Glinik - polska „strefa anomalna”

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
lukaszk3
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: ndz gru 23, 2012 9:09 pm

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: lukaszk3 »

Ja również mieszkam na Podkarpaciu, 15 km od Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego. TrueLobo słusznie zauważył, że tutejsi ludzie potrafią nad interpretować niecodzienne zjawiska. W mojej wsi ludzie w niedziele idą do kościoła a po mszy zbierają się w grupkę znajomych i jadą do jasnowidza, wróżki czy też uzdrowiciela. Sam byłem świadkiem jak w tym roku jedna rodzina późnym wieczorem zapakowała kilkunastotygodniowe dziecko do samochodu i pojechała z nim oraz jego prababką w pole, w celu "wypędzenia" kolki. Przesąd bowiem mówi, że kolkę trzeba wyrzucić z domu wywożąc ją do inne wsi.  
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Newsman »

Chciałbym przypomnieć, że trzymamy się wydarzeń z Glinika, a nie kwestii ludowych wierzeń na Podkarpaciu. Folklor i tego typu wierzenia to również ciekawa sprawa - mam nadzieję otworzyć kiedyś o tym pewien temat i napisać nieco własnych przemyśleń a nawet doświadczeń. W każdym razie, nie bagatelizowałbym "mądrości ludowych" ani medycyny ludowej. Ocenia jej, jak i mentalności praktykujących ją osób zależy od punktu siedzenia.W każdym razie, wywożenie kolki nie wiąże się w żaden sposób z wydarzeniami z Glinika, tak samo jak ludowe uzdrowicielstwo. Chciałbym naświetlić pewną rzecz tym, którzy wierzą w teorię "ciemnego ludu". Tzw. wierzenia ludowe, w obecnej formie, są jedynie strzępkiem tego, co istniało po II Wojnie Światowej. Niestety większość tego typu opowieści i wierzeń się nie zachowała.Folkloryści i badacze opowieści ludowych zauważają jednak pewną spójność w wielu tego typu relacjach. Innymi słowy, legendy i opowieści z jednego rejonu Polski bardzo często (choć nie zawsze) mają swe odzwierciedlenie w legendach innego rejonu (np. duży pies, świetlik, diabeł tańcujący lub zbożowy etc.)W przypadku Glinika, na podstawie materiału zebranego przez Arka, nie widać jednak cech typowych dla opowieści czy legend ludowych, brak w nich typowej osnowy, postaci, ale przede wszystkim, prób tłumaczenia tych zdarzeń przez świadków. Innymi słowy, nie dorabiają do tego ram ani ideologii (religijnej, magicznej, a nawet ufologicznej).
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

 A co ma piernik do wiatraka ? Akurat też w Twoich okolicach dokumentowałem zdarzenia związane z UFO znam te strony. Wiesz różnica ''jasnowidza'' a obserwacji UFO jest inna o czym najwyraźniej zapominasz to dwie różne rzeczy. W Dębicy czy Rzeszowie, Mielcu też znam jasnowidzów/uzdrowicieli u których osoby korzystają z  porad nic w tym dziwnego. Przesądy czy zabobony to nie obserwacje UFO i proszę tego nie wiązać ze zjawiskiem UFO bo to nie poważna a nawet wręcz idiotyczne ! Piotrze masz całkowitą rację a dla nie wtajemniczonych polecam ksiązki Kotuli jest tam cały przedział opisów i legend ludowych z Podkarpacia.
Ostatnio zmieniony pn gru 24, 2012 9:06 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: TrueLobo »

jak nie widzisz, że ten ich sposób postrzegania świata, zabobony i sposób w jaki tłumaczą sobie różne rzeczy, może wpływać na ich "relacje" to masz kłopoty z kojarzeniem. Czekrawatin jakie ramy? Czytałeś w ogóle ten artykuł o Gliniku, albo mojego posta w ogóle? Ramy są takie jakie nadał artykuł. To nie ja opisywałem Jezusa z alfa centauri tylko ci twoi wiarygodni świadkowie. <blockquote class="ipsBlockquote">Tzn. nie rozumiem, dlaczego Glinik i tamtejsze przypadki mają nie istnieć? Wciąż nie mogę tego wywnioskować z argumentów True Lobo...</blockquote>Dlatego, że nie ma nic co wskazywało by na to, że miały miejsce. Prościej się nie da napisać. Ale czy zrozumiesz to już nie zależy ode mnie. <blockquote class="ipsBlockquote">Czakrawartin szkoda czasu na kogoś kto uważa się za nie wiadomo a kto nie ma kompletnego pojęcia na temat UFO już nie wspominam o dowodach konkretnych dowodach o których widocznie powyższy ''sceptyk'' zwyczajnie nie wie -na studiach czy w szkole tego nie uczą</blockquote>No widać nie uczą w szkole i na studiach. Nie ma tam zajęć z bajkoznawstwa i łatwowierności. Ale oczywiście taki znawca jak ty na pewno zna te słynne dowody( tylko jakoś zamiast je pokazać potrafi tylko o nich mówić). 
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Kolego Ty masz kłopoty z ludzmi pochodzącymi ze wsi  masz cholendarne komplesy wyższości, dlatego polecam Ci dobrego psychologa, aby Ci nieco wytłumaczył, że ludzie ze wsi są tacy sami jak Ty  ba,często nawet lepsi i przewyższający cię inteligencją bo ta u ciebie jest mizerna. Powtarzam  TrueLobo byłeś w Glinkiu rozmawiałeś z tymi osobami ? Jesli tak chętnie podyskutuję jeśli nie szkoda mi na ciebie czasu. Czekam na konkretna odpowiedź TAK lub NIE ! I kolego nie kłam ,że ktos opisywał ''Jezusa z  alfa centaurii'' widać, że nawet nie dokładnie zapoznales się z tekstem, ale kłamliwie piszesz kłamliwe cytaty  ! To jest fer i w porządku ? To Ty jesteś bajkopisarzem i kłamcą bo zwyczajnie na potrzeby Twoich  ''argumentów'' kłamiesz !
Ostatnio zmieniony śr gru 26, 2012 7:16 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
chmura
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 26, 2007 2:20 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: chmura »

