UFO nad Polską: 2013

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

Raport jest już Przemku na moim blogu - następny będzie za jakiś czas dotyczący tym razem CE-2 ;) Ja pamiętam jak w dniu 26 maja 2006 roku robiłem małym kompaktem 5 mp fotki ciekawych chmur z mojego balkonu gdy popatrzyłem w kierunku pół ZM zdębiałem około 3-4 km dalej poruszał się jasny płaski jakby dyskowaty obiekt i zamiast robic od razu fotki bo miałem aparat w ręku stałem jak wryty dopiero po kilku sekundach oprzytomniałem i wykonałem dwie i tak spóźnione fotki obiektu w dali, ale jednak wykonałem ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Przemekkk666 »

Ciekawe nagranie choć widać jednocześnie dużo i nie dużo. Leci w miarę równo, nie ma też pewości, że to nie samolot odbijający światło chociaż ja jeszcze takiego odbicia promieni nie widziałem
Pastuch
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 08, 2013 10:03 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Pastuch »

Witam.Film z Rybnika ufo over Poland to fejk. Nie zastanawia was dla czego drgania obrazu chmur i drgania obrazu obiektu nie pokrywają się? Bo  to jest film kręcony przez szybę w, której odbija się jakieś światełko z tyłu. Szyba jest jak się domyślam na obrotowym stoliku czy krześle, a gościu obok kamery trzyma w ręku mini latarkę na diody. Tym sposobem wiedzie całością po chmurach i jest wrażenie jakby coś świecącego leciało na tle chmur. Pewnie odkrył ten sposób gdy robił w domu porządki i postawił na chwile szybę na obrotowym fotelu co i ja kiedyś zrobiłem. Zobaczył, że lampy z tyłu fajnie się odbijają i wpadł na ten pomysł. I mamy super obiekt z Rybnika.Mogę wam taki sam zrobić bo nawet przed chwilą sprawdzałem z szyba czy się da.  No i jeszcze coś istotnego. Ktoś kto filmuje taki spektakularny obiekt nie ogranicza się do tak nędznego opisu na YT.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

Po autorze nic nie wynika aby to był fejk, widać że prowadzi czynne obserwacje nieba więc, nic dziwnego, że udało się coś zaobserwować zresztą pierwsza podstawa, aby oceniać czy to fejk to posiadanie oryginału.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: arek »

drogi nowy kolego ,być może stary ,któż to wie ,takie zagadnienie już było tu przerabiane http://youtu.be/QGT-R-HtqCs  ,zatem prochu raczej nie wynalazłeś . (latarka diodowa). Zatem sądzę ,że dwaj panowie wzięli takie rozwiązanie pod uwagę .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

Arku dokładnie przecież to nasz niestrudzony 50 latek w czapeczce ;)
Pastuch
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: sob cze 08, 2013 10:03 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Pastuch »

Dyskusja moim zdaniem o oryginale jest zbędna. W przypadku filmu z rybnika jest tyle cech wskazujących na fejka, że trudno ich nie zauważyć. Dziwne, że azor taki fachowiec od rejestracji tego nie wyłapał? Arek dał dobry przykład jak to zrobić więc nie ma się czym ekscytować. Człowiek z Rybnika najwidoczniej zdegustowany, że nic nigdy nie zarejestrował postanowił zrobić sam UFO.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: azor »

No właśnie zbędna jak nie ma oryginału. Może to fejk może nie, ja opieram się zawsze na oryginałach.
Ostatnio zmieniony śr cze 12, 2013 3:32 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
Robert0
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 19, 2013 4:08 pm
Kontakt:

Re: UFO nad Polską: 2013

Post autor: Robert0 »

