UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

Udało mi się kilka dni temu sfilmować coś wyjątkowego, pełen opis na moim blogu, zapraszam. http://www.youtube.com/watch?v=SkXwvG8zn8c&feature=share&list=UUdzDZHy1IM2dqscRH8KUaZg
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Arek 1973 »

Bardzo ciekawe, chyba raczej nie mógł się schować w chmurach  bo tak gęstych chmur tam nie widać,,,,,,,,i był dość szybki, gratuluję Przemku
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: azor »

Mam oryginał nagrania, i najbardziej zastanawia mnie fakt, ze tuz przed pojawieniem się ''obiektu'' zupełnie go nie widać nawet w dużych powiększeniach, pojawia się nagle pod chmurami, wszystko wskazuje że znacznie dalej zza linami wysokiego napięcia. Naprawdę świetna rejestracja warta uwagi, Ci co w temacie siedzą wiedzą o co chodzi ;)
Awatar użytkownika
roza
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 11:46 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: roza »

Obiekt nie leci na wysokości 300 metrów tylko na wysokości chmur w, których znika by jeszcze przez chwilkę wyłonić się pod koniec kadru.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="roza" data-cid="111749" data-time="1390073163">Obiekt nie leci na wysokości 300 metrów tylko na wysokości chmur w, których znika by jeszcze przez chwilkę wyłonić się pod koniec kadru.</blockquote> Nie leci na wysokości chmur a sporo niżej, co z resztą widać dość dobrze. To, że obiekt znika również w chwili gdy pojawiają się chmury to nic nie znaczy, ponieważ na początku nagrania tak samo nie było go widać. Poza tym on wcale nie znika w chmurach, widać go nawet na ich tle w pewnym momencie.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: azor »

róża a masz oryginał tego filmu, tam ewidentnie widać co powiększałem, iż obiekt porusza się pod chmurami gdyby poruszał się zaa to posiadał by ogromne rozmiary.
Ostatnio zmieniony ndz sty 19, 2014 9:14 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

No właśnie każdemu kto by chciał mogę podesłać oryginał.
Awatar użytkownika
roza
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 11:46 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: roza »

No ok, jeśli nawet leci pod chmurami co wykazać może ewentualnie tylko analiza oryginału o ile będzie dobrej jakości to nie zmienia postaci rzeczy, że może lecieć bliżej chmur niż operatora. A więc i tak możne mieć spore rozmiary. Chociaż podobne obserwacje w podobnej skali zwykłych awionetek lecących pod chmurami pozwalają oszacować, że gdyby leciał pod samymi chmurami to miałby rozmiary właśnie mniej więcej awionetki, a nawet nieco mniej. Perspektywa na tym filmie nie pozwala jednoznacznie określić czy był to obiekt 300 m od operatora czy 300m od samych chmur ponieważ jeśli znajduje się w granicy głębi ostrości obiektywu to stwierdzenie tego jest niemożliwe. Oglądam ten film pod kątem czy nie może lecieć w połowie odległości pomiędzy operatorem, a chmurami i ta opcja wydaje mi się teraz bardziej prawdopodobna. A więc i tak obiekt mógł mieć od 2 do 5 metrów.I jeszcze jedno ja również prowadzę obserwacje tylko lornetka i dwa razy widziałem coś podobnego tylko była to niestety mewa lecąca na tle rozświetlonych jasnych chmur szybując. Niestety w kamerze bardzo łatwo pomylić szybującego ptaka nawet niedaleko lecącego z daleko lecącym obiektem.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: Przemekkk666 »

Roza sugerujesz, że mogłem sfilmować ptaka, co jest raczej słabym wytłumaczeniem, oprócz oglądania zapoznaj się także z moim opisem do filmu na blogu.Ja nie staram robić z siebie żadnego speca ale akurat w tym przypadku ani balon ani ptak nie wchodzą w grę za bardzo.
Awatar użytkownika
roza
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 11:46 pm
Kontakt:

Re: UFO-Skywatching: Filmy Przemka (Warszawa)

Post autor: roza »

Tak sugeruję, że mogłeś sfilmować ptaka, a nawet więcej mogłeś sfilmować najzwyklejszy szybowiec, który ze względu na kołysanie skrzydeł tak cienkich, że ich nie widać mógł jedynie pobłyskiwać kadłubem wyglądającym identycznie.Ty mieszkasz na Tarchominie i właśnie tam każdego dnia w ładną pogodę odbywają się peryferyjne loty szybowcowe szkoleniowe, które startują zza Wisły z lotniska Bemowo. Wystarczy zatrzymać się gdzieś pomiędzy kominami elektrowni, a Jabłonną by je zobaczyć. Sam je filmowałem i to bardzo podobną kamerą również w IR i gdzieś mam takie nagranie gdzie w jednej i tej samej minucie szybowiec widać w pełnej krasie, gdy się przekrzywia widać tylko biały kadłub, a gdy się jeszcze inaczej ustawia tyłem czy pod jakimś zupełnie nie odbijającym słońca katem to go w ogóle nie widać po mimo śledzenia kamerą i wzrokiem.I jeśli chcesz to specjalnie dla Ciebie pojadę tam bo mam też w sumie niedaleko i udowodnię Ci, ze nie tylko mogłeś sfilmować ptaka, ale przede wszystkim szybowiec.I mnie się zdaje, że Ty dobrze wiesz, że sfilmowałeś szybowiec bo tam mieszkasz i jako obserwator nieba nie mogłeś nie zauważyć tabunów szybowców latających tam przez caluśki rok przy ładnej pogodzie nad całą prawą stroną Wisły, Tarchominem, Jabłonną i Legionowem.Jeśli nie znajdę tego filmu o, którym myślę to przy okazji pojadę tam i sfilmuję identyczny efekt śledząc szybowce. Idę o zakład, że zaraz nie tylko Ty, ale i inni skoczą na mnie za to co napisałem, ale wybaczcie taka jest prawda.Uszanowanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”