UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: Andrzej 58 »

Duża coś ta mucha i lata po prostej.Widać siedziała na tym odległym drzewie albo wystartowała zza niego.Jeśli wystartowała w pobliżu obiektywu ,to dlaczego pojawiła się w połowie kadru?
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Andrzej 58" data-cid="102245" data-time="1356384553">Duża coś ta mucha i lata po prostej.Widać siedziała na tym odległym drzewie albo wystartowała zza niego.Jeśli wystartowała w pobliżu obiektywu ,to dlaczego pojawiła się w połowie kadru?</blockquote> Andrzeju to nie mucha pewnie a inny owad, ktory jest widoczny dopiero gdy znajduje sie na tle nieba - wczesniej tłem jest drzewo dlatego go nie widac.Takich owadow mam mnostwo na filmach a i na fotkach masowo wychodzą jako kreski. Szkoda zajmowac sie takimi pierdołkami naprawde...
Ostatnio zmieniony pn gru 24, 2012 9:43 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: Andrzej 58 »

A może Przemku wysłać to nagranie do analizy(wiesz gdzie).Jak widać gość nagrywał burzę.Kamerę umieścił na statywie a sam oglądał to zjawisko gołym okiem.Stąd jego relacja o metalicznym obiekcie.Zbyt szybko wyciągacie koledzy wnioski porównując to nagranie do podobnych rejestracji owadów.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: azor »

Przemku masz absolutną rację. Andrzej jak masz kamerę/aparat proponuję od marca porobić eksperymenty a wtedy sie sam przekonasz ja takich rozmazanych podłużnych krech miałem setki to samo mam w IR w nocy gdy owad blisko obiektywu przeleci. Dziwi mnie to, że w tak kiepskim materiale na siłę dopatrujesz się UFO. 
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: ADAX »

To z pewnością był Sokół Milenium Hana Solo :AlienGreen: również jak to cytuję " o kurwa !" Biedaczka musiała pracować podczas burzy. Nie dość, że do 67 to jescze w taką pogodę ! Oj. Ale co tam robił Sokół ? Alfons ?
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: Andrzej 58 »

Widzę chłopaki ,że nie zaskoczyliście o co mi chodzi.Pamiętacie dyskusję na temat rejestracji kosmitka.Tam też padła teza ,że to owady.Gdy okazało się ,że to w czasie zimy ,zaczęło się poszukiwanie zimowych owadów.Nie wykluczam ,że to jakiś owad przeleciał przed obiektywem.To,że tak są one rejestrowane to nie nowość.W tym przypadku gość ,który filmował twierdzi ,że gołym okiem widział metaliczny cylindryczny obiekt.Azor sam w innym temacie napisał,że nie należy lekceważyć relacji świadków.Po prostu należy sprawdzić tą relację.Jest ku temu okazja przy zastosowaniu analizy podobnej do tych ,które stosowaliście przy analizie własnych rejestracji.Z kolejnych sekwencji pojawiania się obiektu na ekranie wynika, że powinien tam być jeszcze jeden obraz tego owada lub Nola.Z dużym prawdopodobieństwem można obiekt określić jako owada ,gdy taki ślad pojawi się poniżej widzialnej rejestracji.Gdy takiego śladu nie będzie oznaczać to będzie ,że obiekt znajdował się dalej niż drzewo.A to już nol pełną gębą.Pewność co to było może dać tylko analiza specjalistyczna materiału i nic więcej.Macie koledzy doświadczenie w tym kierunku ,to do roboty.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: azor »

Andrzeju tak trzeba sprawdzić, ale tutaj jak byk widać czarno na białym. Zatem takie forum wręcz zasypałbym setkami takich filmówi  fotek Przemek chyba to samo. Zajmujmy się tymi rejestracjami, które faktycznie są obiecujące a mamy takie ;)
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: Andrzej 58 »

Czakro- w pierwszej części widać,że aparat umieszczony był na parapecie okna.Poprawiał też jego położenie.Założenie ,że gapił się w ekran jest mało prawdopodobne. Nole jak wynika z wielu ekspertyz nad ,którymi pracowaliśmy z Azorem i Przemkiem wykazały ,że nie latają one bez pozostawiania śladów w otoczeniu.Szczególnie dobrze jest to widoczne w rejestracji IR.Dlatego zanim zaczniemy wyciągać wnioski trzeba przeprowadzić analizę specjalistyczną.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: azor »

Andrzeju tutaj jest to kompletnie bez sesnu ja się pod tym materiałem nie podpisuję a Wy jak chcecie bawcie się nadal tylko w nie wiadomo co ?
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO czy mucha nad Kazimierzem Dolnym (2012)

Post autor: Andrzej 58 »

Oczywiście ,że rozumię. Arek nie zamierza się tym zajmować i dobrze.Czakro - nie rozumię o co Ci chodzi.Właśnie z wypowiedzi wyciągnąłem wniosek ,że zaistniała potrzeba dokładniejszego przyjrzenia się temu przypadkowi.Wydawanie osądów w oparciu o opinie i porównywanie z innymi rejestracjami prowadzi do kręcenia się w kółko i nie prowadzi do żadnych konkretów.Wielokrotnie na forum w wielu tematach wskazywałem np na fizyczną stronę działania tych obiektów.Czy widziałeś kiedyś jakieś opracowanie ufologiczne zawierające ten element.Wszędzie tylko gdybanie i rejestracje ,które w większości przypadków opinia publiczna traktuje per noga.Wielokrotnie zwracasz mi uwagę ,że moje wnioski są za daleko posunięte.Czy to oznacza ,że istnieje granica ,której nie należy przekraczać.Zapytam Cię o Twoją opinię na temat elektromagnetycznie wywołanej lewitacji przeciążonych cewek ,Lifterów czy wysokonapięciowo naładowanych kondensatorów.Słyszałeś ,żeby te znane zjawiska wiązane były z Nolami?Rejestracje to tylko jeden z elementów całości.Pytanie ,które należy zadać powinny brzmieć.Jak to działa ,kto tym lata ,do czego to wykorzystuje ,od jakiego czasu te zjawiska są obserwowane .
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”