Objawienie w Zeitoun

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Też uważam że dzieci  z Fatimy nie kłamały, ma  ku temu te same powody jak Ronin
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
sniegowa
Infrzak
Posty: 42
Rejestracja: czw gru 22, 2011 1:47 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: sniegowa »

Widać, że zdjęcia wyraźnie się od siebie różnią i pewnie niektóre to fotomontaże. Ale nie wydaje mi się, żeby sprawa była mistyfikacją. Zresztą to bardzo ciekawe i nieco inne od europejskich objawień, bo tu Maryja zawsze miała jakieś przesłanie.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: van »

"(...) w oczekiwaniu na cud, gromadziło się nawet po 250 tys. ludzi. Podczas pierwszych nocnych objawień zjawa bywała widoczna dla wiernych nawet przez kilka godzin" i tak przez 3 lata.I tylko kilka niewyraźnych czarno białych fotografii? Żadna telewizja nie przyjechała przez te trzy lata zrobić sensacyjnego materiału? Żaden z ciekawskich nie wspiął się na dach kościoła by chwycić zjawę za połę płaszcza? Żaden sceptyczny badacz nie wymyślił jak ośmieszyć mistyfikację? Mnie się to w głowie nie mieści. Ja rozumiem, że w 1971 roku nie było komórek ani kamer VHS, ale znów nie były to czasy dagerotypów i telegrafu, a Egipt był nowoczesnym jak na ówczesne standardy krajem. Klucz moim zdaniem leży w polityce.W 1967 roku Egipt przegrał wojnę sześciodniową z Izraelem, stracili Półwysep Synaj i kontrole nad Kanałem Sueskim. Może trzeba było dać narodowi sygnał, że moce nadprzyrodzone czuwają nad krajem w tych ciężkich czasach?Kiedy kończą się objawienia? Dokładnie z końcem maja 1971. Co jeszcze dzieje się wtedy w Egipcie? Cytat za Wikipedią http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_Jom_Kippur "27 maja 1971 egipski prezydent Anwar Sadat  zawarł porozumienie pomiędzy Egiptem a Związkiem Radzieckim. Egipt zadeklarował wybór socjalizmu jako drogi swego rozwoju, w zamian Związek Radziecki zaoferował wszechstronną pomoc gospodarczą i wojskową, w tym dostawy najnowszego sprzętu wojskowego oraz szkolenie oficerów."No własnie. Albo Matka Boska naprawdę nie lubi bolszewików i się obraziła za to na naród Egipski, albo mocodawcy z egipskich służby specjalnych dostali nowe wytyczne i zakończyli akcję.  Ja wiem, że Was bawi gdy łączę nadprzyrodzone zjawiska z celowymi działaniami dezinformacyjnymi służb specjalnych różnej maści, ale te koincydencje są moim zdaniem dosyć wyraźne i tłumaczą kto sprawił, że przez 3 lata trwania objawień, żaden poważny badacz ani demaskator nie miał do zjawiska dostępu.
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: van »

[ external image ]Nie jestem znawcą, ale budynek i ludzie wyglądają mi tu na oświetlone jak w dzień. Niebo jest po prostu "wyczernione" i na tyle słabo "wyszparowano" budynek, że wokół niego pozostaje "poświata". Szczególnie dziwacznie "wyszparowany" jest krzyż na kopule. Kopuła, dachy budynku, włosy ludzi, wszystko oświetlone jak w słoneczny dzień, prawie pionowo z góry. Inaczej powinny wyglądać budynki oświetlone lampami ulicznymi lub "poświatą" bijąca od uwidocznionej postaci.Zdjęcie robione jest z wysokości biodra, bo głowy ludzi pokazane są "od dołu", co jest dosyć dziwne, bo chyba każdy fotograf chciałby dać aparat jak najbliżej cudownego zjawiska, a nie przyklękać za plecami tłumu.
Ostatnio zmieniony czw kwie 25, 2013 1:13 am przez van, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Katarzyna_1 »

Cyt. Vana; "Ja wiem, że Was bawi gdy łączę nadprzyrodzone zjawiska z celowymi działaniami dezinformacyjnymi służb specjalnych różnej maści, ale te koincydencje są moim zdaniem dosyć wyraźne i tłumaczą kto sprawił, że przez 3 lata trwania objawień, żaden poważny badacz ani demaskator nie miał do zjawiska dostępu."Nie bawi, bo to prawdopodobne. :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Van, nie wiem od kogo pochodzi te zdjęcie, jakim aparatem je robiono i o której  godzinie, by na te pytania odpowiedzieć trzeba by zrobić porządne śledztwo.Tak,  dobrze napisałeś, te zdjęcie zrobiono  z wysokości  biodra,,,,,, chyba że ta osoba np. siedziała na wózku inwalidzkim.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: van »

