Przestrzelone czaszki

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: niedzwiec »

Fajna wiadomość Kasiu, ale powiem szczerze, że wcale by mnie to nie zdziwiło, gdyby to była prawda. Jakby pomyśleć - skoro podróże w czasie są teoretycznie możliwe, to co za problem, żeby ktoś z przyszłości wpadł tutaj skontrolować temat? 
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: Hybrid »

Jeżeli ktoś uważa , że ''podróże w czasie'' są możliwe czyli wykonalne to proszę podać przyklad ewentualnie technologiczny sposób jak takie przemieszczania miałyby wyglądać , choć absolutnie nie w temacie , to jednak jestem bardzo ciekaw .
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: niedzwiec »

W przypadku takich sytuacji zawsze przypomina mi się taki jeden odcinek Stargate SG-1, jak wpuścili do bazy takiego filmowca, który kręcił serial telewizyjny oparty na ich pracy i pozwolili mu skopiować raporty z misji, jako scenariusze odcinków. Ktoś w obsługi bazy potem zapytał - 'dlaczego mu pozwoliliście użyć raportów z misji, jako scenariusza, przecież one wszystkie są tajne, nie boicie sie ujawnienia?!' i padła odpowiedź 'a kto by w to wszystko uwierzył?'. (chyba jakoś tak to było, ale sens jest)Cholernie łatwo jest zdyskredytować różne przedziwne teorie, głównie dlatego, że zdecydowana większość naukowców to banda zarozumiałych, aroganckich, przeintelektualizowanych bufonów z ogromnych rozmiarów ego, którzy myślą, że pozdjadali wszystkie rozumy. Nieraz wystarczy, że jakiś 'autorytet' publicznie obśmieje jakąś ciekawą i odważną teorię, żeby zniszczyć komuś karierę i odesłać teorię w niepamięć. Ja myślę, że dzisiejsza nauka sama się w ten sposób powstrzymuje.
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="niedźwieć" data-cid="105598" data-time="1370857313">W przypadku takich sytuacji zawsze przypomina mi się taki jeden odcinek Stargate SG-1, jak wpuścili do bazy takiego filmowca, który kręcił serial telewizyjny oparty na ich pracy i pozwolili mu skopiować raporty z misji, jako scenariusze odcinków. Ktoś w obsługi bazy potem zapytał - 'dlaczego mu pozwoliliście użyć raportów z misji, jako scenariusza, przecież one wszystkie są tajne, nie boicie sie ujawnienia?!' i padła odpowiedź 'a kto by w to wszystko uwierzył?'. (chyba jakoś tak to było, ale sens jest) Cholernie łatwo jest zdyskredytować różne przedziwne teorie, głównie dlatego, że zdecydowana większość naukowców to banda zarozumiałych, aroganckich, przeintelektualizowanych bufonów z ogromnych rozmiarów ego, którzy myślą, że pozdjadali wszystkie rozumy. Nieraz wystarczy, że jakiś 'autorytet' publicznie obśmieje jakąś ciekawą i odważną teorię, żeby zniszczyć komuś karierę i odesłać teorię w niepamięć. Ja myślę, że dzisiejsza nauka sama się w ten sposób powstrzymuje.</blockquote> O ile jestem w stanie uwierzyć w różne cudeńka bilokacyjne i grę umysłu , który tak realnie potrafi wytworzyć takie wrażenia i w dodatku obrazy w mózgu sklejają się w ''rzeczywistość'' , którą odbieramy jako real : o tyle w żadne cudeńka typu S-G , wechikuły czasu i teleportacja nie przemawia do mnie , są to tematy dla autorów s-f . Więc i s-f są przypadki typu ''John Titor'' i walające się butelki po Coca-Coli . Pisałem wyżej , że przed nami były cywilizacje , mające fizykę skalarną w małym palcu , to dlaczego mam nie wierzyć , że ktoś tam z dalekiej przeszłościwykopcił z jakiegoś ''garłacza'' do ich jejszej małpy . Odsyłam także do architektury antycznego Rzymu , proszę prześledzić czy choć jeden dzisiejszy zabytek Wiecznego Miasta i cała podziemna , nie pokazywana na codzień perfekcyjna sieć kanalizacyjna została zbudowana przez wolnych obywateli i legionistów - ewentualnie niewolników  :?
Ostatnio zmieniony pn cze 10, 2013 12:58 pm przez Hybrid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: Katarzyna_1 »

