Gdybanina

Ogólnie o magii
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Gdybanina

Post autor: Rew »

Zastanawiałem się niedawno nad "gęstością" bytu astralnego po tym, jak wysłuchałem jakiejś fantazyjnej audycji o channelingach i prowadzący opowiadał w owej audycji o tym, że dusza może na przykład unosić się w kosmosie i że gęstość bytu astralnego zależy od jego "mocy". Początkowo uśmiechnąłem się, sam do siebie rzekłem "niech moc będzie z Tobą" i wyłączyłem radio. Poszedłem sobie zaparzyć kawę. Ale jeszcze schodząc po schodach wpadłem na pomysł, że... tak tylko teoretycznie uznajmy, że dusza rzeczywiście posiada jakąś gęstość. Jak wiecie naukowcy starali się już kiedyś obliczyć masę duszy. Dajmy na to, że mamy już masę i gęstość... czy można zatem obliczyć objętość duszy ze wzoru na objętość?



Ja wiem, że to bardzo nietypowe podejście do tematu duszy i w dodatku można wyłącznie gdybać. Ale czy aby na pewno tylko gdybać? Spróbujmy podejść do tego tematu odwrotnie (i z dystansem) :



- Mamy daną masę duszy (według eksperymentu Dr. MacDougalla ) 0,021 kg.

- Dusza przed śmiercią mieści się w ludzkim ciele, ma więc objętość przykładowo 1 metr sześcienny

- Z tego wynikałoby, że gęstość duszy w ciele to 0,021 kg/m sześcienny



Idąc dalej tym samym tokiem rozumowania...



- Mamy daną masę duszy (według eksperymentu Dr. MacDougalla ) 0,021 kg.

- Obliczona gęstość duszy w ciele to 0,021 kg/m sześcienny

- Na ziemi jest ciśnienie około 1000 hPa.

- Dusza po śmierci unosi się i podróżuje sobie w próżni

- W próżni doskonałej ciśnienie wynosi zero, więc objętość duszy zwiększyła się.



Czy więc po śmierci zgodnie ze wzorem na objętość zmniejszy się gęstość duszy, czy zwiększy jej masa? :P
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2012 10:35 pm przez Rew, łącznie zmieniany 1 raz.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: Rew »

Widzieliście zaobserwowane przez NASA ufo w stanie nieważkości? Są ogromne, potrafią znikać, poruszają się z ogromnymi prędkościami... Czy to możliwe, żeby to były ludzkie dusze, które jak wspomniałem w wątku, w próżni zwiększają swoją objętość?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: ADAX »

Wydaje mi się, że trafiłeś kulą w płot ;), ponieważ jeśli były by to dusze, to było by ich tak wiele, że prawie każdy by je widział.



Nie wiem czy dobrze rozumiesz "gęstość" ale nie chodzi tutaj o np. gęstość soku itp. Według niektórych, dusza wędruje jak po drabinie przez "gęstości". Jest dużo tematów na tym forum o astralu itp.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: TrueLobo »

wynik tego eksperymentu wynika z niedokładności pomiarów. Tak naprawdę nic nie zważył



a to co nazywają gęstością czy poziomami gęstości duszy wszyscy wyznawcy tych teorii to tylko chwytliwa nazwa. Nie chodzi bynajmniej o gęstość jako fizyczny parametr. Tylko jakiś poziom rozwoju duchowego czy coś w ten deseń.



Wracając do fizyki masa obiektu niezależnie od objętości, czy gęstości powinna zostać taka sama, dopóki ilość materii, z której składa się obiekt nie zmienia się.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: Rew »

[quote name='ADAX' post='99416' date='27 lipiec 2012 - 23:31']jeśli były by to dusze, to było by ich tak wiele, że prawie każdy by je widział[/quote]



- Po pierwsze nie każdy lata w kosmos i ma szansę zaobserwować ufo wyżej opisanego typu. Dlatego niewiele osób by je widziało i właśnie tak jest.



- Po drugie większość dusz podobno szybko załatwia swoje ziemskie sprawy i znikają z naszej rzeczywistości. Zresztą kosmos nie ogranicza się do orbity okołoziemskiej, więc możliwych do zaobserwowania dusz nie musiałoby być tak wiele.



Może więc jednak wcale nie trafiłem kulą w płot?



[quote name='TrueLobo' post='99417' date='27 lipiec 2012 - 23:31']wynik tego eksperymentu wynika z niedokładności pomiarów. Tak naprawdę nic nie zważył[/quote]



też mi sie tak szczerze mówiąc wydaje :) ale obydwoje możemy się mylić, a wtedy musimy założyć, że dusza posiada jakąś masę.



[quote name='TrueLobo' post='99417' date='27 lipiec 2012 - 23:31']to co nazywają gęstością czy poziomami gęstości duszy wszyscy wyznawcy tych teorii to tylko chwytliwa nazwa[/quote]



Oni mieli coś innego na myśli mówiąc "gęstość astrala", ale to nie oni lecz ja wysnułem powyższą teorię. Wszyscy wyznawcy, jakkolwiek wielu by ich było, nie przekonają osoby starającej się myśleć samodzielnie...



