Gierek i UFO?

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Gierek i UFO?

Post autor: Rysiek23 »

Jeden z naszych czytelników przysłał maila o takiej treści:



Ostatnio na TVN (chyba sobota 5.01.2013) był program o I sekretarzu PZPR Edwardzie Gierku, ilustrowany zdjęciami z Narodowego Archiwum Cyfrowego - jedno zdjęcie przykuło moją uwagę bo ewidentnie przedstawia jakiś obiekt na niebie ponad pochodem - zdjęcie było pokazywane cyklicznie. Odnalazłem je w zbiorach NAC, ale jest widoczne w niskiej rozdzielczości, w programie było powiększone i obiekt był lepiej widoczny.

Może to tylko samolot, ale ciekawa jest smuga za obiektem.

Przesyłam link na NAC: http://audiovis.nac.gov.pl/obraz/138301:1/677e88cdd9868a9aeb939115e7cbad94/

Może da się dotrzeć do lepszej kopii tego zdjęcia.



Pozdrawiam - J.G.
 Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: Katarzyna_1 »

:D To zdjęcie, gdzieś na wysokości Zamku Ujadowskiego około 100m od Pl. Na Rozdrożu. To "ufo" zdaje się nadlatuje znad w-wskiej Pragi. Teraz juz wiadomo dlaczego chcą uznać rok 2013 rokiem Gierka.., hah.., ale kino.Wspomnienia.. też maszerowałam z bandą znajomych  po Trasie Łazienkowskiej  w lipcu 1974 r. Tak.. Gierek wtedy w tym miejscu triumfował. Jego trimf zakończył się także w tych okolicach, po prawej stronie trasy, podczas zwiedzania

w lipcu 1980 r. też z Babiuchem postępów na budowie Zamku Ujadowskiego. Jest takie przekonanie, że dla swoją Stasię z kokiem na głowie w kształcie chałki chcial usadowić na Zamku Królewskim, a to nieprawda bo szykował jej Zamek Ujazdowski. Ciekawe czy są zdjęcia tek wizytacji z Zamku Ujazdowskiego, mnoże też jakieś "ufo" wtedy było... :Oh: 



winno być na końcu ; "że swoją Stasię" bez dla
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: azor »

Rzeczywisćie wyraźnie widać jakiś ciemny obiekt i jasna smugę. Katarzyno skoro tam byłaś przypominasz sobie jakis samolot ? Choć osobiście nie wygląda to na taki ! Obiekt/anaomalnia przypomina mi zdjecia z grupy Bzowskiego wręcz identyczny obiekt sfotografował Darek C tylko z 10 razy wiekszy też ze smugą. Czy macie jakieś namiary gdzie można dość do oryginału tej fotki ?
Awatar użytkownika
UFOWORLDNEWS
Weteran Infranin
Posty: 1363
Rejestracja: śr sty 28, 2009 2:27 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: UFOWORLDNEWS »