Cyt. "Odsyłam także do architektury antycznego Rzymu , proszę prześledzić czy choć jeden dzisiejszy zabytek Wiecznego Miasta i cała podziemna , nie pokazywana na codzień perfekcyjna sieć kanalizacyjna została zbudowana przez wolnych obywateli i legionistów - ewentualnie niewolników  :?"Jednym słowem;  Hydraulika - slowo z greckiego chyba.  Znów nie na temat, ale mnie na gadanie naszło. Znałam kiedyś lekarza, ktory opowiadał jak to się stalo, że na medycynę się wybrał i zostal chirurgiem. Skończył tylko szkołę podstawową, jak to na wsiach kiedyś bywało. W wieku 14 lat ojciec posłał go "do terminu" do majstra  na przyuczenie do zawodu hydraulika. Nie pasowalo mu to zajęcie, więc podjął jako 16 letni młodzieniec  trud ukończenia średniej szkoły wieczorowej. Wtedy nauczano anotomii. Kiedy na lekcjach zobaczył na planszach przekrojonego czlowieka, od razu do nauczycielki powiedział, że człowiek to nic innego niż hydraulika, której nauczał go majster w terminie. No to ucz się wiele i idź  na medycynę powiedziała nauczycielka drwiąc z ucznia. Skończył ogólniak z wyróżnieniem i dostal się na medycynę. Był świetnym chirurgiem. :) 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="105601" data-time="1370868948"> żadne cudeńka typu S-G , wechikuły czasu i teleportacja nie przemawia do mnie , są to tematy dla autorów s-f .</blockquote><blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="105601" data-time="1370868948">Pisałem wyżej , że przed nami były cywilizacje , mające fizykę skalarną w małym palcu , to dlaczego mam nie wierzyć , że ktoś tam z dalekiej przeszłościwykopcił z jakiegoś ''garłacza'' do ich jejszej małpy .</blockquote> W moich oczach te dwa zagadnienia nie są aż tak bardzo odległe, aczkolwiek zgadzam się - precywilizacja wydaje mi się bardziej prawdopodobna, niż podróże w czasie. Ja przytoczyłem tylko przykład z serialu scifi, żeby uwypuklić, jak łatwo obśmiewa się coś, co nie wpasowuje się w obecny model naukowy, czy stan wiedzy.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: arek »

jak się wydaje upływ czasu jest związany z siłą grawitacji , zatem jego upływ nie jest stały .Skoro tak, to muszą istnieć zaburzenia czasowe .Mniejsze lub większe muszą występować w pryrodzie naturalnie ,mogą być też wywoływane sztucznie . Odszukaj opis badań jakie przeprowadził  Szymański w Wylatowie ,to tam po jego eksperymencie  wszystko ucichło .Ale miał przygodę z zaburzeniami czasu . Więc nie jest to tylko kwestia przynależna  s-f .Polecam  wszystkim wdeptującym w kręgi zbożowe ,pomiary upływu czasu wewnątrz i na zewnątrz kręgu.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: Hybrid »

