NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: Rysiek23 »

Relacja pochodzi z 27.12.2012 r. "Dzisiaj ok. godz. 18:30 jadąc samochodem z Sosnowca w kierunku Katowic zaobserwowaliśmy z dziewczyną Obiekt Latający w okolicy Pogoni (w Sosnowcu). Obiekt utrzymywał się dłuższy czas nad blokami, następnie zbliżał się w nasza stronę, po czym przeleciał nad drogą. Obiekt początkowo przypominał świecącą kulę po czym zmienił się w dwa "światła", prowadziłem samochód ale mogłem dobrze zobaczyć obiekt z bliska. Gdy był najbliżej miał kształt raczej trójkąta, miał 3 lub 4 świecące jasno światła oraz mniejsze czerwone i niebieskie. Myślę, że w tym samym czasie to zjawisko zaobserwowało więcej osób. Dziewczynie udało sie nakręcić film na komórce. Nie jest najlepszej jakości jednak widać jak początkowo jedno światło zmienia się w dwa, znika aby pojawić się znowu..." http://youtu.be/7XFXdK9l0yc
Awatar użytkownika
nickmar
Infrzak
Posty: 31
Rejestracja: czw sie 07, 2008 9:35 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: nickmar »

Samolot podchodzący do pasa na Pyrzowice, jestem z Dąbrowy, a to obok Sosnowca. Już się przyzwyczaiłem do tych jasnych kul świetlnych które przelatują nad blokami. Kiedyś gdy lotnisko zaczynało funkcjonować, była to nowość, raz idąć po zmroku z kolegą, on aż schował się za żywopłot myśląc, że to coś niezwykłego, bo najpierw było tylko mocne światło, a potem dopiero dzwięk.
:)
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: Sandra »

Rzeczywiście samoloty teraz latają na coraz niższych pułapach, równie dobrze mógł to być śmigłowic, który kursuje między sosnowieckim a katowickim szpitalem, kilka razy dziennie. Świateł teraz na niebie coraz więcej i to kolorowych i migających.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: azor »

Na pewno to nie był samolot pasażerski podchodzący do lądowania ponieważ sprawdzałem wstecz w programie flightradar i Sosnowiec był zupełnie czysty od tego typu samolotów. W podanym czasie leciał w okolicach Tarnowski Gór, ale to znacznie daleji mieli go za plecami skoro jechali w kierunku Katowic.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw sty 10, 2013 2:49 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: Przemekkk666 »

Cokolowiek by to nie bylo nie wygląda mimo wszystko na samolot ani na helikopter - samolot mialby widoczne swiatla stroboskopowe na krancach skrzydel z kolei helikopter mialby widoczne swiatlo typu "beacon" od spodu czyli czerwone pulsujące.



Znow jesli chodzi o samolot to biale swiatlo widoczne jest wtedy gdy samolot leci z naprzeciwka i jest zwrocony przodem do nas bo swiecą swiatla do lądowania - tutaj on leci w tym samym kierunku co samochod, a z moich obserwacji wynika, ze moglyby byc widoczne od spodu swiatlo biale po prawej stronie z boku na kadlubie (poswiata od reflektora), natomiast swiatlo po lewej nie powinno byc widoczne wogole, nie mowiac o tym swietle z tylu, ktore normalnie nie wystepuje, najwyzej oswietlenie ogona ale to nie to jest tu widoczne.



Gdyby bylo lato wziąlbym pod uwage motolotnię choc te chyba nie są w taki sposob oswietlone po zmroku.



Jesli juz mialby to byc jakis normalny pojazd to sklanialbym sie ku helikopterowi ewentualnie ale czy ja wiem...
Ostatnio zmieniony czw sty 10, 2013 3:42 pm przez Przemekkk666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: Andrzej 58 »

Jak tak czytam powyższe teksty ,to dochodzę do wniosku ,że ufole to muszą być tępaki.Żeby zmylić postronnych obserwatorów wystarczyłoby wyposażyć obiekty (spodki ,kule ,rury itp ) w światła pozycyjne  i wszystkie obserwacje natychmiast zostaną zakwalifikowane jako samoloty :D
chmura
Infrzak
Posty: 39
Rejestracja: pn mar 26, 2007 2:20 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: chmura »

Jakby chcieli nas naprawde zmylic to jak pokazuja niektore obserwacjie przemienialiby sie w znane nam maszyny latajace, samoloty, helikoptery lub latajace tiry  :kekeke: . Raczej mam wrazenie, ze to oni nas uwazaja za tepakow dlatego niespecialnie sie ukrywaja.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: Andrzej 58 »

O widzisz Chmuro ,trafne spostrzeżenie.Czytałem kiedyś relację o latającym autobusie,który według świadków wyjechał polną drogą z lasu .
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: Andrzej 58 »

Czakro ,pozwól ,że zapytam.Widziałeś kiedyś Nola na własne oczy,co do którego jesteś pewny ,że nie był to samolot balon ,lampion ,pijana mucha i inny tego typu obiekt.Relacji i rejestracji różnych obiektów są tysiące.Wiele to zwyczajne fejki dla zabawy.Ja już wielokrotnie opisywałem swoje doświadczenia i więcej nie będę się powtarzał.Zapytaj Azora Przemka czy wierzą ,to odpowiedzą ,że nie bo to dla nich potwierdzona wiedza.Takie wieczne wracanie do punktu wyjścia jakie reprezentują sceptycznie nastawieni badacze nic nowego nie wprowadzają.A może to zamierzone ględzenie prowadzące do niczego.W końcu każdy temat można zaględzić na śmierć wiecznym powtarzaniem tych samych tez.
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: NOL nad Sosnowcem (27.12.12)

Post autor: flying humanoid »

ciekawy filmik... Na samolot mi też to coś nie wygląda. Brakuje świateł nawigacyjnych (pozycyjnych), czerwonego i zielonego.Proponuje kklepnąć pauzę na 1:22 , widać wyraźnie, stałe białe (błękitne?) świetlne punkty, wydaje mi się nawet że 4 w kwadracie a nie 3 w trójkącie. intrygujące edit http://i.minus.com/iGCzSxGy7eu8G.png nie znam się co prawda na obróbce fotek, ale po zrzucie kadru i prostej zabawie z "poziomami" wyszły trochę kolory. Jest zielone i czerwone światło, więć może jednak samolot
Ostatnio zmieniony czw sty 10, 2013 11:15 pm przez flying humanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”