Biblia - propozycja nowej interpretacji

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Fedon8
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 6:22 am
Kontakt:

Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Fedon8 »





Krótka prezentacja mojej książki na temat nowego sposobu odczytania Biblii.







Praca spełnia kryteria pozycji o charakterze popularno-naukowym. Przedstawia całkowicie nowe bądź rzadko stosowane i znane tylko w wąskim gronie metody odczytania tekstu Biblii, które dowodzą tezy o istnieniu w niej zasobów (trudno powiedzieć jak wielkich) nieznanej dotychczas wiedzy tyczącej powstania człowieka, naszej cywilizacji i ukształtowania Układu Słonecznego. Opieram się na tekście masoreckim, wychodząc poza dwuwartościową logikę arystotelejską, częściowo opierając się na siedmiowartościowej logice dżinizmu (Indie – poczatki VI-V w p.n.e.) , światopoglądzie Indian Hopi (prace B.L.Worfa), idei komputera kwantowego a przede wszystkim na zasadach gematrii i moim własnym podejściu matematycznym oraz na lingwistycznej analizie tekstu. Nie ma ona nic wspólnego z rozpowszechnionym pojęciem „kodów”, czy metodologią Drosnina. Pod względem prezentowanej metody jest w głownych zarysach całkowicie nowatorska.







Podstawowe wnioski:



Kluczowym i zwrotnym momentem w historii ludzkości było zniszczenie planety krążącej między Marsem a Jowiszem (prawdopodobne brzmienie jej dawnej nazwy – Koah, w dzisiejsze literaturze – Faeton) na której (oraz na Marsie) istniała dominująca w Układzie Słonecznym cywilizacja. Planeta została zniszczona bronią analogiczną do nasze broni masowego rażenia przez Przybyszy z Innego Układu (jest on ściśle określony, podobnie jak Przybysze – trzy odrębne, choć zapewne spokrewnione w jakimś stopniu rasy). Część mieszkańców zniszczonej planety wyemigrowała. Niektóre aspekty tamtego życia i/lub kultury zostały przekazane na Ziemię. W ukształtowaniu człowieka (na poziomie genetycznym) brali też udział Przybysze, lecz z powodu wybuchu między nimi konfliktu i zniszczeń w laboratoriach zlokalizowanych na naszym Księżycu (gdzie były prowadzone prace badawcze) część wyników tych badań nie została przekazana.









Oczywiście zdaję sobie sprawę, że brzmi to co najmniej niewiarygodnie. Jednak jest to ściśle wykazane w oparciu o tekst Biblii i to w sposób weryfikowalny przez każdego. Znajdziemy tam też dokładne dane astronomiczne tyczące lokalizacji planet względem Słońca czy ich średnice. Przedstawiam również wyjaśnienia niektórych kontrowersyjnych zapisów w Piśmie bądź inną rolę liter. Biblia będąc jedną z najważniejszych ksiąg jakie posiada człowiek, odegrała olbrzymią rolę w kształtowaniu jego światopoglądu, lecz znaczenie, rola i sens zarówno jej słów jak i znaków z których jej słowa są zbudowane a przekazane nam przez historię, są zaledwie jednymi z możliwych wariantów ich odczytania, przenoszącymi cechy, uwarunkowania i światopogląd poszczególnych epok, które je ukształtowały i określiły, a w konsekwencji przez nie determinowane, ograniczane i zawężane. Nie mogą więc być traktowane jako jedyne, uniwersalne czy ostateczne. Istnieje możliwość ich diametralnie innego odczytania i uzyskania tą drogą zupełnie innych i niepodejrzewanych informacji – całkowicie różnych od tradycyjnego podejścia. I taką możliwość wykorzystałem.











Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Katarzyna_1 »

Witaj Fedom,

Dobrze, że się tu ujawniłeś. Podaj linka do swojej książki, lubię te tematy i sądzę, że nie tylko ja. Jako że, musisz znać doskonale Stary i Nowy Testament, bo książkę napisałeś, to bardzo proszę abyś się wypowiedział czy Twoim zdaniem jest to prawdziwe twierdzenie ( hipoteza?)