Skandynawskie UFO obserwuje Gierka ewentualnie to pojazd do podrózy w czasie SLD które chce uczyć się od mistrza. :D
Ostatnio zmieniony pn sty 07, 2013 5:23 pm przez UFOWORLDNEWS, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="102554" data-time="1357577954">Rzeczywisćie wyraźnie widać jakiś ciemny obiekt i jasna smugę. Katarzyno skoro tam byłaś przypominasz sobie jakis samolot ? Choć osobiście nie wygląda to na taki ! Obiekt/anaomalnia przypomina mi zdjecia z grupy Bzowskiego wręcz identyczny obiekt sfotografował Darek C tylko z 10 razy wiekszy też ze smugą. Czy macie jakieś namiary gdzie można dość do oryginału tej fotki ?</blockquote>Azorze, na pewno kroczyłam tą trasą, ale nie w tym czasie co Gierek. Może tego samego dnia, ale wieczorem, albo w jakąś następną niedzielę bo wolnych sobót było wtedy było  brak.  Broń Boże nie widziałam niczego ciekawego na niebie. Z całą grupą znajmowych tak sobie kroczyliśmy tą trasą z jedyną egri bicawer na conajmniej 8 osób :D takie to czasy wtedy były. Fajnie, że zapytałeś, bo przy okazji dopowiem, że byłam naocznym świadkiem wizyty E. Gierka na Zamku Ujazdowskim w lipcu 1980 r. .  Chciała bym zobaczyć fotki z tej wizyty, ale o ile sobie dobrze przypominam, to nie było fotoreporterów.  Pamiętam, że była ochrona dookoła mojego biura, podeszlam bliżej tej delegacji, ale o dziwo mnie nie przepędzili. Co wtedy sobie pomyślałam to lepiej nie mówić!A jeszcze coś dodam.. Chodziłam do szkoły średniej usytuowanej w parku, na skarpie w pobliżu ruin Zamku Ujazdowkiego. Przegonili tę szkołę, że względu na budowę Trasy Łazienkowskiej. Nie mniej te czerwone budynki stoją do dziś. A wogóle to moje młodzieńcze rewiry rozciągają się od pólnocnego Czerniakowa do południowego śródmieścia. To nie znaczy nic, ale miło jest na starość się w nich obracać-zakazane rewiry....Pozdrawiam serdecznie. Myślę, że do orygninału tej fotki lub tego co było pokazane 5.01.2013 w telewizji można dojść zwrcając się do stacji TV, która nadała program o Gierku.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: Katarzyna_1 »

znów się pomyliłam winno być; południo-wschodniego Czerniakowa
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: Rysiek23 »

Obawiam się, że oryginały zdjęć z NAC są płatne. Mam problemy z zalogowaniem się na tę stronę.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: azor »

Samo zdjęcie to i tak nieco mało, bo pamiętajmy, że wówczas były filmy. Taki film trzeba poddać oglądowi przez silny mikroskop a takim m.in grupa Bzowskiego eliminowała ewidentne wady filmu jak skazy, ubytki, powietrze, itp itd...Przypomniałem sobie, że mam podobne zdjęcie z ulicy Bernardyńskiej wykonane zenitem i tam też widać taki jasny podłużny obiekt z zakręconą smugą ? Jak je odszukam w moim archiwum to wkleję tutaj ;) Kasiu bardzo lubię powracać do wspomnień jak Ty, choć było w PRL jak było, to mam jakiś sentyment z młodzieńczych lat :D
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: Katarzyna_1 »

Azor wyslij maila na ten adres z zapytaniem, czy istnieje mozliwość dotarcia do archiwalnego Dz.Telelwizyjnego z 22.07.1974 r. lub do transmisji "gierkowych" z tego dnia  sekretariat.waw@tvp.pllub skontaktuj się z jego synem, poniżej masz jego stronę może jest tam jakaś galeria ze zdjęciamihttp://adamgierek.eu/lub wejdź na jego sejmową stronę poselską i zapytaj czy możesz dotrzeć do oryginału tego zdjęcia. Z takiej uroczystości na pewno ma coś w archiwum prywatnym.A co tam..., do odważnych świat należy, najwyżej odmówi, ale nie sądzę. W końcu zależy mu na ustanowieniu 2013 rokiem jego taty :Angel: P.S a na tej fotce faktycznie jest jakiś podejrzany obiekt latający. Myslałam, że helikopter śledzący z kamerami przebieg łazienkowskiego marszu, ale nie, to coś innego.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Gierek i UFO?

Post autor: observator »

Zprawdziłem przed chwilą stopień zaczernienia tego kleksa na tle chmur i porównałem do innych ciemnych partii na zdjęciu. Wyszło że ma wartość = 0 w trzech kanałach RGB. Niewiele jest na tym zdjęciu czerni o tej wartości nawet w najciemniejszych cieniach. To dziwne, bo obiekt będący wyżej bywa z reguły lepiej oświetlony od spodu, więc stopień jego zaczernienia nie powinien być tak duży w tym oddaleniu. Jasny ślad nie jest rysą, bo byłby czarny z powodu odsłonięcia podłoża negatywu. Sam obiekt może być efektem perforacji kliszy, ale ten jaśniejszy wężyk jest zagadkowy.
Ostatnio zmieniony wt sty 08, 2013 4:34 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”