UFO na świecie - 2013

Raporty, zdjęcia i nagrania UFO ze świata.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: Przemekkk666 »

Trzeba sprawdzic czy w tamtym miejscu jest lub byla widoczna jakas planeta i bedzie wiadomo.Wygląda ciekawie
MONIUTEKKK87
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 9:57 pm

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: MONIUTEKKK87 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Przemekkk666" data-cid="103672" data-time="1361823134">Trzeba sprawdzic czy w tamtym miejscu jest lub byla widoczna jakas planeta i bedzie wiadomo.Wygląda ciekawie</blockquote>Próbowałam to sprawdzic na samym początku jak sie dowiedziałam o tej obserwacji ale nie moge znalesc nic na temat nieba Norwegii, ale nie daje za wygrana i jeszcze poszukam :)
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: Newsman »

Wystarczy wprowadzić współrzędne Oslo na portalu Heavens Above, aby przekonać się, że to raczej Jowisz. Mimo to dziękujemy za zainteresowanie i przesłanie zdjęć i relacji również na pocztę. Reszta wyjaśnień przebiega po linii, którą przedstawił Rysiek. U nas też przy sprzyjających warunkach można zaobserwować obiekty astronomiczne, które sprawiają wrażenie "czegoś innego". Kluczem do racjonalnego wyjaśnienia jest regularna obecność obiektu. Jeśli pojawi się przez kolejne dni, sprawa wyjaśniona.
Ostatnio zmieniony pn lut 25, 2013 9:46 pm przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: Andrzej 58 »

Tu Moniu masz widok nieba w lutym tego roku dla godzin bliskich północy .Jedna część.dotyczy południowej części ,druga północnej. http://zdjecia.astronomia.pl/artykuly/kalendarz/Mapki/2013-02-15-23h00m-s.gifhttp://zdjecia.astronomia.pl/artykuly/kalendarz/Mapki/2013-02-15-23h00m-n.gifJak widać tylko Jowisz i Saturn mogą wchodzić w grę.Myślę jednak ,że nie było to żadne z tych ciał niebieskich.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: observator »

Jakim sprzętem robiono te fotki? aprat, komórka, teleobiektyw? Jaka ogniskowa, jaka migawka. Jowisz raczej nie daje efektów migotania, bo ma duże rozmiary kątowe ok. 40". Gwiazdy zmieniają barwy w szybkim tempie, kilka razy na sekundę, planety na ogół nie migoczą z racji obserwowalnych rozmiarów kątowych, za wyjątkiem kiedy są widoczne nisko nad horyzontem, przez silnie turbulentną atmosferę.
MONIUTEKKK87
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 9:57 pm

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: MONIUTEKKK87 »

Dziekuje wszystkim za zainteresowanie ta sprawa, na pewno dzis jeszcze zamieszcze info na temat tego czy obiekt znów sie pojawił, bo jezeli tak to sprawa chyba przesądzona ;)Siostra pisała, ze zdjecia robione były aparem z duzym zoomem, wiecej szczegółów poda pozniej bo jest w pracy.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: observator »

Jowisz w Oslo o tej godzinie był ok. 32 stopnie nad zachodnim horyzontem. Saturn jeszcze nie był widoczny, bo wschodził ok. godz. 1 po północy. Tylko gwiazda może dawać takie przebarwienia, a w tym czasie na południowym kierunku były widoczne następujące jasne gwiazdy: Syriusz(najjaśniejsza gwiazda nieba -1,44m) Procjon -alfa Małego Psa +0,4m, Rigel-beta Oriona +0,25m i Betelgeuse-alfa Oriona+0,57m, ale ona jest wyraźnie czerwonawa. Warto określić kierunek i wysokośc nad horyzontem, wtedy można ustalić czy to ktoraś z nich, ale od przypadkowych obserwatorów nie spodziewam się dokladności. Można było zrobić też ujęcie w szerszym kącie dla uwidocznienia kontekstu nieba i horyzontu, wtedy są jakieś punkty odniesienia.
Ostatnio zmieniony wt lut 26, 2013 5:28 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
MONIUTEKKK87
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 9:57 pm

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: MONIUTEKKK87 »

Odpowiadając na pytanie na temat sprzetu jakim zrobiono zdjecia - jest to samsung Wb650. Dzis obiekt znów jest widoczny takze juz po sprawie, która jak widze wzbudziła nie małe emocje :) u mnie z reszta tez. Jedno jest pewne, moja siostra która nigdy ''w te rzeczy'' nie wierzyła juz teraz uwazniej bedzie obserwowac niebo tak jak ja to zawsze robie :)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: Arek 1973 »

Liczba zgłoszeń obserwacji ufo  w Kanadzie podwoiła się w zeszłym roku http://survey.canadianuforeport.com/
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO na świecie - 2013

Post autor: Arek 1973 »

"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE ZE ŚWIATA”