INFRA: Zaginione lata Jezusa

INFRA FAKTY, Audycje tematyczne i inne...
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Rysiek23 »

Audycja Serwisu Infra poświęcona zaginionym latom z życia Jezusa Chrystusa. Co Zbawiciel robił w Indiach?

 

[RPaudycja1]599[/RPaudycja1]

 

Archiwum audycji Infra można znaleźć na stronie Radia Paranormalium lub na naszym chomikowym koncie -KLIK-.
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2013 2:45 pm przez Rysiek23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Katarzyna_1 »

Wysłuchałam przed godziną i myślę....Warto było... bo pewnie tak było....
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Przemekkk666 »

Tez zetknalem sie z teoria jakoby Jezus mial nauczac pozniej w Indiach.Jest to bardzo mozliwe.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: observator »

Z lektury Ewangelii wcale nie wynika że pomiędzy 12 rokiem życia a początkiem misyjnej działalności Jezus był poza Palestyną. Łuk.4.16 mówi wyraźnie że wychował się w Nazarecie. Nie do pomyślenia jest by rodowity Izraelczyk monoteista wyjechał do pogańskiego kraju po nauki od pospolitych bałwochwalców. "Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela". To stwierdzenie całkowicie wyklucza hipotezę o podróży w obce kraje. Prawdopodobnie jakiś samozwańczy misjonarz, albo sympatyk chrześcijaństwa dotarł do Indii i coś tam głosił, a jego nowinki spisano. Dzisiaj odgrzewa się takie historyjki w wiadomym celu, ale znajdują one posłuch jedynie u ludzi płytko obeznanych z tematem.
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2013 9:09 am przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="observator" data-cid="104528" data-time="1364893614">Z lektury Ewangelii wcale nie wynika że pomiędzy 12 rokiem życia a początkiem misyjnej działalności Jezus był poza Palestyną. Łuk.4.16 mówi wyraźnie że wychował się w Nazarecie. Nie do pomyślenia jest by rodowity Izraelczyk monoteista wyjechał do pogańskiego kraju po nauki od pospolitych bałwochwalców. "Jestem posłany tylko do owiec zaginionych z domu Izraela". To stwierdzenie całkowicie wyklucza hipotezę o podróży w obce kraje. Prawdopodobnie jakiś samozwańczy misjonarz, albo sympatyk chrześcijaństwa dotarł do Indii i coś tam głosił, a jego nowinki spisano. Dzisiaj odgrzewa się takie historyjki w wiadomym celu, ale znajdują one posłuch jedynie u ludzi płytko obeznanych z tematem.</blockquote>Wychowywał się w Nazarecie, ale nie wiemy do jakiego wieku, 16, 18, a może 20 lat?Czy pojechal po nauki? Raczej nie. Jeśli tam był to w celu nauczania, moim zdaniem. Przecież już w wieku 12 lat zrobił 3 dniowy "wykład"

w synagodze.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Ronin »

Z teorią zawartą w audycji spotkałem się już kiedyś. Myślę natomiast, że gdyby tak faktycznie było to do dzisiaj już dawno zostałoby to wykorzystane przez przeciwników KK, czy też Chrześcijaństwa. Tak więc (pod warunkiem, że oryginalny tekst na temat żywota Isy w Indiach istnieje) mogą istnieć kontrowersje co do czasu jego powstania, autorstwa itd. dlatego też taka cisza w tym temacie. Europejczycy docierali do Indii już od dawna (nawet Kolumb szukał nowej, morskiej drogi), podobnie mieszkańcy Indii docierali już od dawna do Europy (np. Cyganie). Być może ten tekst jest spisaną opowieścią jakiegoś europejskiego mnicha, podróżnika itp. a w związku z problemami z tłumaczeniem (np. podawane przykłady nauk Chrystusa mogły być dostosowywane do realiów Indii jak np. walka z podziałem kastowym) mógł przybrać taką, a nie inną formę. Wątek ciekawy, ale tak jak wcześniej napisałem, gdyby źródło było w 100% wiarygodne już dawno byłaby z tego tytułu wywołana potężna burza...
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Katarzyna_1 »

