zejściu na dół odkryto ją na gruncie . Siatka Wilka, to przede wszystkim anomalie w siatce geopatycznej ,utworzone na skutek tworzenia przejść na powierzchni gruntu . Nazwa "siatka Wilka" jest mało rozpopularyzowana ze względu na małą siłę przebicia naszych masmediów .Natomiast o siatce geopatycznej jest sporo w literaturze .Przy okazji spotkania z naszym radiestetą ,spiszę stosowną literaturę dostępną w języku angielskim .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="102530" data-time="1357503427"> . By było śmieszniej najpier ją odkryto na piętrach dzie była odchylona od ścian ,i po badaniach i zejściu na dół odkryto ją na gruncie . Siatka Wilka, to przede wszystkim anomalie w siatce geopatycznej ,utworzone na skutek tworzenia przejść na powierzchni gruntu .</blockquote> Tak z tego co czytalem siatka ta nie biegnie idealnie pionowo od gruntu w górę lecz lekko pod kątem
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: azor »

Van nie zamierzam opisywać całej ksiązki o Sieci Wilka bo ta jest dostępna i sam wszystko sobie możesz przestudiować, choć nie jest to łatwa teoria, ja też dodam miałem i mam fotki sieci Wilka, które Bzowskiemu wysyłałem, widywałem takie efekty na zdjęciach w piktogramach czy w tzw. miejscach mocy. Arek mądrze napisał tymi sposobami bez problemu można wykryć  sieć geopatyczną, ich kolega z grupy/radiesteta, również w piktogramach wykrywał tzw. Sieć Wilka. A jednak pierw Wilk odkrył sieć opisał ją a potem udawało się wykonać takie fotki ''siatek'' tak nie nie bzdury m.in w ksiązce Bzowskiego jest takie bardzo interesujące zdjęcie na filmie uczulonym na podczerwień. UFO często też nie widać wzrokowo czy innych zjawisk, ale jednak na czułych filmach/matrycach pojawiają się. Mało tego Bzowski współpracował ze słynnym Brytyjskim geomatą Paulem Daweruxem badaczem  linii energetycznych zwanych leys. Sam Davereux potwierdza ‘’Podstawowym pojęciem w kontekście linii energii (leys) jest stwierdzenie, że na powierzchni Ziemi istnieją ciągi, którymi płynie potężna energia. Są to kanały i kondensacje sił Ziemi ciągnące się niekiedy kilometrami mające zwykle zakończenia w kształcie kręgów lub kwadratów. Nie mamy jeszcze pojęcia do czego służą’’' Van czy nie o tym samym pisał i mówił Wilk, Bzowski ? Tylko Davereux inaczej to nazywa a Bzowski nazwiskiem Wilka. Nie wspomnę iż badaniami Sieci zainteresowani byli niegdyś Grażyna Fosar astrofizyk oraz Franz Bludorf badania prowadzili m.in w Niemczech oraz pod Warszawą. Van czekamy na ten artykuł i fotkę Bzowskiego  sam chętnie zobaczę ? Czy masz jakieś inne jego teksty z gazet ?<div> </div>
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Zdjęcia UFO z archiwum Bzowskiego

Post autor: van »

Oto obiecany artykuł z miesięcznika "Horyzonty Techniki" z czerwca 1986, a poniżej zrobione przeze mnie przy długim czasie naświetlania zdjęcie, które bynajmniej nie pokazuje pary kosmitów na tle sieci Wilka :) , ale osoby sfotografowane przy użyciu lampy błyskowej na tle "pustki", oraz zwykłe lampy uliczne. Lampy dały efekt przerywanych linii, bo pulsują i gdy macha się przed nimi aparatem z otwartą migawką, to dokładnie taki efekt zostawiają. Porównajcie je sobie do fotografii Bzowskiego. Dla mnie jedynym pytaniem jest: czy taką fotkę można było zrobić nieświadomie. Moim zdaniem nie. Żeby zrobić zdjęcie na długi czas aparatem fotograficznym z połowy lat '80, trzeba było ustawić czas naświetlania na "nieograniczony", wcisnąć spust i trzymać tak długo, jak miała być otwarta migawka. Trzymanie przycisku było niewygodne i nie wierzę, że ktoś mógłby go wcisnąć i zapomnieć o tym, tym bardziej, że każde poluźnienie uścisku mogło migawkę zamknąć. Może migawka w aparacie pana Bzowskiego się zacinała? Byłoby to najłagodniejszym wytłumaczeniem jego zdjęć. Po prostu nieświadomie doprowadzał do długich ekspozycji i stąd dziwaczne efekty, które tłumaczył w fantasmagoryczny sposób. Ja jednak uważam to za mało prawdopodobne. Raczej takie fotografie robi się z pełną premedytacją i świadomością tego jaki efekt się uzyska. Efekt na jego zdjęciu to nie jedno przypadkowe machnięcie aparatem, ale cała seria takich machnięć i to w rozmaitych kierunkach. Dosyć wyraźne utrwalenie okien domu w dolnym prawym rogu sugeruje że część fotografii została wykonana ze statywu (okna nie są rozmazane), potem aparat był ze statywu zdjęty i wykonano nim serie ruchów przed ulicznymi latarniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”