Poradziecki szpital w Świnoujściu

Duchy, Zjawy, Klątwy
Awatar użytkownika
SNAKE1980
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: pt gru 26, 2008 3:00 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: SNAKE1980 »

Witam. Sorki ale jestem nowy i nie za bardzo wiem jak znaleźć te fotki. Mógłby ktoś mi pomóc. Chętnie bym zobaczył. Jestem mocno zainteresowany wszelkimi zjawiskami paranormalnymi. Sam znalazłem w okolicy Łodzi kilka miejsc, które regularnie próbuję badać.
Jestem hardkorem
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 28, 2010 12:55 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: Jestem hardkorem »

Ech...sprawa jest prosta. Przeczytajcie ten artykuł - http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/11918/...C&showall=1



W czasach kiedy szpital należał do PGWAR(Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej) były tam lepsze warunki niż w polskich szpitalach. O nawiedzeniu tego miejsca może decydować
Na koniec, przytoczyć chcę mało znany epizod z dziejów tego szpitala. Otóż w styczniu 1993 r. na pokładzie promu „Jan Śniadecki”, do Świnoujścia przywiezione zostały zwłoki kilkunastu ofiar katastrofy promu „Heweliusz”, który kilka dni wcześniej zatonął. Dla miasta wyłonił się wówczas problem przechowania szczątków ofiar do czasu przekazania ich rodzinom. Ani kostnica szpitalna, ani kaplica cmentarna, nie były w stanie przyjąć ciał ze względu na prozaiczny brak miejsc. W tej sytuacji podjęta została decyzja o złożeniu i czasowym ich przechowaniu w mieszczącej się na I piętrze porosyjskiego szpitala, sali operacyjnej. Warunki, jakie istniały w tym miejscu a więc wykafelkowane ściany i sufity, a poza tym bardzo niska temperatura zewnętrzna, predestynowała to pomieszczenie do tej nowej, nietypowej dla niej roli.
hanter97
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: wt lis 10, 2009 6:37 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: hanter97 »

Hmm .

MIeszkam w mieścinie niedalekoŚwinioujścia.. może gdy znajdę wolną chwilę zabłąkam się tam i to sprawdzę :D :P
Chcieć nie zawsze oznacza wierzyć.

Pomyśl przez chwilę! To proste!
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: ADAX »

w Świnoujściu znajduje sie ruski szpital jego historia jest nieznana kiedy chce sie o nim czegos dowiedziec ludzie milkna.. postanowilam sama to sprawdzic mam zdjecia i wiele dowodow na to ze miejsce jest nawiedzone... nie tylko przez jednego ducha...


To dlaczego jeszcze ich nie przedstawiłaś ? (o ile jeszcze choć zaglądasz na to forum) Ja też mam dowody na to, że na Marsie mieszkają obcy, ale gdzieś je zapodziałem...


niestety ktos ten teren kupil i chca go zniszczyc wiem dobrze na co natrafia..


Natrafią na miny, Otto von Bismarck'a ? A tak w ogóle, to już powoli świta dlaczego jest to nawiedzone miejsce...


spiedzilam na badaniu tego miejsca wiele dni z wieloma duchmi sie skontaktowalam one nie pozwola na to by to miejsce zostalo zniszczone..


Są na to jakieś dowody ? A co z wnioskami badań, czy są to tylko bajki babci Jagody ?


ten szpital caly czas funkcjonuje sychac ludzkie rozmowy bylam swiadkiem kilku operacji.. widzialam dzieci bawiace sie lpomimo swoich chorob..

mowie Wam jest to nprawde niezwykle miejsce...


To ten szpital jeszcze funkcjonował ? czy ci się pomyliły po prostu szpitale ? A co Z Otto ?



Może i to jest nie zwykłe miejsce, takie opuszczone miejsca budzą grozę, niepewność, ale te spotkania z duchami, funkcjonujący szpital...

... Albo masz takie niezwykłe zdolności i jesteś dzieckiem indygo, albo po prostu czegoś za dużo.



Takich historyjek nie kupuję.



