Piekło po śmierci

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: danut »

Kasiu może ja to rozumiem dlatego, że gdy ja traciłam przytomność, (zdajesz sobie sprawy, że to jest ułamek sekundy, prawda? ) stałam na twardym, asfaltowym podłożu na ulicy, dalej był jeszcze chodnik i dopiero skrawek zieleni zresztą i tak ogrodzony wysokim żywopłotem- ułamek myśli z tego momentu pamiętam, aby upaść na ten trawnik- i tak się stało, nie muszę tłumaczyć, chyba, dlaczego pojawiła się u mnie ta myśl. Stojąc nad grobem w dniu pogrzebu też zrobiło mi się słabo. Pomyślałam wtedy, że mój brat to zauważył i w pewnym momencie mnie podtrzymał. Ale nic takiego nie zauważył, rozmawiałam zaraz z nim o tym. I o to w pamiętnej rozmowie na ławce dowiaduje się, że to ten "żołnierz"( z innego wymiaru rzeczywistości), wtedy tam był i pomógł mi.
Ostatnio zmieniony pn paź 22, 2012 7:45 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek
Homo Infranius Plus
Posty: 901
Rejestracja: wt cze 01, 2010 6:49 am
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: Zbyszek »

Wybaczcie dziewczyny pisownie, wkleilem wpiske z innego forum , by sie cos dzialo w temacie, zapominajac iz to forum dla doroslych. Zaganiany jestem ostatnio i z braku czasu podsune wam jedynie ciekawy material . To nowa ksiaza Darka Szugiera , mozna sciagnac. Kto przetrzyma pierwsze strony, to dotrze jakos od srodka do opisow scierania sie autora z demonami ,) Nie zwracajcie uwagi na jego stosunek do opisywanego materialu a przypatrzcie sie raczej samym zjawiskom, w ktorych bierze udzial.

do sciagniecia, to ta biala okladka, obok audycji i kulki ze spikerii. trzeba kliknac myszka i sie sciagnie.

to "Reportaze sw. Piotra"

http://forum.obemania.pl/index.php



hi hi , ciekawe co powiecie?
Ostatnio zmieniony wt paź 23, 2012 8:38 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: Katarzyna_1 »

Oj., Zbyszek dobrze, że się odezwałeś, bo ja wczoraj doszłam w pierwszym momencie do wniosku, że to skrajnie surrealistyczny opis zdarzenia, a później stwierdziłam, że to ja nic nie rozumiem, bo może mi jesienna depresyjna makówka szwankuje i popadłam

w lekką histerię. Od rana pracuję w ogrodzie - jesienne porządki. Teraz do tego zaświeciło słońce i już jest dobrze.

Oczywiście przeczytam książkę p. Darka, może wieczorem. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: danut »

Kasiu Zbyszka co pisze rozumiem, ale tego co pisze Darek- dopiero nie da rady. Wygląda to tak, jak splątane informacje ze wszystkiego co skądś do niego dotarły. Podszyte dodatkowo mocnymi emocjami, rozterkami wewnętrznymi i takie tam. Ludzie brońcie się przed halucynacjami i spróbujcie odgadnąć jak układa się myśli, aby nie zwariowały. ;)
Ostatnio zmieniony wt paź 23, 2012 10:51 am przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: Katarzyna_1 »

"Oczywiście przeczytam książkę p. Darka, może wieczorem"

Niestety u mnie ta książka się nie otwiera. Może jest gdzie indziej z bezpośrednim wejściem? bez wchodzenia przez aplikacje - coś chyba mam uszkodzone.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: danut »

Czakrawartin- tak zgodzę się z Twoja wypowiedzią. Jest coś co od razu narzuca się przy takich relacjach- to, czy zachowują one jakąś logiczność, czy jest jej tam brak. Same znowu zniekształcone obrazy, nie potrafiące się odnieść do niczego, co nam poznane, niewyraźne, kombinowane z tożsamościami nam znanymi i nawet tymi powiązanymi z naszą wiarą wskazują na jakiś chaos. Tworzą obraz halucynacyjny, jak np. wykrzywione twarze w "Sali Śmiechu" czyli wykrzywionych zwierciadeł w Chorzowie- zwróćcie na to uwagę, to nie jest poprawne odebranie informacji.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: danut »

Racja. W moich doświadczeniach też pojawiał się obraz ogni, niezwykłych błysków świateł, odwrócone obrazy rzeczywistości, a w innych nic i całkiem od razu przejście. Ja wyżej odnosiłam się do wklejonej książki Sugiera- tam jest przypasowanie do św. Piotra, potem kosmici, wszystko na raz, chaos z teorii i w samych doświadczeniach.
Ostatnio zmieniony ndz paź 28, 2012 11:07 pm przez danut, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: observator »

Znalazłem ciekawy link na temat duszy w ujęciu biblijnym. Polecam przeczytać, jako że obala on mity na jej temat i tego co się dzieje po śmierci. Nawiązuje też do śmierci klinicznej i książki R.Moody-ego. Nie podzielam wielu poglądów autora w innych tematach, ale co do zagadnienia duszy zgadzam się z nim całkowicie.



http://zbawienie.com/dusza.htm
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: observator »

Mój post kieruję do osób o światopoglądzie chrześcijańskim, niezależnie od konfesji. Po ludziach szukających w Biblii śladów obcych, nie spodziewam się pozytywnych reakcji.
Ostatnio zmieniony pn paź 29, 2012 11:08 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Piekło po śmierci

Post autor: observator »

[quote name='Czakrawartin' post='101192' date='29 październik 2012 - 13:10']Natomiast dla mnie intelektualistą nie może być ktoś, kto wierzy w szczególną wartość księgi, która jest kompilacją wierzeń uświęconą kościelną sakrą. Światopogląd chrześcijański jest dobry w zakłamywaniu wartości i zaczarowywaniu ich na swoją modłę. Rozumiem, że niektórzy ludzie szukają oparcia w konfrontacji z zagadkowym światem, ale opieranie się na czymś z gruntu nieprawdziwym jest hipokryzją. Pogódź się z tym, że biblijne nauki mają się nijak do NDE.[/quote]Panie intelektualisto czakrawartin, mnie nie interesuje co masz do powiedzenia w temacie Biblia, tym bardziej że masz pospolity co wypaczony obraz nie swoich zresztą przemyśleń, tylko żywcem wziętych z gotowca jakich wiele wyszło z pod ręki rozmaitych poszukiwaczy alternatywnej prawdy. To twoja działka i przeznaczenie, ale nie moja, więc sobie daruj te ateistyczne morały.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU & NDE”