Ślady obcych w Biblii

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Andrzej 58 »

Uważajcie bo znów nas przeniosą  :D .Gdzieś się te kosmity zagubiły.Wersji jest wiele , ale kompletna jest tylko koptyjska.Kasiu - Nie trzeba szukać tekstu na chomikach.Tu adres ,gdzie po wstępie jest tekst:http://www.seremet.org/bibl051.html.     Jak już szukać śladów kosmitów ,to Księga Henocha jest idealna.Trzeba być ślepym ,żeby nie dostrzec w tych opisach związku ze statkami "obcych"Ciekawe o co chodzi z tymi skrzydłami: "1 W owych dniach ujrzałem, jak dano dwom aniołom długie powrozy. Przypięli sobie skrzydła i polecieli na północ. " Albo  to: 13 To jest zadanie Kesbeela, przyczyny przysięgi, który pokazał [przysięgę] świętym. Kiedy miesz-kał na wysokości w chwale nazywał się Beka.  Pan Duchów rozgniewał się na nich, ponieważ działali tak, jakby sami byli Panami. 
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: arek »

Tak, księga Henocha to prawie jak książka Doenikena. I popatrzmy na naszgo Miłosiernego , co takiego zrobili ludzie że ich zgładził .A no robili rzeczy straszne ,a tak to opisał Henoh a w zasadzie chyba  w tym fragmencie Noe : I tu chciałem wkleić treść 65 księgi Henoha ale się nie daje. ze strony http://biblijna.strefa.pl/Ksiega%20Henocha.pdf pewnie przez pdf A chodzi o wytapianie metali ,poznanie innych tajemnic aniołów. A Noe ocaleje bo tych tajemnic nie zna . W ogóle to księgi Henocha jako te najstarsze, czy może zachowane z małą ilością przekształcen, najbardziej obrazują począdki kontaktu człowieka z Duchem Słowa. I wręcz prosi sie ta ksiega o normalne opisanie ,z pominięciem słów późniejszego narratora. To na 100% jest opis kontaktu z obcą cywilizacja i opis stworzenia człowieka.
Ostatnio zmieniony sob wrz 28, 2013 8:23 am przez arek, łącznie zmieniany 1 raz.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: danut »

Arku obrazują kontakt z istotami pozaziemskimi, podobnie jak wszelakie inne najstarsze mity. Zaskakujący nawet jest ten wspólny motyw pomimo braku kontaktu ludzi pomiędzy sobą, w różnych obszarach kuli ziemskiej.Powstanie człowieka mające początek nie tutaj, nie stąd. Potem tak jak  w micie o Prometeuszu wykradzenie z rydwanu Heliosa boskiego ognia, paru iskier mających ożywić człowieka, dając mu duszę i kontra Zeusa, zemsta przez puszkę Pandory, przez którą wylewa się na Ziemię dużo złego, dostrzeżenie tego.Potem inny szczegół mowa o jakichś tytanach, olbrzymach będących w kantakcie z ludźmi.  Walki z gigantami i kobieta przyczyną złego, a także ofiary dla bogów i próby oszustwa.Jestem zdania, aby zając się i wyszukać w tych wszystkich najstarszych przesłaniach wspólne motywy, one mogą mieść w sobie jakąś dawno zapomnianą i przekształconą poprzez wieki wiedzę.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: arek »

 A jednak , masz na poczatku księgę Czuwajacych , historia upadku Aniołów I rozdział 6 rozpoczyna sie słowami - Kiedy ludzie rozmnozyli się , urodziły im się w owych czasach piękne i ładne córki . Czyli wcześniej nie było ludzi a zaczęli byc jakiś czas po przybyciu Czuwajacych. Rozdział 7 zaczyna sie od - wzięli sobie żony , każdy po jednej (nauczyli je czarów i zaklęć,  pokazali jak wycinać korzenie i  drzewa.(...)Azazel (...)pokazał im metale i sposób ich obróbki,(...)Asradel nauczył dróg Księżyca ....
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: danut »

arku tak dokładnie to jest bardzo interesujące, dlatego przywołałam to wykradzenie ognia niebiańskiego przez Prometeusza i stworzenie ludzi, tchnienie w nich świadomości?. Te jednakowe fakty z nauczaniem także ich uprawy roli, rzemiosła, gotowania, a potem cierpienie przez tą swoją miłość do ludzi, zemsta innych bogów, podstęp, zwodzenie( kobieta) i puszka zła i nieszczęść. W końcu zniszczenie przez potop świata, który nie podobał się bogu.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Przemekkk666 »