" Stary Testament przygotowuje Nowy, a Nowym wypełnia Stary. Stary i Nowy Testament wyjaśniają się wzajemnie; obydwa są prawdziwym słowem Bożym."

Jak myślisz, czy to prawda, czy fałsz?

Pytam dlatego, że bardzo długo kpiłam ze ST, dokładnie jak ta nasza DoDa, twierdziłam, że naćpali się dziadki.., soków z kaktusów, albo innej latorośli. A teraz mnie trafiło jak zaczęłam porównywać ST i Nowym. Co Ty na to?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Fedon8
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 6:22 am
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Fedon8 »

[quote name='Katarzyna_1' post='100446' date='11 wrzesień 2012 - 19:57']Witaj Fedom,

Dobrze, że się tu ujawniłeś. Podaj linka do swojej książki, lubię te tematy i sądzę, że nie tylko ja. Jako że, musisz znać doskonale Stary i Nowy Testament, bo książkę napisałeś, to bardzo proszę abyś się wypowiedział czy Twoim zdaniem jest to prawdziwe twierdzenie ( hipoteza?)

" Stary Testament przygotowuje Nowy, a Nowym wypełnia Stary. Stary i Nowy Testament wyjaśniają się wzajemnie; obydwa są prawdziwym słowem Bożym."

Jak myślisz, czy to prawda, czy fałsz?

Pytam dlatego, że bardzo długo kpiłam ze ST, dokładnie jak ta nasza DoDa, twierdziłam, że naćpali się dziadki.., soków z kaktusów, albo innej latorośli. A teraz mnie trafiło jak zaczęłam porównywać ST i Nowym. Co Ty na to?[/quote]



Moim zdaniem generalnie prawda. Pragnę zaznaczyć, że swoje stanowisko opieram na wiedzy, a nie na wierze. Główne wątpliwości powstają tu czy Stary Testament przepowiada nadejście Zbawiciela w osobie Jezusa Chrystusa. I o ile przy tradycyjnym podejściu do tekstu Pisma można tu mieć wątpliwości, gdyż proroctwa – jak to proroctwa – dosłowne nie są i nie znajdziemy nigdzie takiego zapisu „czarno na białym”, to jeśli jednak przejdziemy do interpetacji gematrycznej (tzn traktując znaki tekstu nie jako litery, lecz jako liczby wg ściśle określonego klucza), to nie ma tu żadnych wątpliwości. Można tylko wyrazić zdziwienie, że Kościoły chrześcijańskie są tak sceptycznie nastawiony do takich metod, które jednoznacznie potwierdzają głoszoną przez nich tak ważną dla ich nauki tezę.



Co do stanowiska p.Dody, to jest to smutna sprawa. Ogólnie powiedział bym, że nie należy kpić ze spraw których się nie rozumie i to w swoim własnym, dobrze pojętym interesie. Bo niestety p. Doda jako osoba publiczna wystawiła świadectwo tylko sobie. A że Biblię pisały „naćpane dziadki”... No cóż. W swojej książce pokazuję, jak skomplikowaną matematycznie strukturą jest Biblia (a przynajmniej Jej fragmenty). Ale to akurat nie jest mój pomysł. Np. holenderski biblista Franck Colijn wykazał, że już jej pierwszy wers zawiera zapisana liczbę „pi” z dokładnością do czwartego miejsca po przecinku, a wartość gematryczna (wg zasad gematrii standardowej) określenia Boga (Elohim) z tego wersu pomnożona przez okres obiegu Ziemi wokół Słońca – do trzeciego (86 x 365,2422). Czy mogli tego dokonać owi „dziadkowie” bądź pastuszkowie owiec?
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: ADAX »

No ok, wnioski są, a skąd one się biorą !? Skąd wiesz, lub z czego to wywnioskowałeś, ze było tak a nie inaczej. Przedstaw poparcie dla tego co napisałeś. Może być to ciekawe, jeśli sensownie to wytłumaczysz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Katarzyna_1 »

Fedon, napisz coś więcej zgodnie z sugestią Adaxa.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie w kwestii którą poruszyłam w innym temacie

i zostało to totalnie obśmiane, o co zresztą nie mam pretensji, bo każdy ma prawo do swojej opinii i zdania. Dlatego wklejam link do filmu odnośnie rzekomo odnalezionej krwi Jezusa.

