Zaginiony kontynent Mu

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="102493" data-time="1357415316">Pozwólcie ,że wrzucę Film</blockquote> Bardzo ciekawy, porusza wiele watkow. Wszystkie te artefakty sa niesamowite. Jesli chodzi np. o te wydluzone czaszki, to wszedzie tylko czytam/slysze, ze maja zbadac ich DNA, ale jakos do tej pory nie udalo mi sie natrafic na wyniki analizy... W kazdym razie przyjmuje za bardzo prawdobodobne, ze kiedys istniala wysoko rozwinieta cywilizacja na naszej planecie. Kto wie, moze i globalna, a moze skupiona w jednym miejscu, ale utrzymujaca kontakty z ludami  wszystkich kontynentow? Ciekawe dlaczego przepadla, a wraz z nia cala wiedza? Moze dlatego, ze nie byla ziemska? Moze przybysze z, niech bedzie Oriona, zyli wsrod ludzi, przewodzili im nawet, uznawani byli za bogow, ale ktoregos dnia ich opuscili? Pozostala po nich spuscizna w postaci mitow i troche "dupereli", ktore teraz odkrywamy...
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Andrzej 58 »

" Jesli chodzi np. o te wydluzone czaszki, to wszedzie tylko czytam/slysze, ze maja zbadac ich DNA, ale jakos do tej pory nie udalo mi sie natrafic na wyniki analizy.."No właśnie Elowen ,to oczywiste ,że wyniki badania DNA i wieku czaszek dziś to pestka.Jeśli wyniki nie pasują do oficjalnej wersji po prostu są nie publikowane.Dotyczy to również wielu innych odkryć z wielu dziedzin .Ale czy jesteśmy skazani tylko na gdybanie oparte na wersjach oficjalnych ,które pomijają najistotniejsze elementy?.Na pewno nie .Czasem informacja pojawia się ,po czym znika.Artefakty wskazują na istnienie wysoko technicznej cywilizacji w historii.Potwierdzenie można znaleźć w różnych źródłach pisanych z różnych epok.Można doszukać się nawet przyczyn znikania tych cywilizacji.Jak myślisz ,gdyby te ukrywane wyniki nie były ważne dla teraźniejszości i przyszłości ,to byłyby tak mocno ukrywane?Z wielu przekazów historycznych dzieł można wywnioskować o co chodzi.Chodzi o powrót(tak jak w tłumaczeniu tego profesora) i nową jakość z tym związaną.Powiem Ci w zaufaniu ,że bacznie przyglądałem się tematowi przez Ciebie założonego o zwyczajach i tradycji .Wniosek zasadniczy jaki postawiłaś ,jest zgodny z tym co udało mi się odczytać ze starych manuskryptów.Zmiany związane z "powrotem" mają spowodować rewolucję,która doprowadzi do zasypania wszystkich fos dzielących ludzi .
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="102525" data-time="1357499355">No właśnie Elowen ,to oczywiste ,że wyniki badania DNA i wieku czaszek dziś to pestka.Jeśli wyniki nie pasują do oficjalnej wersji po prostu są nie publikowane.</blockquote> Tez tak sobie pomyslalam. Niestety pomyslalam sobie rowniez, ze moze analiza wykazala ludzkie pochodzenie owych czaszek, dlatego paleoastrolodzy milcza, bo nie chca zaakceptowac tych wiesci jako faktu... Mam jednak nadzieje, ze prawda wyplynie predzej czy pozniej na jaw i to odnosnie calej rzeszy innych artefaktow, nie tylko czaszek, gdyz tak, jak piszesz ich odkrycie jest najczesciej ukrywane lub wysylane w niepamiec.

  <blockquote class="ipsBlockquote"> Andrzej 58, dnia 06 Sty 2013 - 19:09, napisał:<blockquote data-author="Andrzej 58" data-cid="102525" data-time="1357499355">Powiem Ci w zaufaniu ,że bacznie przyglądałem się tematowi przez Ciebie założonego o zwyczajach i tradycji .Wniosek zasadniczy jaki postawiłaś ,jest zgodny z tym co udało mi się odczytać ze starych manuskryptów.Zmiany związane z "powrotem" mają spowodować rewolucję,która doprowadzi do zasypania wszystkich fos dzielących ludzi .</blockquote> </blockquote>O prosze, a wiec nie jestem jedyna utopistka na tym swiecie? Byli inni przede mna? ;) Ale to, co piszesz wczesniej pachnie jakims swiatowym spiskiem... a moze to nie zaden spisek, tylko zwyczajna duma nauki, ktora to lubi ignorowac niewytlumaczalne fakty, nie pasujace do obecnego stanu wiedzy? ... A mozesz zdradzic jakie to manuskrypty studiowales?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Przemekkk666 »