Jak to miło zobaczyć jak nazywacie rzeczy po imieniu ;) Mi osobiście podoba się wątek stworzenia człowieka na podobieństwo Elohim no i oczywiście księga Ezechiela ale jakieś cytaty co ciekawsze to pózniej może wrzucę.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: Andrzej 58 »

Czym jest Księga Henocha?.Wielokrotne powtarzanie tych samych elementów.Jakie informacje zawiera.Do kogo jest skierowana.Jak tłumaczy zdarzenia ,które już w tym czasie były historią.Dlaczego mówi o nieśmiertelności i jednocześnie o młodości i starzeniu się i umieraniu ciała.Na czym ma to polegać.Dlaczego informacje przekazywane są przy pomocy "wizji i snów".Czy to zabieranie do nieba na pokazy nie przypomina współczesnych opisów.Dlaczego nie ma tam szaraków czy innych stworów.Jak to możliwe ,że Henoch jako człowiek rozmawia z "aniołami" i ma ich informować.Dlaczego anioły się martwią .Skąd anioły mają śmiertelne ciała?Jaki związek te upadłe stwory odegrały w religiach?Jak nic to przekaz do przyszłości:"Lepiej powiedzieć o tym wcześniej. Także potomnym chcemy umożliwić [poznanie] mądrości.  "Tylko po co? jaki cel temu przyświeca?"1 W owych dniach synowie wybranych i świętych zstąpią z wysokiego nieba i ich potomstwo połączy się z synami ludzi.  "O czy jest powyżej mowa?Jak nic to połączenie .Jak cenna jest ta informacja:"Moje oczy ujrzały tam głęboką dolinę, a usta jej były otwarte. Ci wszyscy, którzy mieszkają na suchym lądzie i morzu i wyspach, znosili do niej dary, prezenty i ofiary, ale ta głęboka dolina nie napełniała się."Pewnie- z jednej strony ołtarze z drugiej magazyn .Z czegoś ci aniołowie muszą żyć.Tu o pasożytnictwie:Ręce ich popełniały zło i to wszystko, co sprawiedliwi wypracowali, grzesznicy złośliwie zjadali.  "To też ciekawe:"Pokazano mi mieszkanie ziemi i głos grzmotu ku pokojowi i błogosławieństwu lub ku przekleństwu stosownie do słowa Pana Duchów."To "lub" jest istotne.Albo tak albo łubudu.Jest też informacja:" Albowiem nikt nie zginie w obecności Pana Duchów i nikt nie zdoła umrzeć".6 Wszystkie potęgi niebios otrzymały rozkaz oraz głos i światło podobne do ognia.  "Na co czekają?Rozwiązanie tej zagadki znajduje się w tym człowieku ,który dostał zadanie do wykonania przed tym kontaktem ziemi i kosmosu.Co o nim wiadomo:"Albowiem od początku Syn Człowieczy był ukryty  "Jaka wiedza kryje się za tymi cytatami:"1 W owych dniach zobaczył Noe, że pochyliła się ziemia i przybliżyło jej zniszczenie.  ""Powiedz mi, co się stało na ziemi, że tak się męczy i chwieje."To też informacja:" Usłyszałem świętego Michała, który się obmywał i mówił: "Ten sąd, którym aniołowie są sądzeni, jest świadectwem dla królów i możnych posiadaczy ziemi. ".Anioł się myje?.Widać duchy się brudzą.Jak rozumieć to ,gdy anioły urządzają sobie popierduchy w obecności Pana i mówią:" Jednakże po tym wyroku nadal będą przerażać i prowokować mieszkańców ziemi za to, że im to pokazali.  "Czy to nie wskazówka do porwań, reptilian ,duchów , i wszelkiego z tym związanego kłamstwa.Tak mają przerażać i tumanić.A tu jest rozwiązanie zagadki - kim ma być tajemniczy syn człowieczy :"1 Następnie imię Syna Człowieczego zostało wyniesione żywe do Pana Duchów i zabrane spośród mieszkańców ziemi.2 Wóz wiatrów uniósł go i zabrane zostało jego imię od nich.

