Glinik - polska „strefa anomalna”

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: TrueLobo »

<blockquote class="ipsBlockquote">Dla ciebie nic nie jest dowodem świadkowie, fizyczne ślady</blockquote> fizyczne ślady? nie rozśmieszaj mnie jakie to fizyczne ślady zebrałeś w Gliniku?  Twoje pytanie tak lub nie hmm...  tylko o czym to było. Czy byłem i rozmawiałem z ludźmi na miejscu? Nie i nie zamierzam. Specjalnie gdzieś jechać żeby wysłuchać parę kiepskich bajek. Co to ma dorzeczy czy jak to określasz byłem w terenie czy nie. Niech jeździ w teren ten kto chce coś udowodnić. A ja mogę uważać niepotwierdzone relacje świadków za bezwartościowe choćby z fotela( gwoli ścisłości jest to krzesło). <blockquote class="ipsBlockquote">Ktos kto ocenia z fotela ludzi, zdarzenia na odległość jest zwyczajnie nie wiarygodny, aby nie napisać śmieszny</blockquote>W takim razie witaj w kubie hipokryto. Oceniać każdy może jak ma co. Relacja spisana czy usłyszana zawierać powinna to samo. Na żywo tak ładnie opowiadają, że są bardziej wiarygodni ? pff.  A cytat proszę bardzo( swoją drogą zabawne jest, że muszę to podawać jak na tacy komuś kto cały czas pije do mojej inteligencji, czytać za ciebie nie będę. Jak ci się nie chce to sobie program IVONA zainstaluj) <blockquote class="ipsBlockquote"> Jezus czy obcy?



Drugi incydent, jaki rozegrał się w „strefie” był najdziwniejszym z glinickich bliskich spotkań. Chodzi o obserwację istoty, do której doszło w 1998 lub 1999 r. Świadkiem zdarzenia był 50 - letni mężczyzna - prosty człowiek od lat utrzymujący się z dorywczych prac. Przenieśmy się do dnia, w którym świadek (nazwijmy go umownie Jackiem) przechodząc przez podwórze ok. 23:00 spostrzegł, że za drzewami, w odległości ok. 30 m., stoi ciemna postać otoczona poświatą. Nieco przestraszony ruszył niepewnym krokiem w jej stronę, zatrzymując się w odległości kilku metrów od niej.



Jacek twierdził, że w tym momencie wszystkie włosy na jego ciele stanęły dęba. Postać mierzyła ok. 1,8 m. wzrostu i ubrana była - jak określił - „w czarny płaszcz”, który okrywał jej ciało aż do ziemi. Z wyglądu przypominała szczupłego, młodego mężczyznę z krótkimi włosami, choć ze względu na ograniczony zasób słownictwa, świadek nie był w stanie podać innych cech jej wyglądu. Wokół niej roztaczała się silna jasność o bliżej nieustalonym źródle. (Rysunek rekonstruujący wygląd istoty znajduje się w nagłówku artykułu.)



Najciekawsze było to, iż Jacek wymienił z postacią kilka słów. Twierdził, że to ona pierwsza nawiązała z nim kontakt mówiąc: „Chodź ze mną”, na co mężczyzna (biorąc istotę za Chrystusa), odparł: „Panie Jezu, ja nigdzie jeszcze nie chcę iść.” Kilka sekund później stało się coś nieoczekiwanego: istota powoli uniosła się w górę, a mężczyzna odczuł zawirowanie powietrza. Na wysokości kilku metrów zniknęła, a otaczająca ją jasność „zgasła” niczym „wyłączona żarówka”. Podczas rozmowy z Jackiem dowiedziałem się, że w czasie tej fazy spotkania zrobiło mu się bardzo zimno i oblał go pot.</blockquote> I używanie określenia beton w stosunku do osoby, która uważa, że kosmici nie latają nad polskimi stodołami. Naprawdę? A to rozumiem, że jestem jednym z ostatnich co tak myślą. Tylko się kompromitujesz.  Btw. prądu ty nie widzisz okiem, ale zaobserwować się go da. Nikt nie udowodnił istnienia Boga, dlatego się w niego wierzy(lub nie), a nie uznaje za bezsprzeczny fakt. Więc porównanie jak zwykle chybione.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Rysiek23 »

