Glinik - polska „strefa anomalna”

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Zdarzenia z podkarpackiego Glinika pozostają bez precedensu w historii polskiej ufologii. Na przestrzeni lat na niewielkim obszarze dokonano tam zaskakująco wielu bliskich spotkań z UFO i zagadkowymi istotami. Opowieści mieszkańców wsi przez lata dokumentował Arkadiusz Miazga. Razem wzięte czynią one z Glinika jedną z czołowych „anomalnych stref” w kraju. CAŁOŚĆ ARTYKUŁU A. MIAZGI W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Glinik nawet na mnie zrobił duże wrażenie dodam, że w archiwum mam jeszcze dwa zdarzenia z obserwacją ''istot'' choć nieco w innym miejscu, ale te historie znam z drugiej/trzeciej ręki dlatego nie są aż tak wiarygodne dla mnie. Gospodarstwo mojego znajomego jest dość specyficzne ponieważ wg. jego słów jego dziadek kupił to po pierwszej wojnie ponieważ poprzedni właściciele się czegoś ''bali'' ? Obecnie z tego co wiem nic interesującego się tam nie dzieje acz cały czas mam kontakt z  ''człowiekiem'', który mnie informuje o ''dziwnościach'' ;) Ostatnio miałem zgłoszenie spod Glinika dotyczącą obserwacji przez około 10 osób około 50 metrowego prostokąta w lecie 1985 roku obiekt pojawił sie nagle nad dziećmi siedzącymi koło domu. Był blado pomarańczowy z jakby ''oknami'' wykonał ogromny błysk światła i znikł nagle jak się pojawił było to CE-1 ponoć obiekt widziały inne osoby z okolic. Niestety gdy poprosiłem świadka o zgodę na moją wizytę w miejscu zdarzenia świadek na dobre zamilkł a szkoda bo to kolejne CE- 1 spod Glinika. Dokumentowałem zdarzenie pewnej obserwacji w 2010 roku, ale przyznam, że nie mam pojęcia co to mogło być ''palący się latawiec '' ? Sądzę, że nie tylko w Gliniku miały miejsce takie zdarzenia gdyby ''przeniknąć'' do starszych mieszkańców innych wsi można nie jedne interesujące historie po odflitrowaniu uznać za warte uwagi.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Tak dokładnie już nie wspominam o obserwacjach typowych BOL nad górą Chełm kilka km na południe, akurat ich największe natężenie było tydzień przed wylaniem rzeki Wielopolka w okolicy i zalaniem  25 czerwca  2009 roku Ropczyc - ciekawe nie ? Moim zdaniem nawet te zdarzenia wypadają blado jako przejaw E.T.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: TrueLobo »

Nie macie wrażenia, że relacje świadków w większości są bezwartościowe. Zwłaszcza, że w tym przypadku znaczna część z nich była ponoć kilkuletnimi dziećmi. Same relacje są z wydarzeń mających ponoć miejsce od 10 do 40? lat temu. I to pewnie jeszcze z rejonu gdzie ludzie jak zobaczą grzyba na ścianie to zaraz ogłoszą, że to Matka Boska się im objawiła. 
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Andrzej 58 »

" Ewentualnie, może po prostu jakaś inna inteligencja bada ten obszar pod różnymi względami (nie wiemy przecież, kto i ile możliwych źródeł stoi za zjawiskiem UFO). Niby to się nie wiąże z NOL-ami, a jednak coś w tym jest, co nie pozwala tych dwóch spraw rozdzielić..."Nie bada a tak jak Czakro wspomniałeś wcześniej przy pomocy technologi wytwarza zjawiska określane jako paranormalne.Cenne w tych relacjach jest to ,że świadkowie zauważyli Nole w tej okolicy.Czynniki oficjalne nigdy nie potwierdzą istnienie tych obiektów jak i nie podadzą oficjalnie ,że technologie do manipulacji umysłem istnieją od dawna.Z jednej strony strach przed dysponentami nie istniejących oficjalnie technologi ,z drugiej  po co narażać się przewodniej sile Narodów.Z jednej strony pełna taca a z drugiej poparcie przed wyborami.Pełna symbioza pasożytów.Część tacy idzie dla Nolistów.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

TrueLobo gdyby iść Twoim tokiem rozumowania to wszystkie relacje powinniśmy odrzucić, wiek nie jest argumentem ponieważ ufologia dysponuje wieloma obserwacjami tego typu, wiarygodnymi i nie można przekreślać czegoś tylko ze względu na wiek skoro relacje są potwierdzane przed dodatkowych świadków, ale chyba Ty byłeś w Gliniki i z nimi rozmawiałeś tak ? Kolego nie ośmieszaj ludzi ze wsi bo mogą być bardzej inteligentni niz Ty, co nie raz dało się potwierdzić w wielu rozmowach jakie przeprowadziłem.
Ostatnio zmieniony wt gru 18, 2012 9:03 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Rysiek23 »

