Dziwny obiekt

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
labamba63
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 29, 2013 10:54 am

Dziwny obiekt

Post autor: labamba63 »

[ external image ] [ external image ] Witam.

Pewnego dnia brat mówił mi że widzi ze "złotej góry" która znajduje się niedaleko naszego domu dziwy pomarańczowy obiekt który się dziwnie porusza i znika. Postanowiłem to sprawdzić i wybrałem się z bratem na tą górę i po jakimś czasie okolo 23 zobaczyłem po stronie północnej(widok na Złoty Potok/Mstów kolo Częstochowy)  ledwo świecącą kropkę ktora się poruszał i stanela w miejscu i zaczela jasniej swiecic i znowu się ruszyla i zgasla powoli. Po 30 min znowu się pojawil obiekt mocno swiecacy stojacy w miejscu ktory po minucje powoli zgasl.

po tygodniu znowu pojechalem to zobaczyc poniewaz brat mówił mi ze to widac prawie zawsze jak jest bezchmurnie i okolo 24 pojawil się obiekt ktory znowu mocniej zaswiecil i zgasl.

Za każdym razem ten obiekt byl niewysko nie na takiej wysokosci gdzie lataja samoloty.

To napewno nie gwiazda ani nie planeta bo się na tym znam.

Ten obiekt nie mrugał i był dość daleko, przez lornetke widać tylko pomarańczowe kółko.

Moja miejscowosc pławno koło gidel woj. lodzkie.

Nie robilem zdjec bo nie mam lustrzanki a na zwyklym aparacie nie wyjdzie.

Jak myślicie co to jest ?



Pozdrawiam  
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="labamba63" data-cid="104431" data-time="1364568022"> ...to widac prawie zawsze jak jest bezchmurnie i okolo 24 pojawil się obiekt ktory znowu mocniej zaswiecil i zgasl.</blockquote>

Skoro ten obiekt jest widoczny prawie zawsze to może byś się pewnego dnia przejechał w tamtym kierunku jak obiekt będzie widoczny. Wtedy sam osobiście obejrzysz to z mniejszej odległości i opowiesz nam co widziałeś. :D
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
Awatar użytkownika
labamba63
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 29, 2013 10:54 am

Re: Dziwny obiekt

Post autor: labamba63 »

Powiem tak.. to przemieszcza się i pojawia w różnych miejscach trudno określić gdzie będzie. Po drudie widać to z góry a do okoła jest płaski teren więc trudno będzie to zobaczyć..

Jeśli  ma ktoś odpowiedni sprzęt do nagrywania czy robienia zdjęć to zapraszam na tą górę z przyjemnością zaprowadze :) Znajduje się ona w odległości 30 km od Częstochowy
Awatar użytkownika
Adanek
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 04, 2013 9:08 am

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Adanek »

Kiedyś bodajże w 2008-09 roku sam widziałem takie coś. Wyszedłem zapalić była godzina 23-24 było strasznie ciepło, spojrzałem się na pola i obok słupa energetycznego zauważyłem świecącą kulę o kolorze pomarańczowym. Na początku myślałem, że to jest lampa, ale jak w szczerym polu może być lampa. Obserwacja trwała jakąś godzinę i 30 min. Po tym czasie zaczęła mocno świecić i oddaliła się w stronę lasu z dużą  prędkością. Minęło jakieś 3 do 5 dni i znowu "to" się tam pojawiło. Tylko ta obserwacja trwała krócej jakieś 30 min. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale myślę że widziałeś to samo co ja kiedyś. Od tamtego czasu widziałem dziwne rzeczy. Możliwe, że dane było Tobie to zobaczyć nie raz ale parę razy. Powiem Ci tak, jak będziesz miał czas jedź tam i czekaj może znowu to się pojawi i weź jakiś aparat i zrób zdjęcia albo nagraj film. Pozdrawiam Adrian :)
Awatar użytkownika
labamba63
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 29, 2013 10:54 am

Re: Dziwny obiekt

Post autor: labamba63 »

Wiatm znowu :)

Od paru dni gdzy jest cieplo  znowu obserwuje to zjawisko tylko w innym miejscu mozna powiedziec ze owiele blizej mnie. Teraz w poniedzialek 15.04  widzialem te swiatla nad pobliska stacja bezynową i swiecilo bardzo jasno pojawialo sie i znikalo...we wtorek i wczoraj tez bylo to widac ale juz slabiej i w innych miejscach. Dzisiaj ide znowu na ta gore to zobaczyc :) tylko nie mam sprzetu do robienia fotek a zwykly aprat tego nie uchwycii...



Macie moze namiary do tego kolesia co widzial swiatla z gory ossona obok czestochowy ? Adrian

Mozliwe ze widziales to samo ale u mnie obserwaca to czas 4 min a pozniej znika :D
Ostatnio zmieniony czw kwie 18, 2013 12:57 pm przez labamba63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
labamba63
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 29, 2013 10:54 am

Re: Dziwny obiekt

Post autor: labamba63 »

mozna powiedziec ze reglularnie ale jak jest pochmurnie to juz nic nie widac

ok mocno swiecacy obiekt przez 1 min lub wiecej stojacy w miejscu a obok poruszajacy sie drugi to napewno cos wytlumacalnego

i to jest najlepsze ze to wszystko nagle znika...
Awatar użytkownika
labamba63
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 29, 2013 10:54 am

Re: Dziwny obiekt

Post autor: labamba63 »

Troche szacunkuJeszcze wiem jak wygladaja swiatla samolotow a po drugie to jest taka samotna gorka gdzie sa same pola i czesto tam ludzie nie chodza a tak z plaskiego terenu nie widac bo sa zabudowania

A ludzie to ignoranci i jesli nawet cos zobacza to o tym nie mowia i jeszcze jak sie ktos nie zna to powie ze to gwiazda czy cos innego

Ja nie mowie ze to napewno ufo, moze to jakis wytwór naturalny.

Pozdro dla kumatych

 
Ostatnio zmieniony czw kwie 18, 2013 1:18 pm przez labamba63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
labamba63
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 29, 2013 10:54 am

Re: Dziwny obiekt

Post autor: labamba63 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="104773" data-time="1366291003">Przeanalizowałem treść twojej relacji na mapie i wychodzi, że Złoty Potok i Mstów leżą w zupełnie różnych kierunkach. Teraz to dopiero pozdro dla kumatych.</blockquote>A czy powiedzialem ze pojawia sie to dokladnie w tym miejsu ? Pojawia sie w roznych miejsch a teraz to wogole ten pierwszy post nie tyczy sie tego co jest teraz. Teraz pojawiaja sie swiatla w strone czestochowy klomnic trudno wsumie to okreslic czy to jest blisko czy daleko...

Nie potrzebuje kłótni z toba wiec bede pisal co widzialem a hipoteze ustal sobie sam.
Ostatnio zmieniony czw kwie 18, 2013 1:30 pm przez labamba63, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt

Post autor: azor »

Jeśli jest to regularne postaraj się jakoś to zarejestrować kamerą lub aparatem w dłuższej ekspozycji bez tego ciężko coś wyrokować ?
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Dziwny obiekt

Post autor: Ronin »

Jak dla mnie to te obserwacje mają wiele wspólnego z Pyrzowicami i może nawet z UL 986... :Cool:
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”