Glinik: wieś, gdzie dzieją się dziwne rzeczy Od lat w wiosce pod Rzeszowem dochodzi do incydentów rodem z „Archiwum X”. Wielu jej mieszkańców zetknęło się oko w oko z dziwnymi obiektami latającymi albo postaciami, które wzbijały się w powietrze i znikały. O sile, która zagnieździła się w sąsiedztwie miejscowi opowiadają obcym niechętnie. Tabu stara się przełamać Arkadiusz Miazga - ufolog, który od kilku lat próbuje rozwikłać zagadkę Glinika. To, czego się dowiedział może wprawić w osłupienie nawet sceptyka… WIĘCEJ W ARTYKULE P. CIELEBIASIA
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Przemekkk666 »

Jak w przypadku artykułu pt "Tajne testy nad Polską", tak i tu pojawiło się kilka ciekawych komentarzy. Jeden pan napisał o jakimś jajowatym obiekcie, można by spróbować się z nim skontaktować.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Przemku próbowałem, ale jeśli nikt się nie zgłosi ta i dwie inne obs. z tego rejonu muszą pozostać jako ciekawostka a nie fakt ;)
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: arek »

A jak sprawa wygląda na ten moment ? To jest czy są jakieś obserwacje czy jest to moment wyciszenia?
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Arku jak na razie cisza, ale wybieram się na rekonesans do Glinika popytam mojego informatora, ale skoro on nie dzwoni nic się nie dzieje - za to media ''oszalały na punkcie Glinika'' mam propozycje w TV, Nie do Wiary'' inny filmowiec chce zrobić tam dokument ze mną i świadkami. Niestety odmówiłem wszystkim, ''szkło'' mnie nie interesuje, szczególnie gdy jeden filmowiec z TV wręcz chciał podkoloryzować Glinik dla sensacji sądzę, że wówczas byłby to horror a nie dokument.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Nie raczej nie zauważyłem tam jakiś zależności czasowych, tam jest dość pagórkowaty teren, doliny etc. monitoring fajnie tylko nie wiem u kogo, a to też nie tania sprawa. Za kilka dni tam podjadę zobaczę może odwiedzę znajomych świadków.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Arek 1973 »

Masz rację Azor, nie daj się wrobić w żadne machlojki, na koniec przyszło by się więcej  tłumaczyć niż mieć satysfakcji,,,,,,,, tak trzymać!!!.. Chociaż  że do manifestacji  dochodzi  tam często  lub  rzadko , zależnie od  punktu  widzenia  to też  kusiło  by mnie    możliwość zainstalowania  aparatury (chociaż  takiej Gryschelowej).....Gdyby wykryto  anomalie , można by dyskutować dalej  czy monitoring  czy  nie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: azor »

Niestety urządzenia GG są dość drogie u niego, nie każdy sobie na nie pozwoli. Ale prosty monitoring kamera plus coś do zgrywania jest prostsze. Problem jest z jego instalacją mój znajomy informator mieszka w ''dolince'' i ma kiepski widok na Glinik. Ale gdy będę pogadam w tej sprawie na przyszłość.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Glinik - polska „strefa anomalna”

Post autor: Arek 1973 »

Nie, nie musi  być zaraz  cała aparatura  z ufo-czujnikami, żeby przynajmniej monitoring miał odpowiednie "przełożenie" (co  sekundę lub  dwie jedna klatka) żeby nie męczyć się  z przeglądaniem.Ale  i tak  zawsze  są jakieś  koszty :( , bo nawet gdy ma się już aparaturę to  trzeba  by przynajmniej temu  komuś za zużyty prąd zapłacić
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”