Doświadczenia duchowe pierwszych astronautów

O kosmosie bliskim i dalekim, odkrycia, zagrożenia i zaskoczenia.
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Doświadczenia duchowe pierwszych astronautów

Post autor: flying humanoid »

Piękny 19 minutowy filmik o doświadczeniach duchowych które stają się udziałem astronautów.Inspirujące komentarze na temat pierwszych ujęć Ziemi z kosmosu.Szkoda że spojrzenie z takiej perspektywy jest zarezerwowane tylko dla wybranych.Gdyby każdy człowiek mógł spojrzeć na naszą kolebkę z przestrzeni kosmicznej, może Ziemia była by lepszym miejscem. Cała nadzieje w lotach komercyjnych, może niektórzy z nas dożyją czasów kiedy będzie to w finansowym zasięgu zwykłego śmiertelnika http://www.youtube.com/watch?v=ZhDo6zfroL4
Awatar użytkownika
Havana
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 12, 2013 2:14 pm

Re: Doświadczenia duchowe pierwszych astronautów

Post autor: Havana »

Jedyne i niepowtarzalne doświadczenie. Też chciałabym zobaczyć, ale nie jestem pewna czy dożyję komercyjnych lotów :) 

Czakrawartin - ja myślę, że wystarczy sam Widok, nie trzeba mieć dodatkowych predyspozycji. Sam widok potrafi uruchomić  w człowieku doznania, o których nie miał pojecia
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2013 11:01 pm przez Havana, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Doświadczenia duchowe pierwszych astronautów

Post autor: Arek 1973 »

Czakrawrtin, ja myślę tak  samo,  ten niepowtarzalny widok i świadomość że jest się w stanie oglądać Ziemię jak Bóg czy jakiś anioł  mogła wpłynąć na psychikę człowieka że doznał tego typu  doświadczeń.Być może astronauci  w swoim prywatnym i zawodowym życiu  wcale nie musieli  być mistykami ani innymi którzy spędzają godziny przy medytacji, ale przy tym wielkim  stresie związanym  z przygotowaniami, startem itd. , jak sam napisałeś "bomba pod tyłkiem", mózg  startuje program samoobrony przed stresem  i aktywuje program wyluzowania co w połączeniu z tak niesamowicie boskim  widokiem mogłoby doprowadzić do odczuć  wyżej w filmie przedstawionych.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „UKŁAD SŁONECZNY i WSZECHŚWIAT”