Czaszka kosmity?

Nowe znaleziska i hipotezy, o których nie zawsze mówi się głośno...
Awatar użytkownika
Dreamer
Infrańczyk
Posty: 190
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 10:02 pm
Kontakt:

Czaszka kosmity?

Post autor: Dreamer »

Unikalne odkrycie w Meksyku: czaszka kosmity sprzed tysiąca lat?<div> </div><div>Archeolodzy w Meksyku odkryli właśnie coś, co wygląda jak stożkowata czaszka kosmity. Pochodzenie czaszki datuje się między 945 a 1308 rokiem naszej ery. Do nietypowego znaleziska doszło przypadkowo, podczas kopania systemu irygacyjnego w północno-zachodnim stanie Sonora w Meksyku.<div>[ external image ]<div>fot. http://www.etupdates.com/wp-content/uploads/2012/12/%E2%80%98Alien%E2%80%99-skulls-found-in-Mexico.jpg</div></div><div><div>Tajemnica El Cementerio w MeksykuCristina Garcia Moreno z Arizona State University, która pracowała nad projektem wyjaśniła, że podobnie „zdeformowane” czaszki znaleziono już jakiś czas temu na cmentarzu w Hiszpanii. „Nie wiemy do końca dlaczego populacje w Hiszpanii oraz w Meksyku miałyby specjalnie deformować głowy”, podkreślała Moreno w ostatnim wywiadzie dla ABC News.  „Zakładamy, że deformacja ludzkich czaszek była częścią starożytnego rytuału, który miał miejsce ok. 1000 lat temu. Deformacja mogła zostać osiągnięta poprzez wiązanie ludzkiej głowy między dwoma blokami z drewna w celu wywarcia nacisku na czaszce. Zastanawiającym jest jednak fakt, dlaczego ten sam typ czaszki pojawił się teraz w zupełnie innym miejscu globu” - dodaje badaczka.Deformacje czaszki były w historii często wykorzystane przez różne społeczeństwa na świecie jako rytuał lub zabieg mający na celu rozróżnienie statusu w grupie lub pomiędzy grupami społecznymi. Powód dla którego osoba, której czaszkę znaleziono na El Cementerio w Meksyku miałaby deformować swoją pozostaje nadal nieznany.Podnoszone są także nieoficjalne pytania o to, czy to na pewno czaszka człowieka. Wątpliwe jest, czy ludzkie kości byłyby w stanie wytrzymać tak daleki zakres deformacji. Zespół badaczy Cristiny Moreno odkrył w Meksyku również inne artefakty w pobliżu tajemniczej czaszki – wisiorki, pierścienie nosowe oraz biżuterię. Archeolodzy zamierzają kontynuować swoje badania jak najszybciej.Co wiemy o podobnych czaszkach?Znalezisko w Meksyku nie pozostaje jednak jedynym, które wywołało ogromne zainteresowanie. Na coś niezwykłego natrafili także naukowcy przy jednym ze stanowisk archeologicznych w Peru. Odnaleziono tam dziwaczną czaszkę o bardzo niekonwencjonalnej formie. Antropolodzy, którzy przyjrzeli się obiektowi, nie mieli wątpliwości – element szkieletu na pewno nie należy do istoty ludzkiej.Odkrycie dokonane w peruwiańskim mieście Andahuaylillas podzieliło komentatorów, którzy nie są jednomyślni w ocenie jego natury, a medialne doniesienia po ujawnieniu nietypowego kośćca wywołały natychmiast falę spekulacji, co do jego pochodzenia. Najczęściej pojawiające się sugestie wskazują na to, że czaszka pochodzi od przedstawiciela obcej cywilizacji. Antropolodzy z różnych zakątków świata nie przesądzają oczywiście, do kogo należała czaszka, ale jednego są pewni – na pewno nie był to człowiek</div></div></div> Źródło: http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/unikalne-odkrycie-w-meksyku-czaszka-kosmity-sprzed,1,5412926,artykul.html  Co sądzicie o tym i podobnych odkryciach?
Ostatnio zmieniony pt lut 08, 2013 9:58 am przez Dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karl von Uhu
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 08, 2013 11:04 am