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-time="1357504964" data-cid="102533" data-author="Elowen">a moze to nie zaden spisek, tylko zwyczajna duma nauki, ktora to lubi ignorowac niewytlumaczalne fakty, nie pasujace do obecnego stanu wiedzy?</blockquote> 

A ja mysle ze obie rzeczy naraz niestety...
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Andrzej 58 »

Oczywiście Elowen.To żadna tajemnica.Wszystkie teksty religii głównego nurtu.(również gnostyczne).Dżinizm.Wergilusz ,Platon,Wszystkie dostępne kodeksy Mezoameryki(szczególnie Vindobonensis).Szczególnym tekstem jest brany niepoważnie Nostradamus.Przetłumaczyłem jego centurie i wyobraź sobie ,że to nie są żadne proroctwa, jak się powszechnie uważa.To sposób na przeniesienie informacji w przyszłość.Znasz określenie człowieka Wolfe 585?.Przyglądałaś się manuskryptowi Voynicha .Aktualnie pracuję nad kodem z pomnika w siedzibie CIA.K4 czeka na rozwiązanie.Coś mi mówi ,że Sanborn zastosował ten sam numer co Michel ,żeby kryptologów wprowadzić w błąd.Zaznaczył również ,że nawet jak otrzymają tekst znajdujący się w kopercie ,to będzie to wskazówka prowadząca do czegoś innego.Ale to nie istotne.Wszystkie nie ocenzurowane materiały mówią o historii i niewyobrażalnej(z dzisiejszego punktu patrzenia) zmianie władzy.Ta utopia Elowen ma swoje podstawy i wcale nie jest taka nierealna.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Arek 1973 »

To bardzo ciekawy film  Andrzeju, K D  bardzo obrazowo wszystko prezentuje, aż mnie ciarki przeszły w pewnym momencie jak pokazał te 2 fotki-fałszywki gigantów, ale widać że ma odpowiednie wiadomości i nie dał  się nabrać.Co do  dziwnych  czaszek, badania takich  artefaktów są  bardzo  drogie  i nawet jeśli kogoś na nie stać to i tak nie zawsze gwarantują  jednoznaczny wynik, tak  samo było  z panem Lloydem Pye  i  jego gwiezdnym dzieckiem, ta czaszka nie była w żadnym muzeum, woził ją po całym  świecie  ,pokazywał, dawał  do  analiz , pozyskał sponsorów i na koniec można powiedzieć tylko/aż tyle że czaszka jest dziwna  i ma   w sobie za mało przydatnego materiału DNA żeby na 100% wykazać czy drugi  rodzic był człowiekiem albo mutantem
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Andrzej 58 »

Wiesz Arku ,zastanawiałem się nad takim zagadnieniem.Jeśli byłbym człowiekiem żyjącym ileś lat temu i posiadałbym wiedzę o rzeczywistych zdarzeniach i chciałbym je przekazać komuś w określonym czasie w przyszłości ,to jak trzeba to było zrobić ,żeby informacja przetrwała i trafiła do tego konkretnego adresata.Najlepszym miejscem było by to ,w którym nikt nie podejrzewałby podstępu.Tekst mówiący o końcu religii , jego funkcjonariuszy i ich mocodawców musiałby być pozorowany na lojalny wobec tych instytucji.Co ma to co napisałem wspólnego z omawianym tu zaginionym Mu.W tekście , o którym mówię pada tam takie określenie:'Podnoszą bezsensowną wyspę."Dotyczy to w tym przypadku Atlantydy.Podnoszenie wskazuje ,że zaginione lądy nie były naturalnymi wyspami a obiektami o dużych rozmiarach.Pada nawet określenie - Barka Hesprii..W skrócie chodzi o tych "aresztujących wiedzę" , o których mówi tekst Wolfe 585.Znasz ten tekst.Dziwne ,że tak szybko zniknął z pola widzenia opinii publicznej a jak był publikowany to z dużymi brakami.Czy nie dziwnie brzmi zapis mówiący:

"długi czas po barce Hesperii zwierzęcy ludzie?"-Wnioski same się nasuwają.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="102537" data-time="1357507840">Oczywiście Elowen.Wszystkie nie ocenzurowane materiały mówią o historii i niewyobrażalnej(z dzisiejszego punktu patrzenia) zmianie władzy.Ta utopia Elowen ma swoje podstawy i wcale nie jest taka nierealna.</blockquote> Juz wiem co masz na mysli: “powrot bogow” i swiatowy rzad (miejmy nadzieje, ze lepszy niz ten, o ktorym czyta sie pod haslem NWO). I duchowa odnowe zapowiadana przez wiele nurtow religijno- kulturowych. Pewnie my takich zmian nie doczekamy. Zreszta, naprawde nie wiem co musialoby sie stac, by ludzie przestali popelniac te same bledy. Przychodzi mi na mysl przeslanie Wachowskich w ich ostatnim filmie (“Atlas Chmur”) – ludzkosc sie nie zmienia od zarania dziejow. Wiec co mogloby nam pomoc? Moze tylko (kolejna?) mutacja genetyczna? A moze prawde przekazuje rowniez film “Prometeusz”- jestesmy “boska”pomylka? W takim razie te wszystkie przekazy ze starych manuskryptow to by byly tylko prozne nadzieje wyrazane przez ludzkosc od wiekow. To by bylo bardzo smutne :( Przyszla mi jednak inna mysl odnosnie naszej duchowej ulomnosci. Moze jest ona wlasnie celowa! Z punku widzenia reinkarnacji, nasza ulomnosc jest przydatna w doskonaleniu sie duszy.  U Monroe’a mozna znalezc wzmianki na ten temat - dusze lubia inkarnowac w ludzkim ciele, bo wiele sie wtedy ucza ... ale to chyba juz na inny temat... Ciekawe podejscie do Nostradamusa. Zawsze go lekcewazylam, ale teraz mnie zaintrygowales ;)Powodzenia z tablicami ! Mam nadzieje, ze podzielisz sie z nami swoimi odkryciami. Szczegolnie, jak odczytasz czwarta :)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Andrzej 58 »

