UFO nad Polską: 2013

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Rysiek23 »

UFO nad Polską: 2013 (aktualizacja 30.09.2013) [ external image ] Prezentujemy kolejną aktualizację prowadzonej od kilku lat ewidencji spotkań z UFO w Polsce. Gdzie w tym roku pojawiły się dziwne obiekty? Do przypadków, które znają państwo z naszych łamów dołączają także te dotąd niepublikowane. Do najciekawszych należy sprawa startującego trójkąta z Elizówki, dysku, który zawisł nad drogą w okolicach Ozorkowa, czy latającego trójkąta widzianego niedawno w okolicach stołecznego lotniska Okęcie. Warto zwrócić również uwagę na relację z minionych lat, które w tym roku trafiły do naszego archiwum, w tym przypadek z Wadowic, kiedy obserwacji wielkiego rombu towarzyszyła awaria prądu... Nowe przypadki zaznaczono [color=#0000ff;]na niebiesko[/color]. ZOBACZ TABELĘ
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Rysiek23 »

Dziwny obiekt nad Gdańskiem (08.09.13) [ external image ] Czym był obiekt sfilmowany przez mieszkańca Gdańska? Wyglądem przypominał nieco ustawiony w pionie walec. Do zdarzenia doszło 8 września 2013 r., ok. 13:45. Świadkowi udało się nagrać film z przelotem obiektu, jednak ten jest dobrze widoczny dopiero na powiększonych kadrach. WIĘCEJ W SERWISIE INFRA

 
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Rysiek23 »

Otrzymaliśmy zgłoszenie o obserwacji grupy niezidentyfikowanych obiektów, do której doszło wczoraj (15.10.13) ok. 20:00 w Katowicach. Niestety informacje pochodzą z tzw. "drugiej ręki" i nie da się ustalić więcej szczegółów. Niewykluczone, na co wskazuje charakter obserwacji, że były to lampiony. Czy ktoś z Was słyszał o tym incydencie?
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Arek 1973 »

Iv. jest  z Katowic, może  on dotrze do źródła?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Newsman »

Na blogach naszych przyjaciół pojawiły się dwie sprawy godne uwagi: Wrocław: Latający dysk nad Nowym DworemObserwacja z sierpnia. Więcej na Czas TajemnicMetaliczna kula i "czynnik Oz" w RzeszowieIntrygujący incydent z 1989/90 r. Więcej na Spotkania z nieznanym. Sprawa z Katowic to raczej lampiony. Typowa charakterystyka, a ponadto lokalizacja, z której otrzymywaliśmy wcześniej relacje o lampionach.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Rysiek23 »

UFO nad Polską: 2013 (aktualizacja z 5 grudnia) [ external image ] Oto kolejna aktualizacja naszego unikatowego rejestru polskich obserwacji UFO w 2013 r. Pojawiają się w nim kolejne doniesienia o latających trójkątach-bumerangach. Na szczególną uwagę zasługuje też zdarzenie spod Tarnobrzega z sierpnia tego roku, kiedy motocyklista zauważył przed sobą dwa niewielkie obiekty. Ciekawe są również doniesienia z lat poprzednich, w tym historia ze Słupska, gdzie świadek widział obiekt „jasny jak drugie słońce”, czy kolejne zgłoszenie z częstochowskiej Góry Ossona. Nowe obserwacje zaznaczone [color=#0000cd;]na niebiesko[/color]. CAŁA TABELA W SERWISIE INFRA
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Arek 1973 »

29 listopada 2013r. około pierwszej w nocy kamera pana Gröschela zarejestrowała nad Wylatowem dziwny obiekt który się rozdzielił  na dwa obiekty by po krótkim locie znów złączyć się w jeden.Przy tej aparaturze  znajdują się czujniki pola grawitacyjnego które kiedy dochodzi do zaburzeń włączają następną kamerę, w tym przypadku jednak nic nie wykryły więc obraz  zarejestrowała tylko jedna kamera: http://www.youtube.com/watch?v=ZDUWbD4-fwU
Ostatnio zmieniony wt gru 10, 2013 8:40 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

Tak Arku oglądałem to ciekawe nagranie, światła są raczej dość, odległe, ale jak piszesz ciekawostką jest to, że się rozdzielają i łączą co wyklucza jakieś śmigłowce/samoloty dodam, że kamera rejestruje obraz w kierunku na lotnisko WP w Powidzu. Tutaj jeszcze jeden materiał z Wylatowa. Duże świetliste zjawisko i widoczna pod spodem Wenus co daje wyobrażanie o wielkości pozornej ''zjawiska''. http://www.youtube.com/watch?v=x6-_6p9FEqA  Tego właśnie typu monitoringi to przyszłość ufologii, i badacze/ufolodzy powinni nie tylko skupiać się na ciągłym spisywaniu obserwacji bo jak sam przyznaję zaczyna to nic nie dawać oprócz statystyki ;) Dodam, ze wczoraj będąc na wieczornej obserwacji koło ZM zauważyłem coś podobnego światło pomarańczowe nieco mniejsze od Wenus jakie dwa razy pojawiło się zza magnezytami  i trwało około 7 sekund - miałem pecha bo nie udało się zarówno kamerą jak i aparatem uchwycić tego zjawiska przez co jestem sam na siebie zły :/
Ostatnio zmieniony śr gru 11, 2013 2:47 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Arek 1973 »

Azor ten film który wstawiłeś,,,,, tak , ciekawe, szkoda że ludzie nie meldują takich przypadków  z Wylatowa, gdyby były meldunki a kamera też by jednocześnie zarejestrowała , byłoby ciekawiej. Co  do nagrania  z  29-tego listopada, chcę się zapytać Gröschela jak w ogóle doszło do nagrania tego  filmu, bo myślałem że tak  jak w innych przypadkach gdzie są umieszczone jego kamery to one dopiero włączają się gdy czujniki podnoszą alarm. On pisze że druga kamera  się nie włączyła bo czujniki pola grawitacyjnego nie zareagowały,  ale na jakiej podstawie  włączyła się ta która nagrała ten film? Macie może też jakieś zapytania do niego?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

Z tego co ja wiem, ale mogę się mylić jedna kamera cały czas rejestruje obraz ? Swoją drogą zauważyliście kompletny brak obserwacji z Wylatowa i okolic meldowanych przez mieszkańców, aż jest to dziwne ? Arku mam jedno zapytanie do Gerharda, ale napiszę Ci to na Pw. Co jest grane, że nie mogę wysłać wiadomości ?
Ostatnio zmieniony czw gru 12, 2013 4:38 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”