"W pogoni za ufo"

Opinie o tym, po co warto sięgnąć a po co nie...
Awatar użytkownika
isena
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 13, 2011 12:01 pm
Kontakt:

"W pogoni za ufo"

Post autor: isena »

Od jakiegoś czasu na National Geographic można obejrzeć program "W pogoni za ufo". Trójka osób (nie wiem, czy są to naukowcy, bo nie oglądałam od pierwszego odcinka) podróżuje po Stanach Zjednoczonych i dociera do osób, które miały jakiś kontakt z ufo- zdjęcia, obserwacje, etc i próbuje udowodnić coś- własnie dokładnie nie wiem, co. Czasami mam wrażenie, że traktują tych ludzi, jak jakiś zacofanych wieśniaków. Owszem, wysłuchają, obejrzą, ale mam wrażenie, że nie traktują ich poważnie. Jak na program dokumentalny są urywki ich nocnych obserwacji nieba, ale jakoś nigdy nic nie widzą, czasami mam wrażenie, że robią to na odczepne- bo im zapłacili...

Sama swoje w życiu widziałam, ale nie należę do osób super przekonanych, ale mimo to ten program jakoś mnie odrzuca, bo niby mają na celu udowodnić co jest ufo a co nie, ale oni od razu wszystko negują i odrzucają. A jak już widzą coś dziwnego nocą, to nagle nie potrafią obsłużyć kamery, nie potrafią jej ustawić, etc. Jak na program na NG spodziewałam się czegoś lepszego.



Oki, bo się rozpisałam. Ktoś jeszcze miał okazje obejrzeć ten program? I jakie są wasze wrażenia?



PS: jeśli źle umieściłam temat to proszę o przeniesienie, ale jakoś dział wydal mi się odpowiedni.



Pozdrawiam

isena
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: azor »

Niestety mam bardzo złe wrażenia na temat programów o UFO jakie emituje nie tylko National Geographic, ale również Discowery czasami trafi się coś interesującego, ale bardzo rzadko. Nie ma się co dziwić te programy zapewne są pod kontrolą odpowiednich ludzi, dlatego zwykły Kowalski nawet w 10 % nie dowie się prawdy na temat UFO.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: Przemekkk666 »

A ja wlasnie wczoraj wieczorem pomyslalem, ze musze cos o tym napisac na forum, takze swietnie sie złozylo :)



No cóz, jesli mialbym ten program skomentować jednym słowem - dziecinada.

Wczoraj akurat na niego trafiłem i wystarczyło 2 min żeby przełączyc kanał na inny - tego sie poprostu nie da oglądać.



Warto tu zaznaczyc, ze rolą nat geografic nie jest z pewnoscią poznanie tematu UFO, a raczej jego ośmieszenie - tak wywnioskowałem przynajmniej z tych fragmentow, ktore mialem okazje obejrzeć - bo jak inaczej mozna skomentowac tekst typu: "chyba widzialem w oknie cholernego kosmitę!" ?? :Cry:
Awatar użytkownika
isena
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: czw sty 13, 2011 12:01 pm
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: isena »

Miło wiedzieć, że nie tylko mnie ten program troszkę "uwiera".

Chociaż "miło" to złe słowo.

Miałam nadzieję na coś ciekawego, nie mówię tu o mówieniu prawd, pół-prawd, czy cokolwiek, nie komentując tego, jakby to było gadanie przedszkolaka- mam nadzieję, że wiecie o co chodzi, trochę się zakręciłam... :AlienGreen:



Rzeczywiście zwrot: "chyba widziałem cholernego kosmitę" nie był zbyt... profesjonalny?



NG maja genialne programy o wojnach światowych, tematach tabu, etc. i tak sobie myślałam, że podejdą do tego tematu troszkę bardziej poważniej.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: arek »

Nakręciła ten cykl ,ta sama ekipa ,która nakręciła "w pogoni za prawdą" ta dziewczyna jest lub była dziewczyna gostka który biegał za" nieznanym ".