Antymoherowców (mój berecik jest filcowy) proszę, żeby się zrażali jego początkiem

t.j. występującym w filmie Ks. Natankiem i aby obejrzeli do końca.

Fedom co sądzisz o tym odkryciu? Prawda czy fałsz?



http://www.youtube.com/watch?v=SsW6bo57pUQ...player_embedded
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Sandra »

Czy w książce są cytaty z Biblii, z których to wywnioskowałeś daną tezę i ją zinterpretowałeś na swój sposób?
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: dino_24 »

[quote name='Katarzyna_1' post='100446' date='11 wrzesień 2012 - 18:57']" Stary Testament przygotowuje Nowy, a Nowym wypełnia Stary. Stary i Nowy Testament wyjaśniają się wzajemnie; obydwa są prawdziwym słowem Bożym."

Jak myślisz, czy to prawda,[/quote]





Taka to prawda ... jak ta , że rak

rzeczny czytał ... ''Ars amandi'' Michaliny W.



... i chyba nie prawdziwym słowem Bożym ... a prawdziwą ''ręką'' św. Hieronima'' .



I takie małe pytanko ... co ma wspólnego Septuaginta z Nowym Testamentem

... czy łączy ją ''cosik'' ?? ... jak już , to chyba tylko ... numeracja stron .





Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2012 1:47 pm przez dino_24, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Katarzyna_1 »

:D " Taka to prawda ... jak ta , że rak

rzeczny czytał ... ''Ars amandi'' Michaliny W."



Nie czytał bo w chwilach zagrożenia chodzi tyłem ;)

"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Fedon8
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 6:22 am
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Fedon8 »

[quote name='ADAX' post='100452' date='12 wrzesień 2012 - 01:58']No ok, wnioski są, a skąd one się biorą !? Skąd wiesz, lub z czego to wywnioskowałeś, ze było tak a nie inaczej. Przedstaw poparcie dla tego co napisałeś. Może być to ciekawe, jeśli sensownie to wytłumaczysz.[/quote]



Zwróciłem sie z prośbą do administracji o pozwolenie zamieszczenia linka do książki. Proces przedstawienia i dowodzenia jest dość długi i trudno go tu wklejać - zwłaszcza że wymaga orientacji w alfabecie hebrajskim i pewnych związkach między brzmieniem znaków Pisma jako liter i jako liczb. Tam jest wszystko wyjaśnione na wstępie. Jeśli będą wątpliwości, to oczywiście chętnie odpowiem.
Fedon8
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 6:22 am
Kontakt:

Re: Biblia - propozycja nowej interpretacji

Post autor: Fedon8 »

[quote name='Katarzyna_1' post='100486' date='14 wrzesień 2012 - 15:11']Fedon, napisz coś więcej zgodnie z sugestią Adaxa.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie w kwestii którą poruszyłam w innym temacie

i zostało to totalnie obśmiane, o co zresztą nie mam pretensji, bo każdy ma prawo do swojej opinii i zdania. Dlatego wklejam link do filmu odnośnie rzekomo odnalezionej krwi Jezusa.

Antymoherowców (mój berecik jest filcowy) proszę, żeby się zrażali jego początkiem

t.j. występującym w filmie Ks. Natankiem i aby obejrzeli do końca.

Fedom co sądzisz o tym odkryciu? Prawda czy fałsz?



http://www.youtube.com/watch?v=SsW6bo57pUQ...player_embedded[/quote]





Jak pisałem wyżej, prosiłem o mozliwość zamieszczenia linku.



Obejrzałem film. Według mnie przedstawione tam tezy są gołosłowne i niewiarygodne.



[quote name='Sandra' post='100487' date='14 wrzesień 2012 - 16:05']Czy w książce są cytaty z Biblii, z których to wywnioskowałeś daną tezę i ją zinterpretowałeś na swój sposób?[/quote]



Tak, są. Ale opieram się głównie na analizie liter (oryginału rzecz jasna) i zależności matematycznych. Każdy może powtórzyc moje (bardzo proste zresztą) obliczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”