Objawienie w Zeitoun

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Objawienie w Zeitoun

Post autor: Rysiek23 »

Było to jedno z niewielu objawień, podczas których udało się sfotografować ukazujące się postaci. 45 lat temu robotnicy z kairskiej dzielnicy Zeitoun na dachu miejscowego kościoła dostrzegli sylwetkę kobiety. Gdy wokół zebrał się tłum, zjawa rozpłynęła się w mrokach nocy. Powracała przez kolejne trzy lata, a w jej obecności dokonywały się cudowne uzdrowienia. Prawdziwość tych objawień uznał Kościół Koptyjski, ale nie Watykan…



WIĘCEJ W STREFIE TAJEMNIC ONET.PL
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Katarzyna_1 »

Skomplikowana mistyfikacja 45 lat temu raczej nie wchodzi w grę. Zbiorowa histeria też nie, bo zrobiono fotografie.Uzdrowienia? wiara czyni cuda...Dziwi tylko fakt, że tak niewiele pisano o tych zjawiskach na zachodzie w tamtych latach. Ktoś blokował informację? Licho wie! 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Katarzyna_1 »

Dzięki Arek1973 za te fotkli i film, bo zainteresowana jestem tematem. Niestety to mistyfijkacja. Może się mylę, ale podobne chyba opisywano na warszwskim muranowie.  Nie widziałam, ale pamiętam reperkusje dorosłych. Pamiętam co mój tata mówił, a mówił dosadnie gromiąc histeryczki (choć wierzący był). Mała byłam, może mi się coś pląta....nie wiem...Wracając do tematu objawień MB, to uważam, że tylko i wyłącznie prawdziwe mogą być te doświadczone przeez dzieci, jestem tego pewna.Tak więc, Medjugorje, Garabandl i inne z udziałem juz nie dzieci to lipa.........................
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Kasiu, że tak zapytam, dlaczego zawsze podczas objawień MB muszą być dzieci?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Arek 1973" data-cid="104646" data-time="1365535624">Kasiu, że tak zapytam, dlaczego zawsze podczas objawień MB muszą być dzieci?</blockquote>Nie napisałam, że muszą to być dzieci. Osobiście bardziej w tych sprawach ufam dzieciom niż dorosłym, czy dorastającej młodzieży.

Pani Władysława Papis zapytana w wywiadzie z 2011 r.;"- W większości znanych objawień Matka Boża ukazywała się dzieciom. Dlaczego Maryja chętniej wybiera dzieci niż dorosłych na świadków swych orędzi?- Pan Jezus i Matka Najświętsza wybrała mnie może dlatego, że dziecko jest jeszcze głupiutkie i samo by sobie tego nie wymyśliło.

A także, aby pokazać ludziom, że to jest coś, co przewyższa człowieka."Tutaj jest z nią wywiad -   http://gloria.tv/?media=304882Poza tym;  kiedy mój wnuk miał niespełna 3 lata, nocując u mnie obudził się w czasie burzy. Nie bał się, pogadaliśmy trochę i dosłownie jakby na kilka sekund przysnął. Nagle usiadł i mówi; babcia bozia mi się śniła! Jaka bozia pytam, pani czy pan? - pani. I co mówiła? gadała z dzieciakami na podwórzu, że bananów w sklepie nie będzie. Zastanawiałam się, skąd u takiego  małego dziecka taki sen, skoro jego rodzice nie są zbyt religijni i do koscioła z nim wówczas nie chodzili?Dlatego m.in bardziej wierzę w prawdziwość dziecięcych doznań. 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Hmmmm, nie chcę się wypowiadać w kwestiach czy dzieci  z Fatimy kłamały lub nie  bo nie sposób tego ustalić.Powiem co sam w swoim życiu nieraz obserwowałem.Widziałem dzieci które mówiły szczerą prawdę nawet o sytuacjach trochę (już dla starszych dzieci) wstydliwych ale mówiły prawdęWidziałem także dzieci w tym samym wieku które kłamały w żywe oczy bez zająknięcia.Dlatego dla mnie  wypowiedzi dzieci są tyle warte  jak  i dorosłego , być może tak było a może też ktoś kłamał. Nie piszę tego odnośnie tematu wyżej  tylko tak ogólnie
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Katarzyna_1 »

Arku, moim zdaniem dzieci z Fatimy nie kłamaly. Być może niedługo będziemy mogli się o tym przykonać, choć wolałabym aby nie.III tajemnica Fatimska - Łucja podała w niej, że widziała zabitego zastrzelonego Biskupa Rzymu  ubranego na bialo (nie podala, ze to Papież.. Moim zdaniem nie chodziło tu o zamach na bł. JP II - dlatego tę kulę tak "Ktoś prowadził", aby Papież  przeżył. Obecnie mamy dwoch Biskupów Rzymu ubranych na biało. Jeden na emeryturze, a drugi sam o sobie powiedział; " jestem Biskupm Rzymu". Oby się ta przepowiednia nie sprawdziła.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Ronin
Zaangażowany Infranin
Posty: 349
Rejestracja: pt mar 15, 2013 2:53 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Ronin »

Co do Fatimy to myślę, że dzieci były zbyt przejęte całą sytuacją, aby mogły konfabulować. Dodatkowo mamy potwierdzenie faktu, że coś było na rzeczy przez masę ludzi, którzy obserwowali wiele "cudów" w miejscu i czasie wskazanym przez dzieci. Co do samej natury objawień to się nie wypowiadam, ale myślę, że dzieci nie kłamały i przekazały to co widziały i czego doświadczyły.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Ronin" data-cid="104711" data-time="1365851119">Co do Fatimy to myślę, że dzieci były zbyt przejęte całą sytuacją, aby mogły konfabulować. Dodatkowo mamy potwierdzenie faktu, że coś było na rzeczy przez masę ludzi, którzy obserwowali wiele "cudów" w miejscu i czasie wskazanym przez dzieci. Co do samej natury objawień to się nie wypowiadam, ale myślę, że dzieci nie kłamały i przekazały to co widziały i czego doświadczyły.</blockquote>Zgadzam się. Dzieci za to później wiele wycierpiały. Właśnie za to, za niewinne cierpienia moim zdaniem zostały beatyfikowane przezbł. JP II, co jest ewenementem - pierwsze dzieciaki.  Coraz bardziej rozumiem dlaczego ta kula Agczy krążyła i omijała niektóre organy we wnętrznościach Papieża Polaka. Napisałam to dziś w innym temacie. Musiało tak być. Zatanawia mnie tylko jedno. W jaki sposób oprawcy weszli w posiadanie treści III tajemnicy Fatimskiej?  Widać mieli swojego TW w Watykanie. Chcieli te tajemnicę  zrealizować (dopelnić), ale nie wyszło, czemu sam zamachowiec sie baaardzo dziwi.  
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”