UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ]Końcówka lat 70-tych i początek 80-tych to okres, kiedy w Polsce doszło do wielu spektakularnych spotkań z UFO. Jednym z rzadkich przypadków, kiedy tego typu obiekt udało się uwiecznić na fotografii, była zbiorowa obserwacja z września 1983 r. Wówczas pensjonariusz przebywający w Wiciach wykonał zdjęcia świetlnej kuli zawieszonej nad Bałtykiem, która „wypuszczała” w dół mniejszy jasny obiekt… SZCZEGÓŁY W SERWISIE INFRA
van
Infrańczyk
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 03, 2013 3:41 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: van »

<blockquote class="ipsBlockquote">Jak zauważył [ufolog] Kazimierz Zalewski: ‘Sfotografowany [w Muszynie] obiekt emitował światło własne, w przeciwnym bowiem wypadku nie ukazałby się w postaci jednolitej ciemnej plamy’. To samo można powiedzieć o obiekcie obserwowanym nad morzem, gdzie również drugie mniejsze światło utrwaliło się na błonie filmowej w postaci jasnej plamki, a więc na zdjęciu jest ono ciemne i w środku czarne</blockquote> Jakim cudem jasny obiekt może zostawić na błonie fotograficznej ciemny (czarny) ślad??? Z informacji wynika, że obserwacja była w dzień, więc nawet jeśli obraz jest negatywem zdjęcia, to tło nie powinno być białe...
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: azor »

Ale tak samo było w Muszynie obiekt wzrokowo był jasny jak ''słońce'' w dodatku okrągły a widzisz na negatywie wyszedł już ciemny w dodatku nie okrągły lecz w kształcie spodka. Przeczytaj wytłumaczenie tego w UFO nad Polską.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: Rysiek23 »

Fotografie UFO z Wicia (1983): Nowe fakty Zdjęcie UFO z Wicia, które 30 lat temu wykonał pan Wiesław Machowski należy bezsprzecznie do najciekawszych ujęć niezidentyfikowanych obiektów w historii polskiej ufologii. Sprawa jest wyjątkowa, bo liczbę świadków obserwacji jaskrawopomarańczowych NOL-i, które 3 września pojawiły się w pobliżu ośrodków wczasowych można liczyć w setkach. Niedawno skontaktował się z nami autor tych zdjęć, który miał do przekazania kilka niezwykle ciekawych uwag… WIĘCEJ W SERWISIE INFRA http://youtu.be/7Ab8aooD1b4
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: Arek 1973 »

Oooo super  że świadek się odezwał, jateż kiedyś  obserwowałem wyraziście pomarańczową kulę, niestety nie było  widać kopuły  i  niestety nie mam fotki :(
Ostatnio zmieniony pt wrz 06, 2013 11:54 pm przez Arek 1973, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: arek »

Rewelka ! naprawdę szacun , po tylu latach swiadek chciał opowiedziec .I się odnalazł /odnaleźliście go.  Ale to jest też potwierdzenie tego że polska armia ustawowo nie zajmowała sie NOL ami.Nikt nie wspomina o samolotach które miały by sprawdzic co to.A przecieć mamy czy mieli,smy stałe posterunki obserwacyjne na całym wybrzeżu. I oczywiście radary i inne takie.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: azor »

Świetna sprawa fajnie, że świadek chciał jeszcze raz o tym opowiedzieć. Jak wiadomo wzrokowo były widoczne tylko pomarańczowe kule, ale klisza jak widać rejestruje szerszy zakres w tym UV/IR dlatego ''czarny kapelusz'' jest widoczny tamte filmy były specyficznie uczulone na pasmo UV dziś tego nie ma pomimo, że mamy technikę cyfrową. Przy okazji wczoraj o 19:28 wychodząc na balkon zauważyłem wręcz na zawołanie pojawienie się nagle jasno/żółtego pulsującego lub drgającego światła obserwowałem to jakieś 5 sekund może więcej gdy już miałem aparat światło zaczęło się kurczyć mimo tego wykonałem jedną fotkę tego ''świetlnego zjawiska'' lornetkę zupełnie nic nie zauważyłem. Wstępnie sprawdzałem loty samolotów, ale brak o tym czasie awionetek/liniowców sprawdzałem w rzeczywistym czasie na FR24.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: Przemekkk666 »

Tak Arku ale można nawet w dzisiejszych czasach wyposażyć się w taki sprzęt jak z przed lat, analog + klisza czuła na IR + filtr do tego dodatkowy IR, z tym że nie jest łatwo ponoć dostać takich małych rozmiarów filtry ale wszystko do zrobienia :)Ciekaw jestem czy byłyby jakieś efekty tą metodą w okolicach Bzowskiego<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="107488" data-time="1378539051">tamte filmy były specyficznie uczulone na pasmo UV dziś tego nie ma pomimo, że mamy technikę cyfrową.</blockquote>
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: azor »

Efekty zawsze jakieś będą to tylko kwestia czasu/chęci, owszem są cyfrowe lustrzanki specjalnie uczolone na pasmo UV/IR ,ale cena to ponad 2 000 $ używa ją m.in Nicola Tosi do fotografowania niewidocznych zjawisk świetlnych nad Bismontova. 
Awatar użytkownika
observator
Infranin
Posty: 272
Rejestracja: śr mar 07, 2012 2:35 pm
Kontakt:

Re: UFO sfotografowane w Wiciach (1983)

Post autor: observator »

Podczerwień (bliska) rejestruje się cyfrowymi aparatami i kamerami bez specjalnych zabiegów. Można więc w dzień rejestrować obiekty promieniujące w tym zakresie widma niewidoczne dla oka, jak np. znany wszystkim obraz świecenia diody podczerwieni w pilocie tv. Wiele zdjęć na których uchwycono jakieś świecące plamki może być obrazem z tego zakresu widma. Typowa cyfrówka w zakresie UV już nie jest tak czuła jak w IR i niewiele tu można zdziałać. Są w prawdzie dostępne filtry wąskopasmowe, np. używane do astrofotografii Słońca, czy  Wenus, o zakresie bliskiego nadfioletu, ale ze względu na tą słabszą czułość matryc w tym zakresie widma, trzeba stosować dłuższe ekspozycje, efekty będą mizerne raczej. Dodatkowo filtry takie są dostępne jedynie w dwóch rozmiarach, maksymalnie 2 cale.http://deltaoptical.pl/blizej_nieba/filtr-baader-planetarium-u-125-t310-390-2458291,d1151.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob wrz 07, 2013 4:44 pm przez observator, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”