Ślady obcych w Biblii

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Ślady obcych w Biblii

Post autor: Newsman »

Ślady obcych w Biblii



Czy Arka Przymierza była wytworem „wyższej” technologii? Czyj pojazd kryje się za „rydwanem Jahwe” z wizji Ezechiela? I czy manna rzeczywiście spadła z nieba? Niektórzy są przekonani, że przybysze z kosmosu, udając „Boga”, ingerowali w zdarzenia opisane w Piśmie Świętym.



Biblia wspomina o kilku enigmatycznych wydarzeniach i artefaktach, które aktywują wyobraźnię u zwolenników teorii o „starożytnych astronautach”. Zakłada ona, że ludzkość dokonała wielkiego cywilizacyjnego skoku dzięki przybyłym na Ziemię przedstawicielom obcej inteligencji. Pamięć o tych wydarzeniach miała zostać utrwalona w mitach, legendach oraz świętych tekstach.



Czytaj więcej na Onet - Strefa Tajemnic
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Przemekkk666 »

Cieszę sie, ze napisaleś Piotrze ten artykul :)

Na rzeczy jest bardzo duzo, wystarczy wziąc do ręki Stary Testament i samemu poczytac - ale do tekstu odniosę sie pozniej bo wlasnie wrocilem zmachany do domu i mam dosc na dzis :)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Arek 1973 »

Pamiętam jak czytałem apokryfy, tam też były takie wątki, już w pierwszej księdze były opisane obiekty na niebie które brały udział podczas bitwy wojsk na ziemi. A w samej biblii jest dużo przypadków dziwnych , trudnych do wytłumaczenia fenomenów. Pamiętacie na pewno wyjście z Egiptu, szli za palącym się "słupem", podczas dnia był jakby z dymu a w nocy świecił
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: TrueLobo »

co do Nephilim to pisze o tym w apokryfie Enocha trochę. Ale nie ma znowu co się tak podniecać. To nie ci sami co z diablo 3.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Przemekkk666 »

[quote name='TrueLobo' post='101214' date='30 październik 2012 - 12:43']co do Nephilim to pisze o tym w apokryfie Enocha trochę. Ale nie ma znowu co się tak podniecać. To nie ci sami co z diablo 3.[/quote]





Henocha nie Enocha :)
CRH
Infrzak
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:30 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: CRH »

[quote name='Przemekkk666' post='101217' date='30 październik 2012 - 14:32']Henocha nie Enocha :)[/quote]

Imię to czyta się Henoch lub Enoch - tak czy owak, chodzi o tę samą osobę ;) .

Samych Henochów/Enochów jest trochę w Biblii...



'Pamiętam jak czytałem apokryfy, tam też były takie wątki, już w pierwszej księdze były opisane obiekty na niebie które brały udział podczas bitwy wojsk na ziemi.'



Arku, w których apokryfach? Przeczytałem ich wiele - czasem kilkakrotnie - i nie zetknąłem się z tą kwestią...

Oczywiście, mogłem coś przeoczyć, stąd prośba o przykłady. :)



A tu coś konkretnego w tym temacie:

http://www.youtube.com/watch?v=CnOu6QvsEko&noredirect=1



Facet w tym wykładzie podchodzi rzeczowo do tematyki swoich badań, więc tym bardziej polecam. Pozostałe wystąpienia dostępne w sieci to już subiektywne interpretacje i stawianie tez.

Jednakże kwestie stworków z kosmosu oraz olbrzymów, są tu klarownie i obiektywnie wyjaśnione, mówiąc bardzo ogólnikowo.

Polecam.
Ostatnio zmieniony wt paź 30, 2012 2:32 pm przez CRH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Newsman »

Sprawę Egregori czyli Obserwatorów opisuje "Księga Henocha" i "Księga Jubileuszów", z których bodaj ta pierwsza wymienia nawet imiona i zadania owych "naczelników aniołów", którzy zbuntowali się przeciwko Bogu i przekazali ludziom zaczątki wiedzy na temat cywilizowango życia. Na tym wątku opierał się Danikeni i czyni to do dziś wielu spiskowców, gdyż historia jest rzeczywiście bardzo sugestywna.



Temat Nephilim i Synów Bożych budził kontrowersje od dawna i odnosili się do niego już żydowscy interpretatorzy antyczni, którzy traktowali to symbolicznie, widząc w jednych i drugich nawiązanie do historii stworzenia człowieka (np. do potomków Seta). Chrześcijańscy pisarze z pierwszych wieków naszej ery brali sprawę dosłownie. Współcześnie natomiast N. Sarna - izraelski biblista i ekspert od pierwszych ksiąg ST uznał, że Genesis wspomina o tym szczątkowo, dlatego że odnosiło się to powszechnie znanej historii lub wierzeń, które jakoś rozmyły się w mgle dziejów.
CRH
Infrzak
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:30 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: CRH »

[quote name='Yan Polskee' post='101222' date='30 październik 2012 - 19:26']Sprawę Egregori czyli Obserwatorów opisuje "Księga Henocha" i "Księga Jubileuszów", z których bodaj ta pierwsza wymienia nawet imiona i zadania owych "naczelników aniołów", którzy zbuntowali się przeciwko Bogu i przekazali ludziom zaczątki wiedzy na temat cywilizowango życia. Na tym wątku opierał się Danikeni i czyni to do dziś wielu spiskowców, gdyż historia jest rzeczywiście bardzo sugestywna.[/quote]



Fakt, w tych dwóch przypadkach jest mowa o obserwatorach i zgodzę się, iż wielce wymowna w tym kontekście może być przede wszystkim Księga Henocha. I o tym, jak widzę, wiemy obaj.

Nie w tym jednak rzecz, chodzi mi głównie o, cytuję Arka: "... były opisane obiekty na niebie które brały udział podczas bitwy wojsk na ziemi." - i to właśnie nad tym zdaniem się najwięcej zastanawiam.





[quote name='Yan Polskee' post='101222' date='30 październik 2012 - 19:26']Temat Nephilim i Synów Bożych budził kontrowersje od dawna i odnosili się do niego już żydowscy interpretatorzy antyczni, którzy traktowali to symbolicznie, widząc w jednych i drugich nawiązanie do historii stworzenia człowieka (np. do potomków Seta). Chrześcijańscy pisarze z pierwszych wieków naszej ery brali sprawę dosłownie. Współcześnie natomiast N. Sarna - izraelski biblista i ekspert od pierwszych ksiąg ST uznał, że Genesis wspomina o tym szczątkowo, dlatego że odnosiło się to powszechnie znanej historii lub wierzeń, które jakoś rozmyły się w mgle dziejów.[/quote]



W tym kontekście stoję za słowami Heisera i tym samym raz jeszcze polecam link z poprzedniego postu.
Ostatnio zmieniony śr paź 31, 2012 6:05 am przez CRH, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Arek 1973 »

Za parę dni będę w mieście, to z tamtejszej biblioteki miałem pożyczone apokryfy. Postaram się podać dokładne namiary która to księga
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
CRH
Infrzak
Posty: 54
Rejestracja: pt cze 24, 2011 7:30 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: CRH »

[quote name='Arek 1973' post='101250' date='01 listopad 2012 - 22:28']Za parę dni będę w mieście, to z tamtejszej biblioteki miałem pożyczone apokryfy. Postaram się podać dokładne namiary która to księga[/quote]



Dzięki Arku. Będę zobowiązany ;) .
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”