Mieszasz troszeczkę pojęcia znaczenia ''czasu'' w fizyce . Jeżeli łączysz go z grawitacją , to wchodzimy już w fizykę relatywistyczną gdzie ''czas'' to jedna ze współrzędnych gdzie samo przez się rozumieć trzeba , że będzie zmienną lecz to tylko matematyczny abstrakt nie mający nic wspólnego z cyklicznością .Na kanwie tematu należy się poruszać w obrębie fizyki klasycznej gdzie ''czas'' uwypukla cykliczność - chronologiczność zdarzeń z uwzględnieniem i rozgraniczeniem przeszłości i przyszłości . Wczoraj przeczytałem raporty ''badań'' P. dr Szymańskiego , traktując je z przymróżeniem oka - już samo pojawienie się w jego otoczeniu , Pana Rafała Nowickiego jako ''satelity'' , powinno u zainteresowanych tematem , pozapalać w główkach wszystkie czerwone , alertowe diody . Co do zaburzeń czasowych , to jak najbardziej istnieją , chociażby ''trójkąt bermudzki'' lecz były to zaburzenia - różnice - w odczycie chronometrów pomiędzy statkiem powietrznym a ''ziemią'' , więc trudno to nazwać jakąkolwiek podróżą w ''czasie'' tym bardziej , że pasażerowie których to dotyczyło nie zauważyli nic szczególnego w czasie lotu . Nie znamy przyczynkowości takich zdarzeń aczkolwiek zauważlne są skutki .
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: arek »

W otoczeniu Nowickiego ,?, stelita ?  Szymański przyjechał  tam z własną koncepcją długofalowych badań . To że Rafał N. do nich się podłączył to raczej normalne ,był w Wylatowie ,badał jak mógł to miejsce i stworzyli jakiś tam zespół badawczy . Nie wątpie w to ,że mówiąc o przesunięciu czasowym ,Szymański ,mówił prawdę .I było to spowodowane jakimś technicznym czynnikiem . I teraz ,skoro można w kakikolwiek sposób wpływać na czas,w Wylatowie spowolnił a następnie wyrównał się , to zapewne jest możliwe miejscowe zróżnicownie przepływu czasu w wyniku działań technologii . Skoro tak to być może powstają samodzielne "bramki czasowe"  jak np . na rancho skinwokera ,być może w trójkącie  bermudzkim . Nie wiem jakie to może mieć implikacje wg. teori paradoxu czasu musi być cos co go uniemozliwia ,być może przenieść się może tylko energia ,z tym że energia w pewnych okolicznościach przyrody staje się materią .
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Przestrzelone czaszki

Post autor: Hybrid »

cd. off-topa Osobiście nie mam nic do Pana R. Nowickiego . Lecz na osobę która ''skompromitowała'' Zdany należy spojrzeć troszeczkę pod innym kątem , zrozumiałe jest w tym momencie , że jej wiarygodność stoi pod znakiem zapytania . Nie twierdzę i nie mogę zaprzczyć , że Pan dr Szymański w czasie swoich prowadzonych ''experymentalnych'' badań natknął się na anomalie związane z  continuum ''czasowym'' .A dlaczego ?Ano dlatego , że po wykonaniu swoich ''eksperymentów'' obiecał sporządzić solidny raport . Przeszukałem neta , tak jak potrafiłem i niestety  takowego nie znalazłem , dopóki go nie zobaczę i nie przeczytam , trudno mi zająć stanowisko w powyższej kwestii . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="arek" data-cid="105642" data-time="1371028100">,z tym że energia w pewnych okolicznościach przyrody staje się materią .</blockquote> Chciałeś chyba powiedzieć ''masą'' . I należy tu wyrażnie zaznaczyć , że współczesna fizyka nie potrafi znależć i wytłumaczyć właściwego związku pomiędzy ośrodkiem fizycznym , obiektem fizycznym i transformacją fizyczną , czyli przechodzeniem masy spoczynkowej w zjawisko energii aktywnej mechanicznie . Lecz dalej rozmawiamy o ''gruszkach na wierzbie'' czyli kosmologii i fizyce relatywistycznej nijak dającej się przełożyć na naszą lokalną rzeczywistość . Wracając do tytułowego wątku , plecam zapoznać się z fragmentem książeczki Daenikena ,http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=7039gdzie bardzo życiowo , realistycznie i przemawiająco do wyobrażni opisał wydarzenia od których mogą nas dzielić wieki a być może i dni .Jeżeli powyższy opis dobrze ''przetrawimy'' to być może zrozumiemy do końca historię przestrzelonych czaszek . .   
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”