Abdykacja Benedykta XVI

Wiadomości z kraju i ze świata
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: Rysiek23 »

Papież abdykuje 28 lutego - donosi "Corriere della Sera". Poinformował o tym osobiście podczas konsystorza w sprawie kanonizacji męczenników z Otranto. Zebranie rozpoczęło się o godzinie 11 w Sali Konsystorzy Pałacu Apostolskiego. Benedykt XVI w wygłoszonym po łacinie przemówieniu poinformował, że ustępuje ze względu na wiek. Jak powiedział, brakuje mu sił, by podołać zadaniom. A to niespodzianka... kto może być kolejnym Papą?
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: MarcinAdk »

Nie jestem tym zaskoczony, wszak mówiło się od początku ze ma być "przejściowym papieżem".Będzie drugim po Celestynie V który abdykuje.Pozdrawiam.
Per Ardua Ad Astra
Asef
Infrzak
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 12:51 am
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: Asef »

Myślałem, że abdykuje w 2012 roku, a to wychodzi na 2013, czyli jednak to co miało wydarzyć się 21 grudnia, zostanie przeniesione w czasie, wg mnie do 9 miesięcy, albo więcej. Kto następnym papieżem ? być może będzie to Tarcisio Pietro Evasio Bertone 



Malachiasz pisał, że ostatni będzie Pietro Romano. 



http://it.wikipedia.org/wiki/Tarcisio_Bertone 



Tarcisio Pietro Evasio Bertone= Pietro 

Romano Canavese= Romano 



Pietro Romano to z Włoskiego Piotr Rzymianin.  Należy dodać, że jest on Sekretarzem stanu więc może mieć to wpływ, że on nim zostanie a wtedy spełni się przepowiednia Malachiasza. Co o tym myślicie ?
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2013 12:09 pm przez Asef, łącznie zmieniany 1 raz.
"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.



Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: MarcinAdk »

Po za tym, Asef, jedna uwaga, osoba pełniąca funcję Kamerlinga nie będzie brana pod uwagę jako ewntualny kandydat na Tron Piotrowy, a obecnie jest nim własnie Tarcisio Bertone.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
sniegowa
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: czw gru 22, 2011 1:47 pm
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: sniegowa »

Według niektórych wielkie szanse na zostanie papieżem ma abp Turkson z Ghany, ale wątpię, że wybiorą teraz czarnego, na czas kryzysu ekonomicznego i moralnego w kościele... Oznaczałoby to wplątanie się w problemy Afryki, a na to chyba za wcześnie.
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2013 1:25 pm przez sniegowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Asef
Infrzak
Posty: 67
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 12:51 am
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: Asef »

Peter Turkson - bo ma na imię Peter i jest murzynem, też może być nowym papieżem. Ale jak  to bywa, może się okazać, że ani Turkson ani Bertone nie zostaną papieżem.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Marcin_Adk" data-cid="103238" data-time="1360587750">Po za tym, Asef, jedna uwaga, osoba pełniąca funcję Kamerlinga nie będzie brana pod uwagę jako ewntualny kandydat na Tron Piotrowy, a obecnie jest nim własnie Tarcisio Bertone.</blockquote> O tym to ja nie wiedziałem. 
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2013 3:28 pm przez Asef, łącznie zmieniany 1 raz.
"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.



Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
kropka
Infranin
Posty: 252
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 5:24 pm
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: kropka »

Zostało to zapowiedziane wcześniej w orędziach. Przeczytajcie i zrozumcie kim będzie następca. Zmusili go do ustąpienia.http://dzieckonmp.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Darth_Luk
Infrzak
Posty: 85
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 9:03 pm
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: Darth_Luk »

Ale ja nie mam zamiaru zostać papieżem, a innego antychrysta nie znam. :]No cóż Benedykt po prostu pokazał niemiecką cechę narodową, gdy pojawiają się problemy to poddają się i machają flagą o barwie białej. :]
Ostatnio zmieniony pn lut 11, 2013 7:34 pm przez Darth_Luk, łącznie zmieniany 1 raz.
Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści,
a na sznurze obok gaci będą wisieć eurokraci.

banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników.

W normalnych czasach ze złem walczyło by dobro, ale my żyjemy w takich gdzie zło musi zostać zwalczone przez większe zło.


Dyktatury dzielą się na dobre i złe. Demokracja jest zawsze głupia.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: Arek 1973 »

Takie ważne wydarzenie  i nikt , żaden jasnowidz tego nie przewidział?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
sniegowa
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: czw gru 22, 2011 1:47 pm
Kontakt:

Re: Abdykacja Benedykta XVI

Post autor: sniegowa »

Śmieszne, że się tak nad jego wielkością rozpływają hipokryci pokroju Pieronka i Nycza, a Niemcy realnie oceniają jego pontyfikat jako mdły i nieudany...
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”