Dla jasności Arku: doskonale rozumiem, że publikując te zdjęcia nie bierzesz odpowiedzialności za ich prawdziwość, ale po prostu odnotowujesz fakt, że takie fotki istnieją i oszczędzasz reszcie forumowiczów poszukiwań na sieci. Dodam tylko, że inne prezentowane w Twoim poście zdjęcia są wyraźnie robione nocą (rozkład światła i cienia na budynku) a to jedno wyraźnie (moim zdaniem :) ) od nich odstaje.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Nie chciałem oszczędzić poszukiwania, wprost przeciwnie , myślałem że to zachęci do poszukiwania jak najwięcej informacji. Masz rację że odstaje.Może akurat wtedy świecił księżyc?. W 37% wszystkich objawień w Zeitoun  był widoczny księżyc., w 67% wszystkich ojawień księżyc był zakryty, może te inne typowo nocne fotki były zrobione podczas gdy księżyca nie było?. Ludzie opowiadali że od świetlnej postaci odchodziło światło co widać na dachu, kopułach  i krzyżu.  ale tak dobrze oświetlona fasada budynku oraz włosy tych ludzi którzy są na tym zdjęciu raczej wyklucza by ta łuna pochodziła  od świetlistej postaci, może były tam latrnie drogowe które tak dobrze oświetliły  i budynek i głowy ludzi?. Nie wiem czy latarnie były tam wtedy w stanie to zrobić? ale wiem  że latarnie tam były. Wyczytałem gdzieś że ludzi którzy przybywali pod kościół stali albo na chodniku bezpośrednio przed budynkiem albo na  chodniku po drugiej stronie drogi, możliwa różnica w zdjęciach?.  Badacze którzy zajmowali się tym przypadkiem mieli kontakt  z 3 osobami którzy zrobiły fotki, byli to :  Wagih Risk, Fawzy Mansur i Ali Ibrahim.Ta  dziwna  fotka o  której mówimy  , wykonał  Fawzy Mansur. Mam nadzieję  że nikogo nie wyręczam, raczej zapraszam do dalszych poszukiwań wytłumaczeń :)
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Szukając informacji na temat zdjęć udało mi się dowiedzieć że te zdjęcie pana Fawzy Mansur zrobiono w pierwszym roku objawień, zdjęcie wykonano nocą.

[ external image ]

 Widać tam poświatę która otacza kopuły kościoła , krzyż, dach. Zdjęcie potwierdza to  co  mówili  inni świadkowie o rozchodącej się poświacie, która nie tylko sama świeciła ale oświetlała bliskie otoczenie.

Na zdjęciu widać także jak poświata świeci poprzez gałęzie drzewa, co byłoby bardzo trudne  do wykonania gdyby zdjęcie było fałszywką

Według relacji świadków postać Maryji była trójwymiarowa, co także potwierdza zdjęcie. Aureola jest okrągła, gdyby była dyskiem raczej nie udało by się wyczekać tak doskonałego momentu żeby  uchwycić ją w całej  wielkości. Tylko w trójwymiarze aureola zawsze będzie miała okrągły wygląd.[ external image ]Prof. John Jackson miał te zdjęcie do dyspozycji i  wraz  z innymi badaczami przyjrzeli mu się bliżej.

Na komp. poddali te zdęcie analizie, pod różnymi filtrami było widać że aureola posiada w środku źródło promieniowania. Komputerowa analiza obrazu  pokazała również, że wygląd tylnej krawędzi postaci znajduje się za przednią kopułą - więc nie ma sprzeczności w przestrzennym umieszczeniu postaci w stosunku do jego fizycznego środowiska.  Następne zdjęcie było wykonane przez Ali Ibrachima, muzułmanin o funkcji członka zarządu Muzeum Egipskiego.

[ external image ]

Te zdjęcie zrobiono z  drugiej strony ulicy, także w pierwszym roku objawień.

Także na tym zdjęciu  aureola jest znakomicie okrągła.

Poświata tak samo otacza krzyż i kopuły kościoła, co ciekawe, kopuła która znajduje się jako pierwsza za postacią jest bardziej oświetlona niż kopuła która znajduje się jako druga za postacią, co daje wnioskować że kopuły są oświetlone przez  samą postać, także cienie  kopuły1 potwierdzają to.
Ostatnio zmieniony wt maja 07, 2013 5:08 am przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Objawienie w Zeitoun

Post autor: Arek 1973 »

Ja też wyczytałem że  niektóre miały być sfałszowane. Np. Vern Miller w swojej analizie odrzuca zdJęcia http://istennyomai.files.wordpress.com/2011/03/zeitoun4.jpg i jak się nie mylę te: http://mysteryoftheinquity.files.wordpress.com/2013/02/zeitoun4.jpg%3Fw%3D950  Nie wiem czy o tym cudzie nie słyszano, ja tam do kościoła nie uczęszczam :) .W każdym bądż razie w 1986r. była tam na miejscu grupa zachodnich badaczy pod kierownictwem Prof. Johna Jacksona. W tym samym czasie  ('86) miało dochodzić w miejscowości  Shoubra do objawień Maryji, pojechali tam także sprawdzić.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”