Cześć[color=#ff0000;],[/color] nazywam się Robert i mieszkam w Warszawie[color=#ff0000;].[/color] [color=#ff0000;]W[/color]czoraj w nocy z wtorku na srodę (18.06-19.06)[color=#ff0000;],[/color] [color=#ff0000;]gdy[/color] siedziałem z koleżanką na ławce w okolicach placu Bankowego i patrzylem w niebo[color=#ff0000;]. B[/color]yło tak po 24[color=#ff0000;], [/color]jakoś koło 1 w nocy, [color=#ff0000;]gdy[/color] zauważyliśmy dziwne zjawisko na niebie. Tylko nie wiemy czy to był[color=#ff0000;]o[/color] [color=#ff0000;]jakaś[/color] [color=#ff0000;]coś a la[/color] kometa[color=#ff0000;],[/color] czy też jakiś meteor albo [color=#ff0000;]coś[/color] [color=#ff0000;]jeszcze coś[/color] innego[color=#ff0000;],[/color] bo zostawiło za sobą taki długi slad[color=#ff0000;],[/color] jak to nie raz pokazują w telewiz[color=#ff0000;]ji,[/color] gdy leci kometa[color=#ff0000;].[/color] [color=#ff0000;]A,[/color] i zapomniałem napisać[color=#ff0000;],[/color] że leciało w kierunku północym[color=#ff0000;],[/color] gdzieś nad morze. Gdy to przeleciało[color=#ff0000;],[/color] to pózniej wysoko na niebie zaczeliśmy dostrzegać różne obiekty[color=#ff0000;], [/color]które [color=#ff0000;]jedne[/color] [color=#ff0000;]albo [/color]świeciły się jak gwiazda [color=#ff0000;]i [/color]leciały dosyć szybko, [color=#ff0000;]albo[/color] leciał[color=#ff0000;]y [/color]w kierunku gwiazdy[color=#ff0000;], to nie przeleciało prosto ale nie [/color]prosto[color=#ff0000;],[/color] tylko [color=#ff0000;]z[/color]robił[color=#ff0000;]y[/color] dziwny unik, [color=#ff0000;]i po tym jak zrobiły ten dziwny unik, po którym to pózniej[/color]wydawało się[color=#ff0000;],[/color] jakby leciał[color=#ff0000;]y[/color] i się kołysał[color=#ff0000;]y[/color] na boki. Pózniej w kireunku wschodnim zauważyłem jak coś bardzo mocno błysnęło na biało na niebie z początku myślałem że mi się tylko zdawało za chwilę znowu mi błysnęło i znowu myślałem że tylko mi się zdaje po czym koleżanka do mnie że coś jej błysnęło też i pózniej jeszcze z dwa razy błysnęło odstęp pomiędzy tymi błyskami był może nie wiem z minute czasu próbowałem wzrokiem wysledzić czy jest tam jakiś obiekt ale podczas błysku i jak błysk zniknął to nic nie było w tamtym miejscu i to jest kolejna dziwna sprawa. Po jakimś czasie znowu patrzenia w niebo było widać jak też coś leci z zawrotną prędkością i to w różnych odstępach było takich obiektów kilka i wszystkie się kierowały w kierunku tej jakby ala komety czy nie wiem co to mogło być. Pózniej znowu jakieś dziwne błyski na niebie zauważyliśmy to było dokładnie pod figurą dużego wozu tak jakby coś leciało albo spadało w dół zaświeciło się zgadło po czym po paru minutach znowu się zaświeciło i znowu zgasło i tak cały czas dopóki nie zniknęło nam za drzewami. i gdzieś nie wiem była chyba 2.30 znowu coś leciało i na różne kolory się świeciło na czerwony na niebieski na jeszcze jakiś inny i też leciało w tamtym kierunku co wszystko inne tylko że tutaj leciało leciało i raptowanie zrobił się taki ostry biały błyk jakby ktoś tam ogromnym aparatem z fleszem zrobił zdjęcie i zniknął ten błysk a obiekt dalej leciał jak to zobaczyłem to mnie po prostu w ziemie wmurowało a jako że nie posiadam żadnego specjlistycznego sprzętu więc nie mam za bardzo czym zrobić zdjęcia bądz nagrać filmu. Na koniec powiem że dzisiaj znowu idę w to samo miejsce zobaczyć czy też będą jakieś aktywane takie latające obiekty w razie czego będę pisał.  [color=#ff0000;]Więcej mi się nie chce poprawiać. Zlikwidowali lekcje j. polskiego w polskich szkołach czy negatywne oceny?[/color]
Ostatnio zmieniony czw cze 20, 2013 11:43 am przez Robert0, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”