Rejestracja w IR UFO/ UAP czy zwykły samolot ?

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Rejestracja w IR UFO/ UAP czy zwykły samolot ?

Post autor: azor »

http://arekmiazga.blogspot.com/2012/12/rejestracja-w-podczerwieni-nieznanego.html Zainteresowanych tematem proszę o opinie lub inne sugestie, przyznam, że z największym oporem stawiam na ''samolot'' ? Film widział włoski badacz Dr. Daniel Cataldi z LTPA Observer Project  i jak napisał jest to interesujący materiał a na samolot  nie wygląda (kształt itp.)
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Rejestracja w IR UFO/ UAP czy zwykły samolot ?

Post autor: Przemekkk666 »

Tak Arku ja tez nie sadze aby to byl samolot.Jak widac to cos bylo stosunkowo blisko i nisko nad ziemia lub daleko i wysoko ale mialo duzy rozmiar.Jezeli generalnie jako calosc jest bardzo dobrze widoczne  to nie ma siły aby nie bylo widac np statecznika pionowego z tyłu - tutaj widac ze przemieszczalo sie jakby z lewa na prawo a wiec bylo bokiem do kamery ustawione i o ile moze nie byc widac skrzydel to ten statecznik pionowy powinien byc widoczny Dla porownania podsylam fotke wykonaną z mieszkania w strone przelatującego na ok 600m samolotu przy ogniskowej 105mm choc tu bardziej przydaloby sie video w IR z samolotem (poszukam jak znajde to zamieszcze)http://img571.imageshack.us/img571/8261/dsc4283j.jpg
Ostatnio zmieniony sob gru 15, 2012 9:49 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Rejestracja w IR UFO/ UAP czy zwykły samolot ?

Post autor: Przemekkk666 »

Dodam jeszcze ze prawie identyczny obiekt sfilmowalem w lutym przy ok - 20 stopniach ale przelatywal z zawrotną predkoscią przez niebosklon, widac bylo jak schowal sie za blok stojacy naprzeciwko przelatując w linii prostej i trwalo to na nagraniu doslownie ulamek sekundy
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Rejestracja w IR UFO/ UAP czy zwykły samolot ?

Post autor: Arek 1973 »

Hmm, mnie to też nie wygląda na samolot, ciekawe czy zwykła kamera też by nagrała ten objekt?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Rejestracja w IR UFO/ UAP czy zwykły samolot ?

Post autor: azor »

Dziękuję Panowie za zainteresowanie. Tak Przemku masz rację w tym co piszesz. Czakra miałem tego sporo w lecie, ale bezapelacyjnie to były samoloty dlatego takie nagrania zwyczajnie kasowałem a teraz od ponad tygodnia kamera nie może ''upolować'' żadnej awionetki czyżby w minusowe temperatury nie latały ? Napisałem też do aeroklubu w Krosnie ale zero odzewu.  Na pewno zrobię porównawcze nagrania przelatujących awionetek i Wam pokaże. Nie zapominajcie Panowie, że byłem wówczas przy kamerze i nie usłyszałem pracy silnika samolotu to tez mnie zastanawia przy takiej wielkości kątowej o ile to był samolot jego odgłos powinien być dobrze słyszalny nawet przy zamkniętym oknie. Powiem Wam jakie ciekawe rejestracje uzyskują badacze z Włoch od zdjęć po filmy w UV/IR.  
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”