Tysiące purpurowych kuleczek na pustyni

Dziwactwa, cuda, ciekawostki. Czasem straszne, czasem śmieszne...
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Tysiące purpurowych kuleczek na pustyni

Post autor: Newsman »

Tajemnicze kuleczki na pustyni w ArizonieOpenminds.tv Tajemniczy kopiec purpurowych kuleczek odkryto na pustyni w Vale (Arizona), na południowy-wschód od miasta Tucson.Według kanału KGUN-9, znalazła je 27 stycznia Geradine Vargas i jej mąż. Po tym, jak miejsce to odwiedził reporter, okazało się że są to miękkie kuleczki, z których po naciśnięciu wypływa wodnista substancja. Kobieta twierdziła, że: "Lśnią i wyglądają jak nie z tego świata".Stacja otrzymała dziesiątki telefonów z wyjaśnieniami, że to po prostu absorbujące wodę kulki żelowe, które są dostępne w handlu (m.in. do celów dekoracyjnych, nawadniania roślin). Nazywa się je czasem"perłami polimerowymi". [ external image ] Podobną kupkę kuleczek odkryto rok wcześniej w Anglii. W tamtym przypadku sugerowano, że były to jajeczka jakiegoś morskiego stworzenia, jednak później zidentyfikowano je jako poliakrylan sodu. Jest to substancja używana m.in. jako nawóz i stosowana w wyrobie pieluch, gdyż jest w stanie wchłaniać duże ilości wody.Jeśli kulki z Arizony są tym samym, nie wiadomo co robiły na pustyni. Co ciekawe, na tym suchym obszarze dzień wcześniej spadł deszcz, dlatego kulki "urosły".
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 11:27 am przez Newsman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Tysiące purpurowych kuleczek na pustyni

Post autor: Arek 1973 »

Myślę że to kwestia paru dni a dowiemy się czy te kulki są podobne do takich żelków albo to dokładnie takie same żelki jak w sprzedaży
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Sandra
Homo Infranius
Posty: 429
Rejestracja: pt lut 12, 2010 2:05 pm
Kontakt:

Re: Tysiące purpurowych kuleczek na pustyni

Post autor: Sandra »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="103103" data-time="1360007627">Myślę że to kwestia paru dni a dowiemy się czy te kulki są podobne do takich żelków albo to dokładnie takie same żelki jak w sprzedaży</blockquote>  Jak dla mnie to już napisali wyjaśnienie, nie wiem jaki jest tam ruch turystyczny, ale dowcipnisie mogli je podrzucić albo zrzucić.



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Yan Polskee" data-cid="103099" data-time="1359975893">Tajemnicze kuleczki na pustyni w ArizonieOpenminds.tv Co ciekawe, na tym suchym obszarze dzień wcześniej spadł deszcz, dlatego kulki "urosły".</blockquote>
ODPOWIEDZ

Wróć do „GABINET NIEZWYKŁOŚCI”