Czy warto czytac?

Książki (również w formie e-book'ów) które warto przeczytać i mieć
REVOLUCION
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 14, 2011 11:11 am
Kontakt:

Czy warto czytac?

Post autor: REVOLUCION »

Witam!  Mam taki problem z czytaniem ksiazek, ze po przeczytaniu ksiazki nie potrafie jej opisac/ opowiedziec o czym ta ksiazka jest i co z niej ciekawego sie dowiedzialem, czuje sie oglupiony. W trakcie jak czytam ksiazke jest OK jestem skupiony na tresc, zainteresowany lecz po przeczytaniu malo wiedzy z niej przyswajam. W ciaglu pol roku przeczytałem ok 12 ksiazek i malo co pamietam co przeczytałem.W czym tkwi problem?
REVOLUCION
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 14, 2011 11:11 am
Kontakt:

Re: Czy warto czytac?

Post autor: REVOLUCION »

Czytaj ze zrozumienim:) Gdy czytam jestem skupiony i zainteresowany trescia, po przeczytaniu okazuje sie, ze wszystkie informacje ulutnily sie z mojej glowy. Czytam jest OK. Ale po przeczytaniu nie potrafie opisac/opowiedziec tego co przyczytałem. I to moj problem, ktory strasznie mi przeszkadza i utrudnia moje cele.
REVOLUCION
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 14, 2011 11:11 am
Kontakt:

Re: Czy warto czytac?

Post autor: REVOLUCION »

Paliłem 3 lata ziolo prawie codziennie;// Teraz zrozumiałem swoj blad i chce go naprawic. Chyba to moze byc przyczyna. Jak naprawic wiec pamiec krotkotrwała?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czy warto czytac?

Post autor: Rysiek23 »

Palenie raczej nie miało na to wpływu, istnieją podobne zaburzenia, najlepiej udać się do specjalisty, żaden to wstyd, a problem faktycznie może być w życiu uciążliwy. Jak z Twoją pamięcią wzrokową? Filmy też zapominasz?
REVOLUCION
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 14, 2011 11:11 am
Kontakt:

Re: Czy warto czytac?

Post autor: REVOLUCION »

Tak dokladnie po obejrzeniu filmu tez jest problem z zapamietaniem jego tresci, niby cos tam przyswoje ale jest problem opisania/streszczenia filmu np. koledze. Problem jest bardzo uciazliwy, bo czytam lubie czytac i niechce czytac, a nic z tego czytania nie wynoscic. Jak czytam to chce wiedziec co przeczytałem, a nie stety tak nie jest  i dlatego tez czytam kazda ksiazke 2 razy. Ostatnio probowałem robic notatki z tego co przeczytałem, niestety bez skutku, po  1h czytania nie bylem w stanie nic zapisac z tego co przeczytałem, totalna pustka, mimo (podkreslam po raz koleny) iz w trakcie czytania byllem skupiony na tresci czytania i zkoncentrowany.Czuje sie ogłupiony.
szyszyszka
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 14, 2013 5:06 pm

Re: Czy warto czytac?

Post autor: szyszyszka »

Pewnie, że warto czytać. Dzięki książkom rozwijamy wyobraźnię i przenosimy się w często nieznane miejsca. Mogę wam tu polecić fajna książkę napisaną przez Panią Monikę Nowicką "Piąta fala pożądania". Jest to erotyk napisany fajnym jezykiem. Jeśli chcecie choć na chwilę przenieść sie w świat swoich najskrytszych fantazji - polecam serdecznie
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Czy warto czytac?

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="szyszyszka" data-cid="105164" data-time="1368551627">Pewnie, że warto czytać. Dzięki książkom rozwijamy wyobraźnię i przenosimy się w często nieznane miejsca. Mogę wam tu polecić fajna książkę napisaną przez Panią Monikę Nowicką "Piąta fala pożądania". Jest to erotyk napisany fajnym jezykiem. Jeśli chcecie choć na chwilę przenieść sie w świat swoich najskrytszych fantazji - polecam serdecznie</blockquote>Jasne, że warto czytać... Jasne, że takimi głupimi postami można wywalić ciekawy temat, co zostało uczynione przed 33 minutami... :Oh:  



<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="105165" data-time="1368554516">Jasne, że warto czytać... Jasne, że takimi głupimi postami można wywalić ciekawy temat, co zostało uczynione przed 33 minutami... :Oh:  </blockquote>Sorry 44 minutmi
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Czy warto czytac?

Post autor: Andrzej 58 »

Witaj REVOLUCIONIE .Jeśli mogę coś podpowiedzieć ,to postaraj się o badanie USG szyi .a zwłaszcza śliniawek(każdy ma cztery śliniawki).Przebiegają tam nerwy twarzowe i jest to idealne miejsce do zainstalowania pewnego urządzenia.Powoduje to dekoncentrację.Sam niedawno miałem operację śliniawki.USG wykazało obecność obcych ciał.Zapytam Cię jeszcze  - czy gdy wyjeżdżasz gdzieś dalej od miejsca zamieszkania to koncentracja poprawia się czy jest cały czas taka sama?
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Czy warto czytac?

Post autor: robrep »

Rany Julek a co to są śliniawki?! Problemy z pamięcia mają osoby które używały narkotyki, np. amfetaminę w celu nauczenia się dużej ilości materiał w krótkim czasie. Co do ziela to też maś wpływ..Jeśli problemy zwiazane z pamięcią nie wynikają ze zmianami anatomicznymi mózgu to poprawę funkcji pamięci osiągniesz poprzez ćwiczenia jej i odpowiedni sposób zapamiętywania materiału. Chcesz pamietać o czym czytałes to skup się na spisie treści i po przeczytaniu każdego rozdziału spróbuj posegregować w pamięci to co przeczytałeś.Jesli nie pamietasz po pół roku co czytałes a pamiętałeś 1-2 godziny po przeczytaniu to jest to problem z pamięcią długotrwałą.Na pamięć nie ma cudownych leków. Przede wszystkim jej ćwiczenie, odpowiednie nawodnienie ogranizmu, elektrolity, odżywianie, odpoczynek itp.Dużo ludzi nie ma problemów z pamięcią tylko koncentracją i nadpobudliwościa, np. ADHD. Jeśli maryska pomagała w funkcjonowaniu to jest duże prawdopodobieństwo, że to ADHD (u dorosłych nazywane ADD).
sabina71
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 28, 2013 9:05 am

Re: Czy warto czytac?

Post autor: sabina71 »

Polecam książkę « Piekło istnieje? Nowe fakty » - jest to propozycja dla osób które interesują się życiem po śmierci.Z pewnością każdego z nas albo większość interesuje ten temat. Jest to książka oparta na losach ludzi którzy przeżyli śmierć kliniczną i nie bali się się o tym opowiedzieć - w książce znajduje się dużo fotografii pokazujących zachowanie ludzi w czasie reanimacji.Każdemu z nas towarzyszy strach przed śmiercią i tym co będzie dalej - czy istnieje piekło ? Książkę znajdziecie na http://org-epost.com/pk/book5895374512.php

Autorem książki jest  Robert Ruhra - zapraszam do lektury wszystkich którzy chcą rozwiązać zagadkę życia po śmierci
ODPOWIEDZ

Wróć do „KSIĄŻKI”