cyt; "Wątek ciekawy, ale tak jak wcześniej napisałem, gdyby źródło było w 100% wiarygodne już dawno byłaby z tego tytułu wywołana potężna burza..."Uważam, że nie koniecznie burza....Pan Jezus znał doskonale Stary testament i Księgi Prorockie. Wiedzial, że  trudno jest być  prorokiem we własnym kraju (Jeremiasz, Izjasz, chyba Ezechiel?) i być może dlatego udał się najpierw do Indii, a może i w głąb Europy aby tam głosić słowo Boże? Może dlatego nie ma burzy, a jest tylko cisza przed..?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: observator »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="104529" data-time="1364896118">Wychowywał się w Nazarecie, ale nie wiemy do jakiego wieku, 16, 18, a może 20 lat?Czy pojechal po nauki? Raczej nie. Jeśli tam był to w celu nauczania, moim zdaniem. Przecież już w wieku 12 lat zrobił 3 dniowy "wykład"w synagodze."      "A rodzice jego chodzili co roku do Jerozolimy na święto paschy. I gdy miał dwanaście lat, poszli do Jerozolimy na to święto, jak to było w zwyczaju".  Następnie: "I poszedł z nimi i przyszedł do Nazaretu i był im uległy." Jeśli był im uległy, to nie mógł sobie ot tak wyjechać, tym bardziej że co rok każdy żyd odwiedzal Jerozolimę na święto paschy.  Uważasz  że mógł sobie odpuścić? Nonsens. Poza tym jeśli jest tyle proroctw na jego temat w ST. to dlaczego nie ma nic na temat tej podróży? Tak to bez wiary i wiedzy plecie się bzdury.</blockquote>
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2013 4:18 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: observator »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="observator" data-cid="104533" data-time="1364919090"> <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="104529" data-time="1364896118">Wychowywał się w Nazarecie, ale nie wiemy do jakiego wieku, 16, 18, a może 20 lat?Czy pojechal po nauki? Raczej nie. Jeśli tam był to w celu nauczania, moim zdaniem. Przecież już w wieku 12 lat zrobił 3 dniowy "wykład"w synagodze."   </blockquote>"A rodzice jego chodzili co roku do Jerozolimy na święto paschy. I gdy miał dwanaście lat, poszli do Jerozolimy na to święto, jak to było w zwyczaju". Następnie: "Iposzedł z nimi i przyszedł do Nazaretu i był im uległy." Jeśli tak było, to nie mógł ot tak sobie wyjechać, tym bardziej że co rok każdy żyd odwiedzal Jerozolimę. Uważasz że mógł sobie odpuścić? Nonsens. Poza tym jeśli jest tyle proroctw starotestamentowych zapowiadających na jego temat, to dlaczego nie ma nic na temat rzekomej działalności misyjnej poza Izraelem? Tak to bez wiary i wiedzy plecie się bajki.</blockquote>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: INFRA: Zaginione lata Jezusa

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="observator" data-cid="104533" data-time="1364919090"> <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Katarzyna_1" data-cid="104529" data-time="1364896118">Wychowywał się w Nazarecie, ale nie wiemy do jakiego wieku, 16, 18, a może 20 lat?Czy pojechal po nauki? Raczej nie. Jeśli tam był to w celu nauczania, moim zdaniem. Przecież już w wieku 12 lat zrobił 3 dniowy "wykład"w synagodze."      "A rodzice jego chodzili co roku do Jerozolimy na święto paschy. I gdy miał dwanaście lat, poszli do Jerozolimy na to święto, jak to było w zwyczaju".  Następnie: "I poszedł z nimi i przyszedł do Nazaretu i był im uległy." Jeśli był im uległy, to nie mógł sobie ot tak wyjechać, tym bardziej że co rok każdy żyd odwiedzal Jerozolimę na święto paschy.  Uważasz  że mógł sobie odpuścić? Nonsens. Poza tym jeśli jest tyle proroctw na jego temat w ST. to dlaczego nie ma nic na temat tej podróży? Tak to bez wiary i wiedzy plecie się bzdury.</blockquote> </blockquote>Z wiarą i wiedzą plotę, te "bzdury".... trochę ostatnio "studiowałam" temat.Był im uległy... pewnie tak, ale nie konieczne do końca. Wraz z Jego mądrością, to może rodzice jemu ulegali i razem z Nim podróżowali.Poza tym twierdzisz, że co roku "każdy żyd" odwiedzał Jerozolimę na  święto paschy? Jasne, że każdy Żyd..., ale nie ma pewności czy Maryja i Jezus byli Żydami. Osobiście mam nawet wąptpliwości, czy król Dawid był Żydem?  Pewność mam jedynie co do Żyda Józefa - opiekuna Jezusa - tak był  żydem.Pan Jezus jest współistotny Ojcu... a gdzie jest zapisane, że Bóg to żyd?  Nigdzie tego nie ma, ani w Starym Testamencie ani w Nowym.Herezja? być może, ale nie boję się tej herezji, w końcu mam prawo do samodzielnego myślenia.Jasne, że rozgrzeszenia od księdza za powyższe nie dostanę, ale  i tak jestem dla nich naznaczona - bo rozwódka!
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „NASZE AUDYCJE”