Aha zapomniałem dodać, że wychodzi na to, iż ktoś kto chciał zbudować coś innego na miejscu szpitala, prawdopodobnie rozprowadził, historyjkę o duchach, aby nikt inny nie brał sie łapami do inwestycji ;)
Ostatnio zmieniony czw paź 14, 2010 7:06 pm przez ADAX, łącznie zmieniany 1 raz.
jasny punkt
Infrańczyk
Posty: 165
Rejestracja: pt lis 19, 2010 8:58 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: jasny punkt »

[quote name='ADAX' post='74570' date='14 październik 2010 - 22:03'][/quote]





Mowa tu o szpitalu na WYSPIANSKIEGO.....wychowalam sie ulice dalej..od tego szpitala...MATEJKI...cala dzielnica byla kiedys radziecka..przyjezdzajac na wakacje do rodzinneg miasta czesto chodze starymi sciezkami zeby powdziwiac co sie tam zmnienilo..i rzezcywiscie..szpital jeszczes jest w stanie nienaruszonym od czasu kiedy sowieci spakowali walizki...powstalo chyba tylko bardziej solidne ogrodzenie w oklo obiektu
Wojciech97
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 04, 2012 1:52 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: Wojciech97 »

Niestety dzisiaj to miejsce wygląda tak http://www.wyspiarzniebieski.pl/images/new...0e911debb13.jpg

Swoją drogą ma ktoś może więcej info na ten temat jeszcze?
deenes
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 29, 2012 7:59 am
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: deenes »

Jako, ze jestem dokladnie z tamtych stron to moge powiedziec, ze szpital jest nawiedzony jedynie w tytule tego watku, za mlodu udalo sie nam przejsc go wzlud i wszerz, lacznie ze strychem i piwnicami pod obiektami. Fakt, ze szpital robil dosyc ciekawe wrazenie, szczegolnie wieczorowa pora ze wzgledu na swoje rozmiary, stopien zniszczenia i ciekawy klimat, ale nic poza tym tam nie bylo. Pare fot zeby bylo wiarygodniej:





[ external image ][ external image ]

[ external image ][ external image ]
Awatar użytkownika
esco_bar
Infrańczyk
Posty: 171
Rejestracja: pn sie 08, 2011 11:49 am
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: esco_bar »

w Świnoujściu straszą tylko ceny piwa w sklapach na promenadzie...
Awatar użytkownika
357
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: wt wrz 03, 2013 2:00 pm

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: 357 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="esco_bar" data-cid="100132" data-time="1346229791">w Świnoujściu straszą tylko ceny piwa w sklapach na promenadzie...</blockquote>Nieprawda.... Cześć jestem nowa. Trafiłam tu właśnie ze względu na ten szpital, a może właściwie ze względu na samo Świnoujście. Byłam tam kiedyś na plenerze zw. ze studiami. To co mnie tam spotkało do dziś mnie zastanawia i szukam jakiś wyjaśniających informacji. Nie jestem pewna czy chodzi o ten sam szpital.Moja historia jest taka:Pewnego wieczoru z grupą osób (14stu) wybraliśmy się na plażę, wracaliśmy już po zmierzchu ok 22 h. Szliśmy chodnikiem podzieleni na dwie grupy, ja byłam w drugiej grupie jakieś 10m za pierwszą.Ulica była prosta, a po lewej stronie ciągnął się żywopłot wysoki na 1,5 m. Zaczął się niewinnie trząść w różnych miejscach, jakby ktoś chciał nas nastraszyć, ale sprawdziliśmy , że nikogo za nim nie było. Więc szliśmy sobie radośnie dalej, aż nagle siła z jaką zaczął się poruszać wzrosła i trząsł się już cały (na całej długości) , wszyscy myśleli że to taki silny podmuch wiatru po tej stronie ulicy. W końcu zaczął poruszać się tak jakby stado koni po nim przebiegało, było to tak straszne, że wszyscy zaczęliśmy uciekać z tamtąd. Dodam, że nie był to wiatr... Nikt nie chciał o tym później rozmawiać. Żywopłot ten przylegał do ogrodzenia tego szpitala. W szpitalu byliśmy robić zdjęcia dzień wcześniej, nic oprucz strasznego klimatu nas tam nie spotkało. Ze Świnoujścia mam jeszcze inne niezwykłe wspomnienia, o których napiszę osobny wątek. Czy to mógł być poltegreist?
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Poradziecki szpital w Świnoujściu

Post autor: Katarzyna_1 »

Sorry Admini, ale jakieś "nawiedzenia" są na Tym Forum. Pytanie.., czy to zwykłe dzieciaki? Czy jakaś wroga "siła" dążąca do ośmieszenia tego forum?Pewnie jedno i drugie. :Oh:
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „DUCHY”