"Ciekawe podejscie do Nostradamusa. Zawsze go lekcewazylam"No właśnie Elowen- zupełnie tak samo jak ja.W moim przypadku przypadek zrządził,że zwróciłem na Michela uwagę.Punktem wyjścia był Leonardo i zapis dotyczący odkrycia ,które miało nastąpić po pięciuset latach.To wypada tak miej więcej w tym czasie.O jakim dziele Leonarda pisze Nostradamus?wkleję kilka czterowierszy ,gdzie zawarte są wskazówki.Sama ocenisz czy się mylę.  I/27 W ukryciu łańcuch pechowych zdarzeń- niebo bije.Niedługo to będzie- pamięć o skarbie ,który przez wieki pokazuje grono pod dachem.Grupa zabijających - wnętrze wydobywa kogoś.  I/43Imperium przed zmianami.Wspaniałe wydarzenie będzie miało miejsce.Mistrz MUE filar porfirowy - przetłumaczy sękatą skałę.  II/55 W wielkim konflikcie ,który niewiele wart ,na końcu nastąpi wspaniały czyn.Wisiorek Hadryjczyków będzie widać- co mu brakowało.Podczas bankietu dama z nożem.  II/56 Ten ,którego nie ima się zaraza ani stal wiedział jak dojść do końca.Śmierć uderzy na szczycie wzgórza z nieba.Opat umrze, gdy ujrzy ruinę.Ci z wraku chcą skorzystać z przekazu na skale.  III/26 Królowie i książęta postawieni w podobnej sytuacji.Wróżba zgłębiona -podobnie zniewoleni.Róg złota ofiarowany ,dla tych z nieba.Nieprzyjemne interpretacje będą wydobywane.  III/94 Po pięciuset latach śledztwo obliczy jego liczbę.Był ornamentem swojego czasu.Nagle wielkie światło odda.Ten kto w tym stuleciu je odda – wielce szczęśliwy.  IV/11 To dla Aury schronienie jak peleryna.Przyjdzie przyjaciołom przypadek odpierać.Dwunastu czerwonych będzie obrus brudzić przed morderstwem.  IV/27 Salon niczym słońce ,sex w filarze .Czy stoi jeszcze piramida?Przychodzi dostarczyciel ,książę An nie Marc.W księciu wysokiej dynastii Artemidy wstyd.  V/31 Albo całkowite dobro- jest nagle porządne słońce i księżyc.Wschód obfity- tak ruina zbliża się.Dłużni niebu śmiało zachwalają .Majątek w wyzwolicielu ,który siódmy na skale.  V/75 Wspinaczka wysoko dla nadzwyczajnej wielkości.Demokracja siedzących w kamieniu czworokątnym.Około południa podstawa tak popękana.Bastion krzywdy -techniką mówienia działa.  VII/32 Na górze królestwo przychodzących narodzi się stanowczo.Wtedy w piwnicy liczenie tyranów.Sporządzą kopię funkcjonujących w Mediolanie.Florentczyka złoto ludzie wykorzystają. VIII/12 Ukaże się blisko bawoli ,wysoki przed płaszczem. We wnętrzu Mediolanu.  VIII/27 Pomocny sposób- Jeden łuk na drugim.Opuszczony – z wyjątkiem odważnego jego geneta.Pismo o pęknięciu do cesarza.Widziany przez niego ten ,który jest- dla nikogo innego.   VIII/28 Udawanie- złoto i srebro wydymane.Ktoś spoza startuje z jeziora.Odkryty ,oddzielony całkowicie poruszony.Marmuru opis- odpowiedź napisana w internecie.  VIII/36 Będzie popełniona bajka o namaszczeniu dorosłego.Skok w świętego Albina.Żałość marmuru nagle z oddali odbierze.Nie dla pieniędzy- przeciw tyranowi szefa dzieło.  IX/32 Koniec porfirowej kolumny znajdą – odsłoni ostry opis.Zasadnicza kość naga na uboczu.Rzymu siłę udowodni.  IX/34 Jeden cierpi – część patrzy z ukosa.Powrót konfliktu zejdzie na płycizny.Przez pięćset lat sekret ukryty- wyniesie twórcę do zaszczytów.Narbon- jej wrzód- mamy olej do noży.  IX/44 Pół piaskowiec- pół piaskowca geny- mazut trzeciego -wróg całkowity.Saturn złoto zmieni w żelazo.Odwrotna pozycja króla- eksterminacja całkowita.Przed przybyciem na niebie pojawią się znaki.  IX/84 Króla przemówienie doskonałe- potem hekatombę zobaczą.Odnajdą prawdziwy głos.Potok otworzy marmur- ołów grobów przeciw.Wielki Rzymianin -szyld meduzy.   VII/1 Skarb łuku ukryty przez Achillesa.Czworoboczne znane dzieło.Wynalazek odkrywający czyny przywódcy.Jego skutkiem widok trupa w oczach ludu. A to dla niedowiarków ,że facet 450 lat temu użył określenia Internet  VIII 28Les simulachres d'or et d'argent enflez,

Qu'apres le rapt lac au feu furent iettez

Au descouuert estaincts tous & troublez.

Au marbre escripts, perscripts interiettez. Co zmian to ten cytat bezpośredniego zwracania się do kogoś z przyszłości: IX/47 Niżej podpisany do nieznanego wyzwoliciela:I po.Wbrew rady ogółu ,zmiana władzy nie do pojęcia.Winni zamknięci w klatkach – widzieć się będą twarzą w twarz. Pytanie brzmi o jakim dziele Leonarda pisze Michel? :D
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zaginiony kontynent Mu

Post autor: Elowen »

Oj, Andrzeju, kiedy napisałeś „Przetłumaczyłem jego centurie i wyobraź sobie , że to nie są żadne proroctwa, jak się powszechnie uważa. To sposób na przeniesienie informacji w przyszłość.” ,myślałam, ze masz cos konkretnego na myśli, a Ty podajesz tłumaczenia… Nie chce Cie urazić (szczerze mówiąc, to nawet chapeau bas, ze się wziąłeś za takiego giganta), ale niestety nie sa one najlepsze. Zresztą tłumaczyć go na polski, to ogromne wyzwanie, bo jego język jest nie tylko enigmatyczny, ale głownie przestarzały i to pod każdym gramatycznym względem. Jednak uwierz mi, żeby nie wiem jak obracać czasownikiem "interjetter”, (który to wyraz całkowicie wyszedł juz z użytku poza jednym sformułowaniem w języku prawniczym), to za Chiny ludowe nie wyjdzie z tego rzeczownik "Internet". Wg tej strony http://membres.multimania.fr/nostradamus/bernard/futur02.htm w tym fragmencie z „Internetem” chodzi o kryzys ekonomiczny spowodowany jakimś finansowym przekrętem na światowa skale, który doprowadzi do całkowitej dewaluacji pieniądza (w sensie ogólnym) ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”