Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Miło mi poinformować, że niemiecki badacz UFO m.in. należący do MUFON CES Gerchard Groschel zrobił swoją stronę intenretową, w której zamieszcza podstawy monitoringu w clelu rejestracji UFO oraz kilka rejestracji ''zjawisk'' z terenu Niemiec, Polski, Austrii. Można się również zapoznać z działaniem i budową jego czujników jakie wspołpracują z monitoringiem. Ciekawostką jest objęcie monitoringiem przestrzeni nad elektrownią atomową w Neckarwestheim i rejestracja ciekawych obserwacji dziennych i nocnych a jak wiadomo przestrzeń nad  elektrownią jest zamknięta dla samolotów i innych latajacych śmigłowców. Strone można przetłumaczyć w wybranym języku. http://digital-service.biz11.de/     
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Przemekkk666 »

Ciesze sie ze powstala taka strona ktora bedzie promowac chyba najbardziej profesjonalny sposob na uchwycenie UFO.Ja pewnie kiedys rowniez zaloze tego typu monitoring choc napewno nie tak rozbudowany, ogranicze sie do jednej lub dwoch kamer + czujnik pola magnet. i do tego jakis software i tyle. A juz pomysl na monitorowanie eletrowni atomowej jest strzalem w dziesiatke ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Arek 1973 »

Właśnie oglądam film znad tej elektrownihttp://www.youtube.com/watch?v=6xMu3H_jXYI&feature=player_embedded#!Widać że to coś musiało być bardzo wysoko i owady same się wykluczają, przechodzące chmury zakrywają na chwilę to cosik. Do jednego z innych filmów nie jestem do końca przekonany, wygląda mi to na starujący samolot, a może to jakaś inna zabawka?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="102991" data-time="1359494466">.Do jednego z innych filmów nie jestem do końca przekonany, wygląda mi to na starujący samolot, a może to jakaś inna zabawka?</blockquote> Kto wie ale widac pozniej na stop klatce ze to cos ma raczej kulisty ksztalt i widac to calkiem wyrazniePowinien dolączyc do filmu scan z flightradar 24 na dowod ze nie byl to samolot
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

On zawsze sprawdza opcję samolotów z tego co wiem. W tym materiale też są ciekawostki w tym inne rejestracje ''zjawisk'' nad elektrownią. Z tego co pisze na stronie wydał na ten temat książkę. https://www.youtube.com/watch?v=f-OkfhAl5V8 Przemku już nie mogę sie doczekać połowy marca ;)
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Przemekkk666 »

Ja tez bo juz mam dosc tego zachmurzenia :)W najblizszym sezonie chyba skupie sie glownie na pokazach lotniczych oczywiscie w miare mozliwosci bo do czerwca to i czasu nie bede mial za duzo a i dojazdy na pokazy kosztują, napewno pojade na Radom Air Show w sierpniu wiąze z tym wydarzeniem spore nadzieje ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Tutaj Groschel ma duze zaplecze technologiczne owszem mogę u niego zamówić taki monitorin ze wszystkimi czujnikami nawet czasu ostatnio opracował takie urządzenie, ale koszt wszystkiego to ponad 2500 Euro. Ja czy Przemek musimy pracować na tym co mamy z czasem przejść na 24 h monitoring. Bardzo interesujące w kontekście opracowań R.Hastingsa jest to, że tutaj mamy już nagrania nie tylko relacje. Widziałem już cztery rejestracje ''zjawisk'' nad tą elektrownią i wszystko w ciągu dwóch lat. Sądzę, że zmieniają się kierunki i priorytety w ufologii na rzecz monitoringów, które będą o wiele lepsze niż nie jeden ''świadek''.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Jesli będziesz miał określony obiekt/zjawisko plus czujniki wykryją w rzeczywistym czasie rejestracji anomalie to nie ma lepszego dowodu świadek owszem, ale mamy tylko w 99 % słowną relację to wszystko. Dlatego po 16 latach przyznam, że nieco ''przynudziły'' mnie tylko słowne relacje świadków - chyba potrzebuję czegoś więcej :D choć nie pogardzę nigdy np. relacjami typu CE...
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Przemekkk666 »

Jak juz tak gladko przeszlismy do tematu CE to ja wlasnie zamierzam znalesc jakichs swiadkow z lat 80-tych moze cud sprawi ze znajde tego milicjanta z bloku Bzowskiego no i rozmawialem wczoraj tez z Pawlem Zarnochem ktory wyrazil chęc do nagrania jego relacji dotyczacej tego CE-3 (jajo ktore podleciało do jego mieszkania z załogą - ale zaznaczył ze to był sen graniczacy z jawą) Mysle ze przy okazji powie tez pare slow na temat tych dziur w lodzieAle to dopiero jak wydobrzeje bo niedawno mial operacje, jego glos tez nie jest poki co w najlepszym stanie, mam nadzieje ze do wiosny damy rade. Co do monitoringu to musimy tez pojsc do przodu, jakas porządna kamerka przemyslowa o dobrej jakosci  ale ja to nie iwem kiedy moze w 2014?Narazie i tak sie splukałem zakupem teleobiektywu... ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Przemku dobra myśl, skoro się Pan Paweł zgodził warto to uczynić, znam powierzchownie ta sprawę bo Bzowski opisał to w swojej ostatniej książce. ''Sen'' nadzwyczaj wyrazisty w szczegóły. Pan Paweł brał tez udział w badaniu tego wypaleniska po CE-3 wiec na pewno coś pamięta. Zdrowie najważnijesze wiem cos o tym ;) Tak cały czas takie ''polowanie'' z doskoku jest dobre przynosi pewne efekty, ale przyznam, że oczekuję na więcej. Monitoring jest wybaweniem ponieważ nawet przy braku czasu naszej nieobecności sprzęt pracuje 24/h w zależności od ustawienia. Teleobiektyw masz super sam miałem 300 mm ale sprzedałem. W miarę prosty monitoring kamera o dobrej czułosći powiedzmy 0,0001 lx  z dobrym obiektywem koszt około 800 zł, do tego laptop (używka) najprostszy z drugim dodatkowym dyskiem 500 Gb plus karty i inne rzeczy około 1000 zł. Tanio nie jest, ale warto z czasem to zrobić i zbierać dane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”