Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Ufologia, badania, obcy, kontakt i inne kontrowersyjne tematy.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Arku zauważyłeś iż monitoring Gercharda w ciągu roku zarejestrował znacznie więcej zjawisk niż sprzęt Norwegów ? Ich kamery są szczerze kiepskie z tego co widać na żywo.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Przemekkk666 »

Nie powiem, efekty pracy Gercharda są powalające, zwłaszcza te kadry w linku niektóre. Azor zauważyłeś, że część obiektów jak u Ciebie znajduje się raczej niziutko nad horyzontem?
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Tak  z reguły w Hessdalen obiekty/zjawiska pojawiają się niezbyt wysoko nad ziemią, tak jest też u mnie w dwóch przypadkach sfotografowałem zjawiska dosłownie kilka metrów nad ziemią, choć ten klasyczny ''spodek'' z kwietnia 2012 roku  był już znacznie wyżej.  Muszę wspomnieć Gerhardowi aby pomyślał o Meksyku w końcu ich stać na takie wyjazdy ;)
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">Arku zauważyłeś iż monitoring Gercharda w ciągu roku zarejestrował znacznie więcej zjawisk niż sprzęt Norwegów ? Ich kamery są szczerze kiepskie z tego co widać na żywo.<div> </div></blockquote> Tak Azor, zastanawiam się dlaczego.Wielkim plusem Groeschela jest to że jego kamery włącza czujnik i on nie musi się bawić w godzinne przeglądania nagrań. Minusem jego kamer jest to że nawet gdyby pojawiło się tam wspaniałe ufo i robiło pokaz swoich umiejętności a czujnik nie zareaguje to nic mu się nie nagra.Kamery Norwegów nagrywają obraz non-stop, myślę że oni mają wiele materiału ale nie ma kto tego przeglądać, po tylu latach trochę się to  znudziło i nie chce im się ślęczeć godzinami. Nawet w internecie może każdy sobie śledzić obraz  z tych kamer, ale jakoś nie słychać  o ludziach którzy mozolnie to robili  dzień w dzień.Jakość obrazu  kamer Norwegów nie jest gorsza i uważam że kamery skierowane w tym samym kierunku powinny też   to nagrać, jak uważasz Azor?, ale jeżeli  nie było  zgłoszeń to jak to wytłumaczyć?, hmmm, ja myślę że  po prostu  albo  nie patrzono w ogóle w zapis  albo  z przyzwyczajenia tak pobieżnie  że te kilka sekund zapisu  przeotrzono
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Kamery Gerharda są bardzo czułe nawet czulsze od tych, które przekazują na żywo obraz z Hessdalen może to też powód ? W sumie nie rozumiem Norwegów po co przeglądać godzinami rejestracje skoro można zastosować program np. ufocapture, który rejestruje obraz w momencie gdy pojawi się ruch, wiem, że jest już lepsza wersja rejestrowanego obrazu 5 sekund przed.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Arek 1973 »

Patrząc na te materiały które są  zaprezentowane przez Groeschela , to mam wrażenie  że są  one dobrze widoczne i nawet powinny też zostać nagrane przez  kamery Norwegów.Byłem na stronie "Project Hessdalen" by zobaczyć co oni  tam mają  z nowych materiałów a tam bardzo ubogo,  raptem dwa doniesienia  z tego  roku i to  nawet bez zdjęć.<div>Najbardziej ciekawy jest fakt  że  ufo-czujnik naprawdę działa...., i podczas występowania tych świateł zmiany elektromagnetyczne są  na tyle znaczne że czujnik  który jest w dość dużej odległości  umie je wyłapać. Na pewno  niejeden wyśmiewał się z tego wynalazku,,,a widać że to  działa</div>
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Nie rozumiem dlaczego Norwedzy tak zaniedbali stronę oraz system badań ? Skoro czujniki pola magnetycznego zarejestrowały zmiany w czasie pojawienia się ''świateł'' to również sprzęt Norwegów musiał takie zmiany zapisać, przecież oni mają lepszy sprzęt do mierzenia pola magnetycznego o ile jeszcze mają ? Gerhard odpisał iż w Meksyku nie ma nikogo znajomego aby tam rozmieścić czujniki. Owszem, w Niemczech krytykowano Gerharda rozwiązania, ale to tacy krytycy jak  u nas w Polsce, których nikt i żaden argument ich nie przekona.  Ostatnio np. spotkałem się z opinią, że ze zjawiska w Hessdalen odpowiada zjawisko piezoelektryczne, owszem możliwe, że  odpowiada w niektórych obserwacjach, jak na razie naukowcy nie znaleźli na to dowodu aby za zjawiskiem w Hessdalen były odpowiedzialne w/w wyjaśnienie ponieważ za dnia też widywane są takowe zjawiska.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

Gerhard udoskonala cały czas swój monitoring o nowe kamery i nawet noktowizor a wszystko w małej skrzynce ;)  http://digital-service.biz11.de/technische-hilfsmittel/%C3%BCberwachung Proponuję w translatorze wybrać j.polski jest po lewej stronie.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: Przemekkk666 »

Szkoda, że tak drogi sprzęt nie robi filmów w lepszej jakości. Mimo wszystko sprzęt profesjonalny i co najważniejsze efekty prac Gerarda stanowią jeden z mocniejszych dowodów na obecność UFO i jego wpływ na naszą przestrzeń. W rozmowie ze sceptykami zawsze wspominam o tych doświadczeniach i za każdym razem zamykam tym dziób wszelkim niedowiarkom.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Monitoringi do badań/rejestracji UFO

Post autor: azor »

To tylko kwestia czasu kiedy będzie rejestrował w HD tylko w nocy one mają słabą czułość i to jest główny problem. Ale pomysły ma naprawdę oryginalne ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „UFOLOGIA I INNE ZAGADNIENIA”