Ogólnie rzecz biorąc cały materiał o Gliniku jest fascynujący. Duże gratulacje Arku. Interesuje mnie czy z tego obszaru docierały także doniesienia o objawieniach? Nawet w znaczeniu czysto religijnym, słyszałeś coś o tym Arku?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Nie Ryśku wbrew pozorom TrueLobo ludzie tam mieszkający nie zauważyli znakow ''Boskich'' ;) nawet na ścianach :D Jeśli pojawiaą się nowe sprawy z Glinka nie omieszkam Was poinformować.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: TrueLobo »

wiek jest jak najbardziej argumentem. Dla ciebie relacje 6 czy 10 letnich dzieci są jak najbardziej wiarygodne? No to masz poprzeczkę opuszczoną naprawdę nisko. A co do relacji świadków w ogóle to  bądźmy szczerzy. Mówić każdy może. Co to on nie widział, co to nie przeżył, jakiej to on ryby nie złowił. Kto to sprawdzi. <blockquote class="ipsBlockquote">twojej filozofii możnaby wymazać całą historię ludzkości jako bezużyteczną, bo to "stare" i widziane przez ludzi</blockquote>Nie całą ale w takie np czarownice czy rycerzy zabijających smoki nie bardzo wierze. Ty natomiast widzę powinieneś. W końcu to z relacji "świadków" opowieści o nich przetrwały do dziś.  I przepraszam co takiego jest chamskiego w tym grzybie? Myślisz, że ja to wymyślam. Co jakiś czas się słyszy o "świętych naciekach", krwawiących figurkach czy tak jak ostatnio hostii zamienionej w serce. Czy może czujesz się urażony bo ufo to o wiele "poważniejsza" sprawa?  btw ani nie jestem młodzieniaszkiem, ani nie robię w postach wstawek z polityki jak jakiś komentator pod artykułami onetu.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="TrueLobo" data-cid="102102" data-time="1355864782">wiek jest jak najbardziej argumentem. Dla ciebie relacje 6 czy 10 letnich dzieci są jak najbardziej wiarygodne? No to masz poprzeczkę opuszczoną naprawdę nisko. A co do relacji świadków w ogóle to  bądźmy szczerzy. Mówić każdy może. Co to on nie widział, co to nie przeżył, jakiej to on ryby nie złowił. Kto to sprawdzi. Nie całą ale w takie np czarownice czy rycerzy zabijających smoki nie bardzo wierze. Ty natomiast widzę powinieneś. W końcu to z relacji "świadków" opowieści o nich przetrwały do dziś.  I przepraszam co takiego jest chamskiego w tym grzybie? Myślisz, że ja to wymyślam. Co jakiś czas się słyszy o "świętych naciekach", krwawiących figurkach czy tak jak ostatnio hostii zamienionej w serce. Czy może czujesz się urażony bo ufo to o wiele "poważniejsza" sprawa?  btw ani nie jestem młodzieniaszkiem, ani nie robię w postach wstawek z polityki jak jakiś komentator pod artykułami onetu.</blockquote>  TrueLobo widać, że nie masz przykro mi to pisać ani dośwadczenia ani pojęcia w dokumentacji a tym bardziej wizjach lokalnych w terenie. Jako 8 letnie dziecko też obserwowałem UFO w 1984 roku wspolnie z rodzicami i wiem co widziałem pomimo młodego wieku. Wielu znanych mi osób interesujacych sie UFO też mialo swoje w dzieciństwie obserwacje. Tak było, tak jest i nic na to nie poradzisz zjawisko UFO jest obserwowane w kążdym przedziale wiekowym tutaj nie ma żadnych regół ani ''poprzeczek'' czy Ci się podba czy nie. Takich relacji jest pełno, ale NIKT Cię do niczego nie będzie przekonywał ani ja ani inni ! Twoj problem ! Gdybyś był choć troche zaznajomiony z tematem wiedzialbyś, że dzieci wielokrotnie przeżyły i były śwadkami bliskich spotkań zapoznaj się  np. z CE-3 z Woroneża z 1987 a wtedy pisz o poprzeczkach. Wiesz skoro nie masz elementarnej wiedzy na temat ufologii najpierw poczytaj (dużo ) a potem pisz i nie obrażaj mieszkańców wsi bo to wyjątkowo podłe zachowanie !
Ostatnio zmieniony śr gru 19, 2012 10:20 am przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”