Kulisty obiekt nad Okęciem

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Kulisty obiekt nad Okęciem

Post autor: Przemekkk666 »

Dzis bylem na fotkach w poblizu lotniska na Okeciu i w pewnej chwili spostrzegłem jak w strone płd-wsch bardzo powoli zmierza kulisty ciemny obiekt.

Zdawał sie obnizac tor lotu ale mozliwe ze to bylo złudzenie.

Wykonalem serie zdjec z czego 3 fotki wrzucam na imageshack, na ktorych widac +/- tor lotu.



Wg info od Darka Wierzbickiego wiatr wiał z płd-zach co swiadczyloby ze obiekt lecial nie tyle pod wiatr co lekko niezgodnie z jego prądem.



Co ciekawe obiekt zobaczylem nagle, kilkanascie sekund wczesniej nic w powietrzu nie widzialem.

Gdyby byl to smieć to wobec tego musialby dosc szybko wzniesc sie w powietrze ale wiatru nie bylo prawie wcale.

Ewent balon ale tu też nie mam pewnosci.

Niestety słabo go widac ale coz zrobic - moze ktos sie zglosi kto tez to widzial.

Dodam, ze podobny obiekt widzialem wczesniej dwa razy - raz na Czerniakowie a drugi także na lotnisku, rowniez byl bardzo ciemny, grafitowy i lecial na bardzo podobnej wysokosci, przecinając na wskroś pas startowy.



http://imageshack.us/a/img339/3581/dsc2041w.jpg

http://imageshack.us/a/img11/74/dsc2057r.jpghttp://imageshack.us/a/img829/6570/dsc2067.jpg

http://imageshack.us/a/img339/8615/dsc2041kopia.jpg
Ostatnio zmieniony wt wrz 25, 2012 8:03 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Kulisty obiekt nad Okęciem

Post autor: observator »

No i tu lornetka się kłania jeśli nie posiada się silnego zooma, choćby mała turystyczna, np. 10x25, bo skoro sie planuje takie sesje i widziało się podobne obiekty wcześniej, to wyprawa bez niej to więcej niż błąd. W lornetce widać więcej szczegółów niż na fotce z taką ogniskową i łatwiej zidentyfikować obiekt gdyby był ludzkim wytworem, np. helowy balonik. Zawsze podkreślam wyższośc lornetki nad aparatem, mimo że każdy łowca woli pokazać dowód w postaci fotki. Owszem często nie ma czasu uchwycić takich obiektów dwoma sprzętami, ale przynajmniej można się dobrze przyjrzeć niż "ślinić" się nad marnym zdjęciem.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Kulisty obiekt nad Okęciem

Post autor: Przemekkk666 »

Taka mala lornetka owszem by sie przydala i chyba niedlugo zakupie bo nie chce mi sie duzej targac.

Zaluje ze nie mialem kamery bo napewno wyszlo by lepiej i nie potrzebna by byla wowczas lornetka
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Kulisty obiekt nad Okęciem

Post autor: Przemekkk666 »

Poza tym mimo iz obiekt jest slabo widoczny to po przepuszczeniu go przez odpowiednie filtry mozna wyłuskac nieco szczególow, kto wie moze uda sie ustalic czy byl to balon/smiec czy raczej mozna to odrzucic.



Jesli okaze sie ze nie jest to ani balonik ani smiec to napewno wrzuce obrobione fotki na bloga.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Kulisty obiekt nad Okęciem

Post autor: azor »

Lornetka zawsze się przydaje, ale co zrobić gdy zauważymy taki obiekt obserwować przez lornetkę czy robić fotki na raz wszystkiego się nie da a UFO nie poczeka lub nie ustawi sie do zdjęcia jak planeta czy inne ciało ;) niestety miałem w 2009 podobny przypadek owszem przez lornetkę było widać super dwa NOL-e, ale co z tego jak już fotki wyszły kiepskie bo zbyt długą uwagę skupiłem na obserwacji przez lornetkę.



Obiekt z fotek Przemka przypomina mi to ''coś'' co zauważono i sfilmowano 16 września nad Rzeszowem z tym że świadek sprecyzowała mi że wzrokowo obiekt miał powierzchnię wykonaną jakby z metalu o barwie grafitu juz nie wspomnę że leciały te obiekty po wiatr (teoria lampionu)



Balonik raczej wzbija sie ku górze a to coś opadało ? Szkoda że kamery nie miałeś musisz zawsze mieć wszystko przy sobie ;)



Ja również mam bardzo interesującą ciekawostkę wykonując dzis fotki uchwyciłem jakiś nie mały metaliczny obiekt w kształcie półkola/kopuły wstępnie wykluczam ptaka ponieważ nie ma go w innych miejscu pomimo, że fotki robiłem seryjnie 4 zdjęcia na 1 sekudne. Ciekawe jest to, że widać symetrię obiektu i pewien szczegół co wyklucza moim zdaniem typowe owady w dodatku obiekt leciał pod wiatr co widać po jego tylnym lekkim rozmyciu pomimo że był to czas 1/4000 sek a wiatr wiał 24 km/h z SE. Wszelkie informacje po wykonaniu analiz przedstawię na blogu.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Kulisty obiekt nad Okęciem

Post autor: Przemekkk666 »

Zamiescilem informacje o tym obiekcie na mojej stronie takze zapraszam ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”