Wystarczy popatrzec na "badaczy" szukających pozostałosci po katastrofie ufo ,wykrywaczem do metalu ,50 lat po katastrofie ,na dodatek koniecznie nocą :D

I oczywiscie uda im się sfocic ufo,( z daleka )ale nie bedą wiedzieli co to jest. ;)

po prostu ten program nie zawiera jakis super odkrywczych rzeczy .

Jesli ktoś szuka czegoś wartościowego ,z I reki, to albo, pozostaje poczytac bloogi badaczy tego zjawiska (Arka ,Przemysława, ... )lub jeździc po ufo-spotkaniach.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Zwyczajnie program kręcony pod ludzi z fundacji n jak i projektu npn, ma wypełnić ramówkę półinteligentom i ćwierćinteligentom, żeby sobie krzywdy nie zrobili.Poważne podejście do tematu UFO w telewizji nie istnieje.To ma się sprzedać 13 latkom i tyle jeśli ktoś szuka wiedzy o UFO to nie z takich programów.Jeśli ktoś nie rozumie jak działają media komercyjne to niech od tego zacznie poszukiwanie wiedzy o UFO a zaoszczędzi lat spędzonych na serwisach ezoterycznych i programach dla idiotów. ]:->
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: ADAX »

No cóż, NG itp. z tej samej serii to nic innego jak programy dla mass. Są tam co prawda ciekawe perełki, ale większość programów to po prostu gó*no. Przykładowo pogromcy mitów, są tak świetnie przygotowani, że po prostu zapominają o zwykłych bardzo istotnych szczegółach w swoich badaniach. Telewizja kłamie ( :D ) bo bierze za to pieniądze. Tego programu o ufo akurat nie widziałem, jednak sądzę, że lepsze chyba można obejrzeć na włoskich programach (nie pamiętam ale chyba z serii rai).
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: ADAX »

Jest tego dużo. Powiedzmy, że dla kogoś zielonego w tym temacie, może być to początek do jakiejś pasji w tym kierunku. Sądze jednak, iż może być to raczej zniechęcenie i utwierdzenie dużej masy w przekonaniu, że wszystko to bajki. Prawdopodobnie, jednak obudzenie się kiedyś z ręką w nocniku nie będzie przyjemne. Kto wie, kiedyś to musi nastąpić.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 9:50 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
dino_24
Homo Infranius
Posty: 406
Rejestracja: sob sie 16, 2008 12:16 am
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: dino_24 »

[quote name='Czakrawartin' post='101147' date='27 październik 2012 - 00:13']Pogromcy mitów to najlepszy dowód na to, że nauka naciągana jest jak guma do majtek. Co prawda forma programu jest ciekawa, ale niestety, w wielu przypadkach, ich wnioski nie są wcale miarodajne, gdyż badanie niektórych spraw wymaga czegoś więcej niż wrzucenia dynamitu do muszli klozetowej[/quote]



Nie mieszajmy do tego nauki ... Programy

tego typu są tylko programami poglądowymi i końcowe wnioski wyciągane przez dwóch

''kaskaderów'' nie muszą być wcale zgodne z dzisiejszą ''empirią'' .



To samo , dotyczy wszystkich emitowanych programików dotyczących fenomenu UFO .

Żaden fizyk , ze średnim dorobkiem naukowym , liczącym się w tym ''światku'' ,

nie stanie przed kamerą i nie będzie ''bajdurzył'' na temat działania mechanizmu

''spodków'' ... bo w tym momencie wystawi się tylko na śmieszność i naukową

banicję .



Dlatego powyższe programy są prowadzone przez ''amatorów'' , którzy wyciągają

wnioski nie zawsze zgodne z naszymi oczekiwaniami i poglądami .

Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: "W pogoni za ufo"

Post autor: arek »

Ostatnio zmieniony sob paź 27, 2012 8:17 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości - Opinie - Publikacje”