UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: Newsman »

Arek Miazga / Spotkania z Nieznanym Do zdarzenia doszło 5 marca 2013 roku około 17:50. podczas wypuszczania kota na zewnątrz domu. Podczas tej czynności kot nagle zaczął się dziwnie zachowywać i jeżyć, wówczas zauważono około 400 metrów dalej tkwiące nieruchome światła na ciemnym niebie. Z początku wzięto je za samolot, ale światła cały czas tkwiły nieruchome w powietrzu. Świadek  wzięła lornetkę, w której zauważyła, że światła znajdują się na ciemno/metalicznym obiekcie w kształcie kopuły z płaskim dnem. Obiekt był duży i tkwił nie wyżej jak około 200 metrów nad domami w kompletnej ciszy. Światła były rozmieszczone na dolnej części obiektu w linii poziomej. Obiekt po około 5 minutach bardzo powoli oddalił się na wschód. Świadek zdarzenia pobiegła w kierunku tego miejsca i stwierdziła intensywny słodki zapach, który utrzymywał się w tym obszarze około godziny. Zapach był duszący i dość nie przyjemy. W czasie obserwacji próbowała się telefonicznie skontaktować ze mną, ale telefon odmówił posłuszeństwa. Czyżby reakcja kota oraz intensywny zapach był spowodowany oddziaływaniem obiektu na otoczenie? Nie można tego wykluczyć. Wszelkie czynności będą przeprowadzone niebawem w tym miejscu a wyniki przedstawione w raporcie z uwagi, że doszło tam w krótkim czasie do dwóch obserwacji wręcz identycznego obiektu. Dowiedz się więcej...
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: azor »

Jak tylko pogoda się ustabilizuje jadę do świadków porozmawiać i przeprowadzić dokumentacje w terenie. Zdarzenie bardzo interesujące a w rozmowie ze świadkiem dowiedziałem się,że obiekt obserwowany przez lornetkę miał na swojej powierzchni jakieś linie ? Ciekawostką jest fakt obecności nietypowego zapachu jakiego wcześniej w tej okolicy nie było, reakcja kota, oraz problemy z telefonem. To drugi podobny obiekt w formie ''spodka'' jaki pojawił się w tej okolicy pierwszy został zauważony we wrześniu 2012 roku z bliskiej odległości. Oba zdarzenia szczegółowo opisze w raporcie.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: Arek 1973 »

Pamiętam że były takie przypadki z zapachami. Z pamięci hmmm, chociaż ten w USA, wprawdzie nie widziano samego ufo  bo było to na odludnym terenie ale ziemia była pokryta dziwnymi punktowymi znakami  o  wymiarach tak jak to w USA zwyczajnie piszą "zajmujących kilka bloków" inne źródła mówią o 5000 jardów kwadratowych, "szpitalny zapach" utrzymywał się tam bardzo  długo  i nawet po kilku  dniach gdy odwiedzono to miejsce nadal  było  go czuć chociaż intensywność spadła.  Martwy koń (nazywany Snippy albo Lady już nie pamiętam jaka  nazwa była prawdziwa  a pod jakim  pseudonimem był opisany w gazetach)    obdarty  z  skóry  i tkanki  mięsnej leżał w pośrodku  tego pola, kości  były czyste aż  białe, pozbawione mięsa. Właściciele znależli  w pewnej  odległości resztki  skóry , skóra wzięta do ręki  wydaliła  zielonawą  substancję która poparzyła rękę tej kobiety.....może podam linka  bo także jeden  z  najciekawszych przypadków  i  warto poświęcić czas na tłumaczenieTen przypadek  zaczyna się od:""""""""""""""""The Lady/Snippy mutilation"""""""""""""""""""""""" http://en.wikipedia.org/wiki/Cattle_mutilation
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: azor »

Szkoda, że świadkowie ze Słociny na wpadli na pomysł ''zebrania'' zapachu jest taki sposób opisany w kryminalistycznych publikacjach i dość prosty. Wystarczy jakiś słoik z zakrętką oraz wilgotna gaza/wata lub nawet chusteczka zapach z otocznia jest wchłaniany i zamykamy go w pojemniku/słoiku.  Arku wszystko sprawdzę na miejscu bo mam tam do ''zdiagonozowania'' aż 3 zdarzenia a te z września i marca są jednymi z ciekawszych nawet chyba z całego Rzeszowa.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: Arek 1973 »

Arku  życzę Tobie jak najwięcej ciekawych relacji. I jeżeli czas ci  na to pozwoli popytaj  także sąsiedztwo,,,,,,wiesz sam nic tak  nie podnosi wiarygodności  wypowiedzi świadka jak niezależne  potwierdzenie. Ale po  co  to   piszę ,  sam wiesz  bo także już  pisałeś....... powodzenia w reszerszach!!!!!!!!
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: Andrzej 58 »

Jakoś reakcja kota przypomina mi reakcję mojej kuny.Zwierzęta reagują na pole elektromagnetyczne czego skutkiem są wyładowania elektrostatyczne.Musiało tam wystąpić duże wydzielanie ozonu.Ozon jako trójatomowy tlen jest bardzo reaktywny:"Ozon jest związkiem reaktywnym, posiada silne właściwości utleniające. W roztworach wodnych utlenia związki żelazamanganu(II), wodorosiarczki,cyjankiazotany(III)jodki, substancje powierzchniowo czynne, pestycydy fosforoorganiczne (pestycydy), węglowodory oraz liczne inne związki organiczne. Ozon jest wytwarzany przez wyładowania elektryczne w powietrzu, promieniowanie ultrafioletowe lub tlenie w tzw. ozonizatorach.".Zasadne byłoby przebadanie składu chemicznego substancji znajdujących się na tym terenie ze szczególnym uwzględnieniem tlenków,które powstały powstały przy reakcji wymiany wśród związków organicznych.Oprócz tego blokada telefonu.Zjawisko zakłócanie elektroniki wielokrotnie poruszane było przy analizowaniu innych przypadków.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: azor »

Ja w swoich badaniach na Podkarpaciu pierwszy raz mam taki przypadek z zapachem po UFO. Zastanawia mnie Andrzeju ten słodki zapach bo ozon, który nie raz był wyczuwany po UFO raczej ma inny zapach jakby ''siarki''. Gdy tam będę mogę pobrać próbki gleby z miejsca zawisu obiektu nad ziemią do ewentualnego zbadania. Andrzeju mogę przesłać Tobie plus glebę spod Magnezytów ( swego czasu rozmawialiśmy o tym ) Tak reakcja kota była bardzo silna z tego co opowiadała mi świadek telefonicznie, wręcz wariował, do tego kłopot z telefonem może być faktycznie skutkiem obecności tego obiektu. Dodam, że w tym dniu wiał bardzo silny wiatr.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Słociną i dziwny "zapach" (05.03.13)

Post autor: Andrzej 58 »

Chodzi mi o to ,że ozon mógł wejść w reakcję z jakimś elementem znajdującym się w tym środowisku.Może jest tam coś co w reakcji chemicznej dało ten zapach.Jak tam będziesz zwróć na to uwagę.Może to nie ozon a skutek grzania mikrofalowego .Wspomniane jest też,że w innych przypadkach ludzie czują zapach siarki.To niemożliwe dla czystej siarki ,która nie ma zapachu.Jeśli już to musi być to jeden z lotnych związków siarki.(SO ,SO2, SO3 ,SO4.) Siarkowodór to chyba wszyscy znają jako zgniłe jaja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”