3 Odtąd już nie zaliczałem się do nich. Postawiono mnie pomiędzy dwoma kluczowymi punktami, pomiędzy północą i zachodem, tam, gdzie aniołowie przynieśli sznury, aby mi wymierzyć dział przeznaczony dla wybranych i sprawiedliwych.  "
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: arek »

 Jestem bardziej przyziemny i nie przemawia do mię wymiar duchowy  ksiąg Henoha. Jak dla mie  należy odciac wątek duchowy. Czy moze bezpodstawne uwznioślenie tej relacji . A to dlatego ,że zbuntowana dwusetka przekazała ludziom konkretne wiadomości, między innymi sposób produkcji papieru, pismo , wartosc metali , upiekszanie się poprzez malowanie ciała. ale też sposób rozmowy z Tymi na górze. Jest moment w którym to Henoch ma sie stawić za nimi u najwyższego ,dlatego ,że stracili łącznosć z "górą". To było bez sensu do czasu wynalezienia telefonu, gdzie poprostu mozna nie odbierać połączeń. Natomiast opis wnętrza statków , bo w sumie opisuje kilka , jest taki, jakim zakresem słownictwa dysponował. I w wielu miejscach jest dokładnie napisane dla kogo spisuje ,dla wnuka, Noe'go dla syna, Matuzalema. Sądzę ,że dopisy duchowe  to dopisy późniejszych skrybów. Dorabiali po prostu to co uważali, że miało podkreślić jego wiarę i uogólnić przesłanie.Myślę że należałoby przeanalizować w odrebnym temacie tę księgę, właśnie pod katem materialistycznym. By mieć dzieci z Ziemianką, trzeba mieć ciało. I kradzież ciała innego człowieka nie prowadzi do powstania gigantów, którzy pożerali wszystko  do tego stopnia że rozpoczęli nawet jeść się nawzajem.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Ślady obcych w Biblii

Post autor: danut »

Arku myślę, że poprzez oddzielenie  od duchowości i od niezbadanej natury świadomości, jej możliwości zapisów informacyjnych w naszych mózgach, a także połączeń "telefonicznych" a tu mam na uwadze telepatyczne, zerwane właśnie poprzez coś z resztą Schematu Wielkiej Machiny Wszechświatowej :) tego tematu się nie ogarnie. Tylko, że  to połączenie nawiązuje się z ciała do ciała, a nie z jakimś czymś tam niematerialnym, lecz z czymś faktycznie istniejącym poza naszym światem.Wszystkie istoty mające tutaj żyć kiedyś i istnieć zmniejszyły swoje rozmiary, zwróćcie uwagę na fakt, że istnieją takie zapisy o ludzkich gigantach także, dinozaury wyginęły próbuje się wymyślać dlaczego, a może wraz z nimi i wszystkie inne wielkie stwory? I ten potop... Może przed nami tu była inna cywilizacja, zanim pojawił się człowiek, z jakimiś niedobitkami nich kontaktowano się w pradawnych czasach, ale żeby mieć dzieci z Ziemianką i aby Ziemianka tego wzrostu urodziła giganta to także coś jest nie tak... Jednak jakiegoś ducha, tajemnicę powstawania życia poprzez tworzenie go przez np. "boską cząstkę" poprzez zapis w komórkach, tchnienie, wykradzenie "niebiańskiego ognia" i odrodzenie się go na nowo w takiej postaci jest możliwe. Tak samo jak to, że może ono nie pochodzić wcale z  Ziemi, lecz zostać tu przemycone. To co tutaj było, było groźne, złe a to co ma być zaczęło się na tamtych podwalinach kształtować, ale również pod okiem "obserwatora".. Może tym razem z innego Źródła? ...
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”