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: Karl von Uhu »

Bardzo ciekawa sprawa, ale ciężko cokolwiek stwierdzić bez rzetelnych badań. Co się w końcu stało z niesławnym gwiezdnym dzieckiem? Jakiś czas temu natknąłem się na informację, że połowa DNA czaszki nie posiada odpowiednika wśród znanych gatunków. Na ile to potwierdzone i prawdziwe, to nie mam pojęcia.
hoobertoos
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: sob gru 05, 2009 9:56 am
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: hoobertoos »

Fejkowato mi to wygląda. Szpara zamiast oczodołu, który w ogołe ma jakąś dziwną topografię. Najbardziej dobiła mnie żuchwa.Jakby była w swoim prawidłowym położeniu to koleś miałby straszne problemy z gryzieniem :D
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: arek »

 wystarczy wpisać w wyszukiwarce - "czaszka gwiezdnego dziecka" by się dowiedzieć o aktualnych badaniach i ich wynikach . Polecam też książkę wydaną też w Polsce pt.  "Czaszka gwiezdnego dziecka"  . Głównie po to, by "zobaczyć " ,że nie jest tak ,że naukowcy badają . Trzeba po prostu kasy  na opłacenie tych badań . Jak na razie wyniki badań ,jednoznacznie wskazują na to , że z takim genomem, ten osobnik ,raczej człowiekiem  nie był. Jeśli chodzi o czaszki z Meksyku ,to należy wziąć pod uwagę ,swoistą modę na deformoiwanie głów w tym rejonie.I ok, to prawdopodobnie ludzkie czaszki ,z tym ,że pozostaje pytanie , do kogo chcieli się upodobnić? kto był idolem? . Na pewno nie Elvis.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: Arek 1973 »

Podobno coś takiego jest do zrobienia, w książkach piszą że za pomocą desek przymocowanych do głowy. Nie wiem jak się mają proporcje tej czaszki  z  art. powyżej ale niektóre inne czaszki mają w sobie coś dziwnego, deformacja deformacją, ok ale co  myśleć o czaszkach zdeformowanych  i o takiej masie która znacznie przewyższa zwykłego człowieka? Te dziwne czaszki mają większą masę, powierzchnia kości czaszki jest nieproporcjonalnie duża do wysokości średniego człowieka. Klaus Dona , austriacki  badacz pokazywał je w swiom  filmie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: Rysiek23 »

Sztuczna deformacja czaszki. Jest to jeden z najstarszych zwyczajów na ziemi .

Najczęściej używana metoda zmieniania naturalnego kształtu czaszki polegała na przywiązywaniu ciasno do obu boków głowy drewnianych deseczek. Czasem używano także ciasno związywanych bandaży, a także rąk ludzkich, chociaż ta ostatnia technika skuteczna jest tylko w przypadku miękkich czaszek noworodków.

Należące do rasy białej oddziały Huna Attyli, chcąc bardziej przypominać swych mongoloidalnych towarzyszy broni, spłaszczali swe nosy i boki czaszek ciasno zawiązywanymi bandażami, co powodowało, że ich oczy były głęboko osadzone, a kości policzkowe - wystające. Na Tahiti jeszcze w 1850 roku matki dzieci płci męskiej, przeznaczonych na wojowników, deformowały przód i tył ich czaszek. W dziewiętnastowiecznej Turcji i w niektórych regionach Rosji mamki miały za zadanie modelować głowy niemowląt, aby przybrały jak najszlachetniejsze zarysy. Praktyka ta spełniała także bardzo ważną rolę w tradycji Indian Guarani z Brazylii, północno-afrykańskich Maurów i wielu innych ludów Czarnego Lądu.

