dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
kamilm
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:58 pm
Kontakt:

dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: kamilm »

Witajcie przeglądając zdjęcia satelitarne na mapy.google.pl znalazłem dziwną fioletową ? strukturę nad torami kolejowymi więc przypuszczam że może to być przepięcie spięcie itp aczkolwiek na zdjęciach nie widać pociągu. Co o tym sądzicie? Udało się uwiecznić jakąś siłę czy poprostu jakiś błąd ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wujek
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt sty 15, 2013 9:07 pm

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: Wujek »

Trudno powiedzieć, zdjęcia google są robione z orbity okołoziemskiej i widac m.in samoloty i smugi kondensacyjne na tle.

Z racjonalnych wyjasnien to ta plamka to moze być balon meteorologiczny, spadochron itp.
Ostatnio zmieniony ndz mar 17, 2013 8:47 pm przez Wujek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: Arek 1973 »

Chmury albo  cienie chmur  też  często są odpowiedzialne  za takie "anomalia"
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: Andrzej 58 »

Trudno określić co to jest ,ale zauważyłem na polu obok nierównomierności w wegetacji roślin.Żeby przybliżyć ten wątek wkleję linka ,gdzie to jest omawiane.http://archeowiesci.pl/2010/05/22/powstanie-film-popularyzujacy-archeologie-lotnicza-w-polsce/.Z mojego doświadczenia wiem ,że nolarze często zainteresowani są pewnymi terenami z pozoru mało znaczącymi.Zainteresuj się Kamilu tym terenem.Poszukaj trochę w historii Twojego miasta.Może przez przypadek okazać się ,że ten obiekt nie znalazł się tam przypadkowo. 
Awatar użytkownika
kamilm
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:58 pm
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: kamilm »

mógłbyś podać o którą nierówność chodzi ? nad torami była cukrownia teren został zniwelowany i wszystkie budynki zburzone.
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: Andrzej 58 »

Zaraz przy torach jest pole.Nie wygląda to na pozostałość po terenie zabudowanym.Widać tam różnice w wegetacji roślin.Powyżej tej dróżki na tym kawałku bardziej zielonym wyraźnie widać trójkąt W połączeniu z tą częścią mniej zieloną tworzy jakby romb.Przypomina mi to zdjęcia wykorzystujące różnice temperatur wykonane w okolicach Książa i innych miejscach kompleksu Riese.
Awatar użytkownika
kamilm
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:58 pm
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: kamilm »

Czyli chodzi Ci o tą różnicę zaznaczoną w takim razie jeśli jutro pogoda dopisze jak będę wracał z pracy wysiądę z pociągu wcześniej i przejdę się polem ze zwróceniem uwagi na poziom gruntu itp
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
kamilm
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob gru 15, 2012 1:58 pm
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: kamilm »

Byłem, trzeba poczekać troszkę aż nie będzie błota żeby wejść na pole z poziomu gruntu widać różne pofalowania terenu w tym miejsce, na co zwrócić szczególną uwagę ? Myślę, że za 2-3 dni spokojnie będzie można wejść na to pole kamil
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: dziwna kula świetlna na mapach Google Głogów

Post autor: Andrzej 58 »

Myślę Kamilu ,że ciężko będzie ustalić co to za ślady z powodu tego ,że Głogów przez setki lat pełnił rolę twierdzy.Może to pozostałości z czasów wojny trzydziestoletniej.Może to linie obronne z czasów Napoleona.Pooglądałem w googlarce te pola w tej okolicy i jest tych obiektów tam całkiem sporo.Po przeciwnej stronie torów jest takie miejsce ,gdzie widać ślady po jakiejś budowli.Zarysy murów są nieregularne ale mają charakter zamknięty.W takiej sytuacji dobrze byłoby pogrzebać w jakiś archiwach(może są jakieś w Twoim mieście).Może są jakieś stare mapy z umiejscowionymi fortyfikacjami.Pozwoliłoby to określić mniej więcej z jakiego czasu ,które ślady wegetacyjne pochodzą.Moim zdaniem trzeba szukać najstarszej części.W przypadku obiektów z mojej dzielnicy nol interesował się obiektami z przełomu trzynastego i czternastego wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”