UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Arek 1973 »

Niekiedy błyskawica też umie zrobić ładną anomalię, ale w przypadku Przemka to odpada, przynajmniej na fotce widać że nie zanosiło się na burzę
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: azor »

Przemek jest na tyle już wprawiony, że chyba umiałby odróżnić smugę kondensacyjną wzrokowo widoczną. W dodatku o ile wykonywał fotki seryjnie smuga powinna widnieć na innych zdjęciach nie może zniknąć w ciągu sekundy. Ja też z początku wziąłem to za smugę po samolocie.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='observator' post='100542' date='17 wrzesień 2012 - 20:57']Ten "blik" wyglądem nie odbiega w niczym od typowej smugi kondensacyjnej. Przez ostatnie dwa lata intensywnie je obserwowałem i fociłem w związku z ainteresowaniem dalekimi obserwacjami, oraz dysput nt. chemtrail. Prawdopodobnie zostawił ją jakiś odległy samolocik nisko nad horyzontem. Bywa tak że samolot tworzy smugę przerywaną w trakcie obserwacji. Albo nie pojawia się na pewnym odcinku lotu, albo zanika szybciej w pewnych miejscach, by w innych pozostawać dłużej.[/quote]



Ja powiem tak - rozwazyc nalezy wszystkie mozliwosci ale akurat w tym przypadku wlasnie ten jak to okresliles "blik" odbiega w wielu kwestiach od typowej smugi.



Po pierwsze - gdyby był daleko i nisko nad horyzontem wowczas smuga wyszla by krotsza i nie tak pionowa - kwestia perspektywy ( co innego gdyby to było duzo blizej jakies 45 stopni nad horyzontem lub wyzej)



To, ze smugi czasem sie przerywaja to oczywiscie fakt.

Natomiast jak sie blizej przyjrzec to widac ze blik jest na tle chmur - tzn jest sporo nizej niz one i zapewne takze blizej



Jest to moje przekonanie iz nie jest to smuga oczywiscie nie musicie sie z tym zgadzac.

Nawet gdyby wyszlo to na kilku fotkach to i tak nie wskazywaloby to na smuge z racji tego co napisalem wyzej, ale wiadomo jezeli pojawia sie jakies nowe wskazowki to okaze sie iz sie myle to bez bicia sie przyznam do blędu - ale jak narazie wydaje mi sie ze mam racje ;)
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: observator »

Na swoim blogu Przemek wspomina o dwóch fotkach gdzie jest ta smuga. Mógłby pokazać drugą? Ja zawsze wyjdę na sceptyka (choć nim nie jestem) bo najpierw staram się wykluczyć przyczyny naturalne by nie było wątpliwości.
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2012 4:40 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: azor »

I tak trzeba postępować - ostatnio na facebooku pojawia się multum ''niewidocznych UFO'' już kilu osobą napisałem że oprócz kilku bardzo ekstra fotek fotografują i nazywają jako UFO zwykłe owady ba nawet refleksy od kabiny w samolotach. Stwierdziłem że gro osób nie da sobie przekonać że mogą sie mylić i każdą kropkę od razu utwierdzają jako UFO dla mnie to kuriozalne, że poprawnie nie potrafią próbować identyfikować swoich zdjęć, czasami jak czarno na białym widać takie owado/ptaki. I teraz pojawia sie pytanie ? Zajmować się czy nie takimi fotkami/rejestracjami itp. ? Dla wielu to brak sensu/czasu obiecujących wyników ? Tak samo można powiedzieć o rejestracjach obserwacji UFO tutaj też czyha cała paleta ''wyjaśnień'' błędnych interpretacji itp. Niestety w obu przypadkach droga jest wyboista...
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='observator' post='100561' date='18 wrzesień 2012 - 20:39']Na swoim blogu Przemek wspomina o dwóch fotkach gdzie jest ta smuga. Mógłby pokazać drugą? Ja zawsze wyjdę na sceptyka (choć nim nie jestem) bo najpierw staram się wykluczyć przyczyny naturalne by nie było wątpliwości.[/quote]





Jasne wrzuce na imageshack i dam linka.

Jak sie do mnie zwracasz to nie pisz w 3-ej osobie jesli mozesz ;)



Ja rowniez zanim cokolwiek okresle mianem ufo lub czegos niezidentyfikowanego staram sie wykluczyc wszelkie inne mozliwosci i tak bylo i w tym przypadku.

No i zeby byla jasnosc - nie traktuje tego jako ufo (choc blog nazywa sie ufo skywatching) ale jako dziwna anomialie.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: observator »

Przepraszam Przemku za tę"trzecią osobę". Jeszcze jedno. Jaki odstęp czasu dzieli obie te fotki?
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='observator' post='100574' date='19 wrzesień 2012 - 11:22']Jeszcze jedno. Jaki odstęp czasu dzieli obie te fotki?[/quote]



Pierwsza fotka- 16:56:07s:70

Druga fotka - 16:56:08s:10
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: observator »

[quote name='Przemekkk666' post='100578' date='19 wrzesień 2012 - 13:39']Pierwsza fotka- 16:56:07s:70

Druga fotka - 16:56:08s:10[/quote]

Szkoda że tak szybko fociłeś, bo prawie nie różnią się miedzy sobą detalem. Czasem to dobrze, czasem źle, trudno przewidzieć. Ale gdyby to była dłuższa seria, albo większe odstępy w czasie, to łatwiej by było z rozpoznaniem. To moja propozycja na przyszłość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”