[quote name='TrueLobo' post='99417' date='27 lipiec 2012 - 23:31']Wracając do fizyki masa obiektu niezależnie od objętości, czy gęstości powinna zostać taka sama[/quote]



Może w takim razie masa ( choć niedokładnie obliczona ) nie zmienia się, ale zmienia się oddziaływanie ciśnienia na materię, więc zmienia się objętość, czyli rozmiar tego... ufo?
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2012 10:48 pm przez Rew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: ADAX »

- Po pierwsze nie każdy lata w kosmos i ma szansę zaobserwować ufo wyżej opisanego typu. Dlatego niewiele osób by je widziało i właśnie tak jest.
Może i nie, ale badacze z lunetami, teleskopami i amatorzy- entuzjaści oglądania nocnego nieba, chyba widza co się dzieje w kosmosie ?


Po drugie większość dusz podobno szybko załatwia swoje ziemskie sprawy i znikają z naszej rzeczywistości. Zresztą kosmos nie ogranicza się do orbity okołoziemskiej, więc możliwych do zaobserwowania dusz nie musiałoby być tak wiele.


A skąd to wiesz ? nikt nie wie czy to nie wymysły i banialuki. Może duchy nie istnieją ?



Jakoś nie przemawia do mnie możliwość istnienia w kosmosie duszy w kształcie cygara (może erotoman ?), bumerangu i spodka. Takie najczęściej oprócz kul są widziane. Przy braku grawitacji, cygara i kule sprawdzą się najlepiej, a nawet i w Ziemskim polu przy anty-grawitacji.

Mozliwość to raczej coś typu "orb" , małe kulki, latające tu i tam, łapane przez fotografów, najczęściej z wymiernym skutkiem(kurz itp.).
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: TrueLobo »

ale co ty rozważasz. Czy materia w zależności od ciśnienia będzie miała różną objętość? Tylko co z tego, nic w tym odkrywczego nie ma.



a swoją "teorię" opierasz na jednym eksperymencie gdzie sam gość ze swoich 6 przypadków ostatecznie zatwierdził chyba tylko jeden(był tam nawet zdaje się przypadek chwilowego wzrostu masy). To co 1/6 ludzi ma dusze? Wybrał z wszystkich możliwych rozwiązań utraty tak małej ilości wagi faktycznie ... najbardziej prawdopodobną.



Bądźmy szczerzy wyniki i wnioski jego badań to po prostu bullshit. I dziś mało kto by o nich słyszał gdyby nie film.
ale obydwoje możemy się mylić, a wtedy musimy założyć, że dusza posiada jakąś masę.




masz kłopot z logiką. tak by było gdybyśmy oboje się mylili a nie mogli mylić. Z twoim podejściem to księżyc jest z sera, a bo może, a kto wie. Albo spytasz się kogoś na ulicy jak ma na imię. Powie, że Piotrek, a ty mu powiesz, że a może Paweł. Możesz się mylić więc musimy założyć, że masz na imię Paweł.



Ale nad takimi niedorzecznościami możesz sobie dywagować. Nic z tego niestety nie wyniknie chyba, że robisz to dla jakiejś swojej rozrywki. Wracając sobie do takiego księżyca z sera. Możesz sobie wyobrażać jak na przykład na takim księżycu lądują astronauci, jakie problemy mogli by spotkać(np. kleili by się do podłoża, zapchana dysza lądownika serem, czy kosmiczny gatunek myszy mieszkający na księżycu, a sam ser byłby dla ziemskich myszy jak kokaina dla ludzi). Nic poza zabawą myślową. Próba dopasowania niedorzeczności do realnego świata.
Ostatnio zmieniony sob lip 28, 2012 11:09 pm przez TrueLobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: Rew »

[quote name='TrueLobo' post='99436' date='29 lipiec 2012 - 02:06']CAŁA TREŚĆ[/quote]

Dziękuję za bardzo ciekawą i interesującą odpowiedź... zwłaszcza za fragment o serze
Awatar użytkownika
Konstantina
Infrzak
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 22, 2011 8:33 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: Konstantina »

True Lobo ma rację - to dywagacje na temat substancji, której wielu chce dotknąć. "Anima" to jednak coś symbolicznego, kryjącego za sobą ludzką psychologię. Ot, cała "dusza". Rew, zastanawiam się, co by ci dało potwierdzenie, że twoja dusza waży np. 43 gramy i ma formę trójkącika?
Ostatnio zmieniony pt sie 03, 2012 10:47 am przez Konstantina, łącznie zmieniany 1 raz.
Rew
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pt mar 23, 2012 2:47 pm
Kontakt:

Re: Gdybanina

Post autor: Rew »

Oczywiście, że to były tylko dywagacje. Wcale nie szukam żadnych potwierdzeń. Temat uważam za zamknięty z powodu braku materiałów dowodowych. Pozdrawiam. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DYSKUSJA OGÓLNA”