Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: azor »

 Tylko zanim ktoś coś powie tym bardziej w mediach powinien mieć choć jakiś % wiedzy aby się nie wygłupić jak on w kwestii UFO/filmów. Szczerze nie rozumiem mediów jaki on ma udział w takich programach ? Jaki z niego ekspert w czym ? Ale jeśli oglądało jego wypowiedź tysiące potencjalnych Kowalskich dla nich słowa Hermaszewskiego o UFO będą święte - nie ma dobrych filmów UFO i kropka ;) bo tak mówił nasz były kosmonauta ;)
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: artemius »

Teraz, po wszystkich możliwych zapewnieniach ze strony rosyjskiej mówiących, że nic nie wiedzieli, ;) a w powietrzu nie było samolotów, ;) jestem bliski pewności, że rozwalili ten bolid w powietrzu. Mobilizacja floty powietrznej była aż zanadto widoczna w dniach przed zdarzeniem.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: Arek 1973 »

Myślę że to nie krater i nie ma wyrzuconej ziemi ponieważ odłamek uderzył w zamarznięte jezioro i mamy tylko  dziurę w lodzie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="103377" data-time="1360954481">Patrzę teraz na TVN 24 komentuje całą sprawę M.Hermaszewski - redaktor pyta o UFO Hermaszewski mówi gdy zobaczy tak dobry materiał jak ten z Uralu to wtedy będzie komentował. Nie wiem czy się śmiać czy płakać z niewiedzy tego Pana o UFO i rejestracjach filmowych.</blockquote> Arku, Hermaszewski dodał później: "za wcześnie aby poruszać ten temat..." - to też ciekawe :D
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: MarcinAdk »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="103382" data-time="1360960020">Myślę że to nie krater i nie ma wyrzuconej ziemi ponieważ odłamek uderzył w zamarznięte jezioro i mamy tylko  dziurę w lodzie</blockquote>To jezioro  Czebarkuł w poblizu Czelabińska, potwierdził to gubernator prowincji Michaił Jurewicz.
Ostatnio zmieniony pt lut 15, 2013 9:33 pm przez MarcinAdk, łącznie zmieniany 1 raz.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: observator »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="103382" data-time="1360960020">Myślę że to nie krater i nie ma wyrzuconej ziemi ponieważ odłamek uderzył w zamarznięte jezioro i mamy tylko  dziurę w lodzie</blockquote>Mamy regularną kolistą dziurę w lodzie i wyrzucone odłamki lodu tak jak przy typowym impakcie, nawet jakieś czarne okruchy na krawędzi znaleziono. Na wydobycie tego sporego kamulca trzeba będzie poczekać. Nowością w tym całym zdarzeniu nie jest sam spadek, bo co jakiś czas podobne zjawiska bolidowe się rejestruje, tylko efekty fali uderzeniowej w pobliżu miasta. Jakość budownictwa w Rosji jest fatalna, co potwierdził mój brat który kilkanaście lat spędził w Moskwie przy wykonawstwie hal magazynowych itp. budowli.
Awatar użytkownika
MarcinAdk
Infrańczyk
Posty: 196
Rejestracja: sob paź 22, 2011 11:23 am
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: MarcinAdk »

W każdym razie Rosjanie mieli szczęście, gdyż jak któryś z kawałków spadł by na którąś z elektorwni jądrowych lub zakkład produkujący produkujący broń jądrową, wtedy nie było by tak spokojnie, chyba nie muszę nikomu przypominać czym jest dla Federacji Rosyjskiej Ural.
Per Ardua Ad Astra
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: Rysiek23 »

Zapraszam na czat dziś o tym zdarzeniu, pogadajmy: http://spikeria.pl/room/infra_czat Gościem będzie prawdopodobnie Tomasz Nowakowski z serwisu http://www.astrowatch.net/, z którym współpracujemy.
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: artemius »

Kilka uwag i przemyśleń: :kekeke:
  1. Nie sądzę, że Rosjanie mogliby przeoczyć tak wielki obiekt lecący kursem kolizyjnym z ich krajem, nie wspominając już o milionowym Czelabińsku. To wydaje się być nieprawdopodobne.
  2. Nie podali informacji na ten temat żeby nie wzbudzać paniki, podejrzewam, że straty chaotycznej ewakuacji byłyby znacznie wyższe, niż obecnie.
  3. Być może również nie podali informacji na temat akcji przechwycenia i rozbicia obiektu żeby nie ujawniać technologii która została w tym celu zastosowana. Niemniej uważam, że powód nie podania takiej akcji do wiadomości publicznej dla uniknięcia paniki jest wystarczający.
  4. Wzmożony ruch samolotów nad miastem, który obserwowałem mógł wynikać z przygotowań do tej akcji. Wzmożony to jest złe określenie. Wcześniej nie było żadnego ruchu maszyn wojskowych nad miastem, a w tygodniu zdarzenia latali praktycznie bez przerwy różnymi samolotami!
  5. Teraz, jak udało się przeprowadzić całą akcję nie mogą przecież się przyznać, że od początku znali zagrożenie tylko nic nie mówili bo nie chcieli denerwować mieszkańców. :Cool:
  6. Prawdopodobnie nie są zainteresowani też tłumaczeniem w jaki sposób udało im się zestrzelić tak szybki obiekt. Chociaż z drugiej strony patrząc, może wystarczyło strzelać od czoła wzdłuż przewidywanej trajektorii lotu. Do tego nie potrzebowaliby laserów albo innych tajnych technologii.
  
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Rosja: Wybuch meteorytu nad Uralem

Post autor: Przemekkk666 »

 <blockquote class="ipsBlockquote" data-time="1361003806" data-cid="103393" data-author="Czakrawartin">Wczoraj jeden z ekspertów dość zgasił naganiaczy z Kopernika... Było to nawet dość zabawne.</blockquote>

Mozesz to rozwinąc? Ciekaw jestem co konkretnie chodziło
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”