Pytania początkującego w EVP

Zagadka doświadczeń z pogranicza śmierci (NDE), tematy związane z nurtującą odwiecznie ludzi kwestią życia po życiu.
Awatar użytkownika
Maktorr
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: wt sty 01, 2013 10:21 pm
Kontakt:

Pytania początkującego w EVP

Post autor: Maktorr »

Witam. Chciałbym się zająć dokładniej zagadnieniem zjawiska evp, poczytałem co nieco o tym i mam kilka pytań. 
  1. Gdzie takie nagrania robić ? W domu, na cmentarzu,jakieś stare domy, w lesie czy miejsce nie gra żadnej roli ?
  2. Jaki sprzęt do tego potrzebuje ? Mam telefon z dyktafonem, wystarczy ? Czy lepiej coś zainwestować np., dyktafon z osobnym mikrofonem ?
  3. Nagrywanie przy pustych pasmach radiowych, czy podczas takiego nagrywania zadawać pytania ? Czy nie trzeba i można zostawić np., na noc sprzęt ?
  4. Jaki program jest najlepszy do obróbki tego typu nagrań ?
 Za odpowiedzi z góry dziękuje.
SAVERYN
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 04, 2013 7:01 pm

Re: Pytania początkującego w EVP

Post autor: SAVERYN »

Witam Panów już odpowiadam EVP dobrze jest robić na cmentarzach wybieramy pore taką aby było w tle jak najmniej zakłóceń np wcześnie rano , do tego używamy dyktafonu najlepiej cyfrowy  oraz miernik pola elektromagnetycznego ale nie koniecznie , EVP można robić też w miejscach gdzie dzieją się jakieś zjawiska , ale najlepeij jest zacząć od cmentarza odrazu piszę nie jest to łatwe jezeli dobrze trafisz to uda się im więcej prób tym większa szansa na sukces sesje robimy tak do 15 minut maxymalnie ,ty musisz swoim podejściem i entuzjazmem zachęcić lub sprowokować , odrazu piszę z góry jeśli się decydujesz na coś takiego podejmujesz pewne ryzyko ponieważ z czasem zostaniesz zauważony a wtedy już bedziesz mógł dalsze eksperymenty robić u siebie w domu myślę ze wiesz co mam na myśli, to działa owszem ale musisz przezwycięzyc strach i być gotowym na odwiedziny w domu które mogą objwiać się róznymi odczuciami jak i róznymi zewnętrznymi zjawiskami ogłosy kroków samo zapalające się światło włączjące się same urządzenia użytku domowego a wtedy łap odrazu za dyktafon i rób sesję , do odsłuchu użyj  programu Audacity tam możesz odszumić je nałożyć rózne filtry w celu lepszego odsłuchu niektóre EVP są słyszalne dobrze ale jakby skompresowane np miałem przypadek kiedy nagrało się EVP taki szelest z echem i już miałem to wyrzucić ale wrzuciłem na filtry odszumiłem i spowolniłem  a wtedy oniemiałem z wrażenia ! to było całe zdanie ! zawarte jakby w paczce bardzo skompresowanej i nie można było tego zrozumieć odsłuchując w oryginale chy chy chy chy z echem ,więc spwolniłem to i to 5x odszumiłem narzuciłem fitr rezonujący , Zdarzają się wyrażne EVP ale większość są to rzuty jakby paczki skompresowanej którą trzeba rozbroić na programie dzwiękowym , trzeba mieć tez dobry słuch co namniej słyszeć zakres 15tyś Herców osoby starsze mają problem usłyszeniem tego co ty słyszysz naprzykład , do odsłuchu EVP używamy słuchawek dynamicznych dużych najlepiej o paśmie powyżej 20tyś herców , dyktafon panasonic czy olympus kupisz w Markecie wydatek koło 200stówek nie musi być stereo , to życze powodzenia fajna sprawa z tym EVP , pozdrawiam:-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „ŻYCIE PO ŻYCIU & NDE”