Majowie i Aztekowie zauważyli, że pewne deformacje czaszki miały wyraźny i specyficzny wpływ na ludzki mózg. Z tego powodu próbowali modyfikować zachowanie i mentalność wybranych noworodków poprzez pewne zmiany w rozwoju czaszki.

Europa nie była terenem wolnym od tego dziwacznego obyczaju. Znane są osiemnastowieczne opisy sztucznych deformacji czaszki w Belgii i w niektórych rejonach Niemiec, zwłaszcza w Hamburgu. Siedemnastowieczny francuski pisarz Boileau przeszedł jako dziecko rytualne zniekształcenie czaszki, podobnie jak Robespierre. W 1852 roku w raporcie francuskiego Ministerstwa Zdrowia napisano, że praktyka ta była wówczas jeszcze regularnie wykonywana w niektórych regionach kraju i żywe dowody jej istnienia jeszcze w tym wieku możemy obserwować dziś w kilku wioskach departamentu Haute-Garonne.

Najbardziej ekscentryczny zwyczaj deformowania czaszki praktykowali bez wątpienia peruwiańscy Indianie, żyjący w dziewiętnastym wieku na brzegach rzeki Maranon. Przy użyciu deszczułek spłaszczali przód, tył, czubek i boki czaszki. W wyniku tego wszyscy mieli kwadratowe głowy.
 szokblog.pl
Awatar użytkownika
Havana
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 12, 2013 2:14 pm

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: Havana »

Ciekawe. Nie mam większego rozeznania w temacie zdeformowanych czaszek, chociaż niejednokrotnie ocierałam się o takie informacje, ale nie zatrzymywałam się przy nich na dłużej. O praktykach deformowania czaszki jeszcze w 1852 dowiedziałam się tutaj przed chwilą i trudno powiedzieć czy jestem bardziej zszokowana czy zdumiona. Rozumiem że rytuały cechuje siła, z którą bardzo trudno się dogadać rozumowi (czasami też nie warto mieszać do tego rozum), ale pomijając takie sprawy jak - wspomniana wyżej przez RysiekINFRA - chęć upodobnienia się do towarzyszy broni, modelowanie szlachetnych rysów głowy itd.. (kwadratowe głowy musiały robić niezłe wrażenie :D ), czy ktoś mógłby mi powiedzieć, co przez to osiągano poza tym? Chodzi mi o to, czy wiadomo coś o nadzwyczajnych działaniach ludzi ze zdeformowanymi czaszkami, o jakichś nadzwyczajnych umiejętnościach, których posiadanie usprawiedliwiałoby takie rytuały? 
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: Elowen »

Havana, z tego co wiem, to wszystkie proby wytlumaczania zwyczaju splaszczania czaszek, to tylko proby, hipotezy, nic wiecej ;)
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: flying humanoid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="RysiekINFRA" data-cid="103199" data-time="1360403818">szokblog.pl</blockquote>proponuje jeszcze przejrzeć zdjęcia. Od 6:25 http://www.youtube.com/watch?v=wwOXCmjTsvs&feature=player_detailpage#t=381s <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Dreamer" data-cid="103178" data-time="1360317459"><div><div> Najczęściej pojawiające się sugestie wskazują na to, że czaszka pochodzi od przedstawiciela obcej cywilizacji. Antropolodzy z różnych zakątków świata nie przesądzają oczywiście, do kogo należała czaszka, ale jednego są pewni – na pewno nie był to człowiek</div></div></blockquote> Nie cierpie takich stwierdzeń. To niby że jak, to już oficjalne że nie jesteśmy sami?
Ostatnio zmieniony śr lut 13, 2013 8:39 pm przez flying humanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Czaszka kosmity?

Post autor: Arek 1973 »

<blockquote class="ipsBlockquote">co przez to osiągano poza tym?</blockquote>Nie pamiętam już czy to legenda albo hipoteza ale chciano  w ten sposób naśladować wygląd bogów
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHEOLOGIA I ODKRYCIA”