Jak juz o ramach piszemy to truelobo wpisuje sie w jedna idealnie.  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia, poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie Rzeklbym nawet, ze lukaszk3 to tajny wspolpracownik owego trola  ]:->  
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: TrueLobo »

azor(swoją drogą ciekawy nick) pięknie się popisałeś. Znasz takie powiedzenie "all bark and no bite".  Ponoć jestem zwyczajnie niedoinformowany. <blockquote class="ipsBlockquote">już nie wspominam o dowodach konkretnych dowodach o których widocznie powyższy ''sceptyk'' zwyczajnie nie wie</blockquote> Jakoś dalej się nie mogę doczekać żebyś mnie oświecił. Zamiast tego usłyszałem personalne wycieczki jaki to jestem zły, głupi i zjadam niemowlęta na kolacje. A ja dalej czekam na twoje dowody paranormalnego aspektu ufo. Bo o takim mowa przy wydarzeniach w Gliniku. Jak nic nie potrafisz pokazać to daruj sobie tekstu w stylu "Widać nie wiesz o przytłaczających dowodach ...." ect. co do Jezusa z alfa centauri to jedno wydarzenie opisane w artykule było zatytułowane Jezus czy obcy i skopiował bym ci ten fragment gdyby nie to, że chyba jakieś przeróbki są na infra.org.pl bo zablokowany jest dostęp na stronę i do artykułu. Jak strona się podniesie  to sobie poczytaj. I btw to nie był cytat tylko sarkazm jeśli jeszcze do tego nie doszedłeś. Jak mówiłem faktycznie kłopoty z kojarzeniem  Chmura jest różnica między trolowaniem, a posiadaniem swojego zdania. Jedni uważają, że tzw. świadkowie opisujący spotkania z kosmitami i istotami boskimi są wiarygodni, bo tak. Inni mogą uważać, że ci "świadkowie" mają zerową wiarygodność bo nie ma niczego na potwierdzenie ich słów. A, że wypowiadamy się w dziale o UFO to domyśl się, których będzie więcej. A co do ciebie czekrawatin <blockquote class="ipsBlockquote">Ale ty masz kolego True Lobo problemy z interpretacją? Boże... o czym ty w ogóle mówisz? Ty po prostu nie rozumiesz pewnych form wypowiedzi, ani zdań. Przestań się kompromitowac, bo to śmieszne.</blockquote> powiedz mi ty do swoich postów wklejasz jakieś standardowy wypowiedzi z przygotowanej puli jak internetowy bot? Jeśli się odnosisz do czyjejś wypowiedzi to się do niej faktycznie odnieś. Albo wiesz co nie odpowiadaj. Jak będę chciał przeczytać tego typu ogólniki z ctrl+c ctrl+v to sobie napisze do jakiegoś customer support
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

A co ma nick do tego  ? Jak brak argumentów/wiedzy to trzeba przyczepić się teraz na nicka :D   Ty masz jakieś głupie kompleksy chłopie ! Ja Ci nie będę niczego udowadniał nie zamierzam tracić czasu na kogoś kto nie ma żadnej wiedzy a nawet nie był i rozmawiał z mieszkańcami Glinika. Dla ciebie nic nie jest dowodem świadkowie, fizyczne ślady, itp ,itd więc po co, dla kogo mam to pisać  ? Do betonu ?  Pytałem jasno czego nie możesz załapać Tak lub nie ? I nie mogę doczekać się odpowiedzi  ? Ktos kto ocenia z fotela ludzi, zdarzenia na odległość jest zwyczajnie nie wiarygodny, aby nie napisać śmieszny. Zatem czekam na cytat bo to z mojej książki i wiem co pisałem i nie kłam kolejny raz bo widać, że nawet czytając ten tekst nie możesz go zrozumieć, co mnie właściwie nie dziwi !
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2013 11:01 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Czakrawartin bardzo lubię dyskutować ze sceptykami, ale takimi, którzy piszą i rozumieją sprawę a nie z góry odrzucają problem tylko dlatego, że nie mieści się to pod jego czaszką w dodatku wykazując takie argumenty typu ''nie bo nie'', że ciężko z takimi prowadzić normalną rzetelną polemikę. Skoro 1000 słów to za mało dla w/w oponenta to ja mu nie potrafię pomóc ze zrozumieniem. Takim podejściem jak reprezentuje True mozna zaprzeczyć wszystkiemu  Bogu, prąd nie widać a płynie, objawienia np. Fatima i wiele wiele innych...
Ostatnio zmieniony ndz sty 06, 2013 10:57 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Dlatego nie ukrywam i mogę pisać to wprost, że niektórzy ''sceptycy'' to są betony i nie mam zamiaru tu nikogo obrażać. Kazdego sceptyka uszanuje jak sam przejdzie tą sama drogą co ja porozmawia ze świadkami nie jednymi i sam wystawi im ocenę, ale nie pierdząc w fotel, ale w terenie. Ja zawsze piszę. Nie myli się TEN KTO SAM NIC NIE ROBI !!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”