Orb?

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
becia78
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 2:18 pm
Kontakt:

Orb?

Post autor: becia78 »

Witam serdecznie,Nie zaglądałam na forum od dłuższego czasu, choć kiedyś na bieżąco śledziłam nowe tematy. Mam jednak  duże zaufanie do serwisu Infra, bo wiem, że piszą tu ludzie znający się na rzeczy, a jednocześnie konkretni i  raczej życzliwie nastawieni do innych, dlatego postanowiłam podzielić się tutaj swoimi doświadczeniami, a właściwie jednym z nich. Ale do rzeczy. Ostatnio sprawdzaliśmy z mężem funkcje naszego aparatu (najzwyklejszy kompakt dla amatorów, prosty Kodak). Leżąc w łóżku przy wyłączonym świetle i włączonym telewizorze pstryknęliśmy kilka fotek, sprawdzając automtyczne i ręczne ustawienia. Na jednym ze zdjęć widoczna jest świetlista kula - orb? No właśnie, i tutaj pojawiają się moje wątpliwości - czy to faktycznie orb, czy kurz, czy błąd aparatu? Będę wdzięczna za obejrzenie i skomentowanie zdjęcia, które oczywiście załączam.Napiszę jeszcze kilka słów o miejscu, w którym fotografia powstała. Mieszkamy obecnie w wynajmowanym trzypokojowym mieszkaniu wraz z mamą męża i naszą 10-cio miesięczną córką. Mieszkanie to należało do bezdzietnej pary, po ich śmierci zostało odziedziczone przez kuzynkę i przez nią przeznaczone do wynajmu. Z relacji obecnej właścicielki (wynajmującej) wiemy, że para była bardzo zgranym i szczęśliwym małżeństwem. Pan zmarł około 10 lat temu, pani (ciocia obecnej właścicielki) długo chorowała i odeszła dwa i pół roku temu. Zmarła w swojej sypialni (nie jest to pokój, w którym zrobiono zdjęcie). Muszę jednak powiedzieć, że od momentu, kiedy wprowadziliśmy się do tego mieszkania, zdarzało mi się czuć czyjąś obecność, nie czułam strachu, a jedynie przeświadczenie, że ktoś oprócz domowników z nami jest. To poczucie potwierdziła moja teściowa, która zajmuje sypialnię zmarłej cioci. Ona również nie czuła nie strachu, jednak poczucie czyjejś obecności było na tyle silne, że postanowiliśmy nawet zmienić układ mebli w tym właśnie pokoju. Pomogło o tyle, że teściowa, która jest osobą starszą i schorowaną, zaczęła spokojniej sypiać. Oczywiście zadaję sobie pytanie, czy to możliwe, że zmarła właścicielka odwiedza nas w swoim mieszkaniu? Z opowiadań obecnej właścicielki wiemy, że jej ciocia wraz z mężem bardzo cieszyli się tym mieszkaniem, dbali o nie (co zresztą widać), uprawiali mini-ogródek pod balkonem, ogólnie byli tu szczęśliwi. Ubolewali jedynie nad niemożnością posiadania dzieci. Córcia, która urodziła się już po naszej przeprowadzce tutaj, chowa się bardzo dobrze, nie choruje, jest spokojnym i radosnym dzieckiem. Jak każde dziecko w tym wieku, czasem pokazuje paluszkiem jakiś punkt na gołej ścianie i woła radośnie "O!" albo "E!". co w jej języku oznacza coś ciekawego, ale nie chcę tu od razu wyciągać wniosków o jakichś jej wizjach. Półżartem zdarza nam się czasem mówić, że to zmarła ciocia-właścicielka dogląda czasem naszego dziecka:) Postanowiłam napisać o tym na forum właśnie po tym, jak zauważyłam na zdjęciu tę kulę, mam nadzieję, że podzielicie się swoimi przemyśleniami na ten temat. Może nadintepretuję pewne fakty, może ulegam sugestii, z ochotą przyjmę wszelkie uwagi i odpowiem na pytania. Pozdrawiam ciepło!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bo tu każdy(a) ma Swego, najbardziej Swojego,

odchodząc najwyżej - pojmuje, że to Ten Sam;" (J. Kleyff)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Orb?

Post autor: Katarzyna_1 »

Ciekawa fotka, bo w tej kuli jest jakby postać, może lalaka?, a może to jakieś miniaturowe odbicie skupione w szle plastikowego okna jakiejś  postaci z przeciwległego budynku? A może to Twoje odbicie w szybie, bo podwójne szyby w tych nowoczesnych oknach dają nieraz ciekawe i dziwne efekty lustrzane, często wtedy gdy włączony jest telewizor?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
becia78
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 2:18 pm
Kontakt:

Re: Orb?

Post autor: becia78 »

Katarzyno, dziękuję za odpowiedź. W tej kuli widać nie postać, ale różę stojącą w wazonie na stoliku :) Co do odbicia w szybie okiennej, to raczej niemożliwe, bo okno było wtedy zasłonięte roletami antywłamaniowymi, a dodatkowo wisi w nim dość gęsta firanka, więc to raczej nie to.
Bo tu każdy(a) ma Swego, najbardziej Swojego,

odchodząc najwyżej - pojmuje, że to Ten Sam;" (J. Kleyff)
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Orb?

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="becia78" data-cid="104739" data-time="1366105236">Katarzyno, dziękuję za odpowiedź. W tej kuli widać nie postać, ale różę stojącą w wazonie na stoliku :) Co do odbicia w szybie okiennej, to raczej niemożliwe, bo okno było wtedy zasłonięte roletami antywłamaniowymi, a dodatkowo wisi w nim dość gęsta firanka, więc to raczej nie to.</blockquote>Jesli to róża to tym bardziej ciekawe. Oświetlona promieniowniem z telewizowa "stworzyła" sobie barierę ochronną w postaci orbsa, czego ludzkie oko nie uchwyci, a aparat cyfrowy juz tak. Tak po babsku sobie to tłumaczę :)
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Orb?

Post autor: Andrzej 58 »

"Tak po babsku sobie to tłumaczę  :)"No tak - równouprawnienie kończy się ,gdy trzeba wnieść pianino na drugie piętro  :InLove:
Awatar użytkownika
PASTOR
Infranin
Posty: 207
Rejestracja: wt lut 01, 2011 8:08 am
Kontakt:

Re: Orb?

Post autor: PASTOR »

Kochani, to jest BLIK od szyby segmentu, zwykły refleks nic więcej. Temat orbów badam od 2006 r. pozdrawiam
[left][indent] [/indent][/left]
Awatar użytkownika
becia78
Infrzak
Posty: 61
Rejestracja: ndz sie 10, 2008 2:18 pm
Kontakt:

Re: Orb?

Post autor: becia78 »

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi! Czyli to zwykły blik, nic paranormalnego - może to i lepiej :) Ale dreszczyk emocji był :D Pozdrawiam!
Bo tu każdy(a) ma Swego, najbardziej Swojego,

odchodząc najwyżej - pojmuje, że to Ten Sam;" (J. Kleyff)
hordagoga78
Infrzak
Posty: 53
Rejestracja: pn cze 16, 2014 8:34 am

Re: Orb?

Post autor: hordagoga78 »

proch na obiektywie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”