Obserwacje Śląsk i okolice.

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Obserwacje Śląsk i okolice.

Post autor: Extremis »

W związku z dużą ilością obserwacji NOLi nad Jaworznem, postanowiłem założyć osobny temat dla osób ze Śląska i okolic. OSTATNIA OBSERWACJA  20 marca 2013 roku godzina 2.00 - 3.00 1. raz - punktowe światełko, ZDECYDOWANIE większe od ISS koloru błękitnego, świeciło bardzo jasno, widziane przeze mnie też przez jakieś 5 sekund, leciało po ukosie nie zostawiając smugi z zachodu na wschód



2. raz - jakieś pół godziny później KSZTAŁTU CYGARA koloru jasnobłękitnego z ciemniejszą elipsą po środku ustawioną w pionie. Z tym to już nie było żartów, leciał bardzo powoli jak na tego typu obiekty, był widoczny bardzo długo. Kierunek z północy na południowy zachód.



Oprócz tego pełno przerw w chmurach w kształcie trójkątów, dzisiaj rano ok godziny 8.00 też widoczna była taka przerwa. Niestety nie posiadam żadnych zdjęć. Liczę się z koniecznością zakupu kamery IR.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Obserwacje Śląsk i okolice.

Post autor: azor »

Z moich informacji wynika, że od dawna Śląsk jest dość aktywny w obserwacje UFO, tylko nie ma kto tego rejestrować/dokumentować dawni badacze odeszli/zrezygnowali obszar został pusty na mapie ''ufologicznej'' Polski. Ostatnio 17 marca w okolicy kopalni Brzeszcze  nagrano również tajemnicze światło. http://arekmiazga.blogspot.com/2013/03/zagadkowe-swiato-w-rejonie-kopalni.html Kamera owszem przyda się nie koniecznie IR ważne aby była w nocy czuła powiedzmy 0,0002Lux niestety są to głównie przemysłowe kamery i nie tanie, ale jeśli teren jest interesujący pod względem obserwacji z czasem warto sobie taki sprzęt zamontować. Warto abyś dokładnie notował wszystkie obserwacje i ich szczegóły.
Extremis
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: czw lut 28, 2013 11:52 am

Re: Obserwacje Śląsk i okolice.

Post autor: Extremis »

Panie Arku, w swoim artykule na arekmiazga.blogspot.pl zamieścił pan relację która zawiera poniższy fragment : " W okolicy tzw. ‘’Brzeszczańskiego lasku’’ około 500 metrów od terenu kopalni Brzeszcze zaobserwowano w nocy, przez dwóch pracowników kopalni, w roku 1999 przelot czerwonej kuli z zachodu, która przeleciała nad lasem a potem nagle ‘’spadła’’ w dół " Byłem świadkiem IDENTYCZNEJ obserwacji też najprawdopodobniej w 1999 roku, ale właśnie w miejscu mojego zamieszkania tzn w Jaworznie, z którego prowadzę obserwacje opisane przeze w poprzednim poście. Pamiętam że kula widziana przeze mnie była bardzo duża, na niebie wydawała się być wielkości księżyca w pełni, rozgoniła zakrywające ją chmury po czym powoli obniżała lot i bardzo szybko spadła w dół.Podobnie też jak świadek widziałem przelot punktowych świateł w formacji trójkąta, 2 razy w miesiącach sierpień, październik 2012 roku, w moim przypadku było to około 15 do 20 świateł błękitnego koloru, po raz pierwszy przeleciały bardzo nisko - były ogromne , słychać było szelest, w obydwu przypadkach poruszały się z dużą prędkością w kierunku północ - południe po czym zniknęły w chmurach.
Ostatnio zmieniony sob mar 23, 2013 9:19 am przez Extremis, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”