Jasny kulisty obiekt przelatujący za samolotem

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
trigger76
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 12, 2013 8:53 am

Jasny kulisty obiekt przelatujący za samolotem

Post autor: trigger76 »

WItam wszystkich.Chciałbym opisać wam to co zaobserwowałem wczoraj tj  11 czerwca.Wraz z żoną mieszkamy w jednorodzinnym domu w miejscowości Czerwieńsk(ok 15 km od Zielonej Góry).

Około godziny 22 przygotowując się do snu musiałem jeszcze wyprowadzić psa.Gdy byłem na zewnątrz było chyba pięć minut po dwudziestej drugiej kiedy pies biegał przy mnie a ja chodziłem po posesji.Spacerując tak obserwowałem niebo.a że wczorajszego wieczora  było przejrzyste więc mogłem oglądać gwiazdy.Gdy spojrzałem na zegarek było już trzydzieści minut po dwudziestej drugiej,przystanąłem w miejscu i obserwowałem nadal niebo,wtedy usłyszałem za sobą dźwięk silników samolotu,pomyślałem...to samolot..nie myliłem się,zza moich pleców na nade mną leciał samolot pasażerski najprawdopodobniej rejsowy,ponieważ już nie raz je widziałem.O tym że był to samolot jestem przekonany ponieważ nie był jeszcze całkiem ciemno i mogłem dostrzec sylwetkę samolotu,dziub,kadłub oraz skrzydła,do tego jeszcze migające światła sygnalizacyjne rozmieszczone na dziobie,skrzydłach i ogonie(tak jak zaznaczyłem to na rysunku).

Samolot nie był czymś nadzwyczajnym ale obiekt który przeleciał za samolotem przykuł moją uwagę.Obiekt praktycznie "wyrósł" na niebie znikąd.Nie wydawał też żadnych dźwięków.

Jak przebiegał tor lotu samolotu a jak obiektu,uwieczniłem to na rysunku który załączam do postu.

Obiekt był kształtu kulistego,świecącego stałym jasnoniebieskim światłem.Poruszał się znacznie szybciej od samolotu.

Osobiście nie wiem z jakimi prędkościami latają samoloty pasażerskie aby użyć tutaj liczb,ale z obserwacji wiem że obiekt był szybszy.Ponadto obiekt jak sądzę podczas swojego lotu wznosił się,ponieważ gdy minął już samolot,jego blask zanikał,by po chwili zniknąć całkowicie.Wszystko to trwało kilka sekund,po czym długo zastanawiałem się co widziałem.Celowo używam słowa 'obiekt' ponieważ nie jestem ekspertem i nie wiem dokładnie jak to wytłumaczyć ale wiem na pewno że nie była to żadna maszyna latająca taka jak samolot czy helikopter,te nie zachowują się tak że wznoszą się a potem znikają.



 
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr cze 12, 2013 9:37 am przez trigger76, łącznie zmieniany 1 raz.
elmo3000
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: wt paź 19, 2010 8:37 pm
Kontakt:

Re: Jasny kulisty obiekt przelatujący za samolotem

Post autor: elmo3000 »

Nieźle opisane i przede wszystkim zobrazowane!Jeśli rzeczywiście ten obiekt był na wysokości samolotu i widziałeś go pokaźnych rozmiarów w porównaniu do samolotu to quadrokoptery można wykluczyć. Możesz sprawdzać czy w tym czasie nie było organizowanych w pobliżu jakiś imprez lub ćwiczeń aeroklubów itp i po wykluczać pewne ewentualności. Wszystko to jeśli masz czas, jak nie to nic nie szkoda bo i tak dojdziesz do wniosku że nie wiadomo co to było (: Może obcy, może armia(na pewno nie nasza bo u nas bida) ćwiczyła z jakimś nowym sprzętem, może ktoś się bawił jakąś zabawka od wujka z ameryki...Samoloty zwykle latają tymi samymi drogami, czy nad twoim domem regularnie latają rejsowe ? Czy przelatuje czas od czasu jakiś inny samolot, niekoniecznie rejsowy żeby to jakoś powiązać ?
trigger76
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: śr cze 12, 2013 8:53 am

Re: Jasny kulisty obiekt przelatujący za samolotem

Post autor: trigger76 »

Hej.Dziękuję za pochwałkę :).Rysowanie zostało mi ze szkoły,rysunek techniczny i inne.Wracając do tematu to sprawdziłem to o czym mówisz,czyli o lotach w tej okolicy.Powiem tak,nad zieloną górą i wogóle nad lubuskim często są rejsowe loty,akurat tego dnia było ich kilka,sprawdziłem na stronie i tutaj nie wiem czy mogę podać link,najwyżej dostanę bana od moderatora,www.flightradar24.com.Na stronce bardzo wyczerpujących informacji można uzyskać na temat rejsów.Natomiast w miejscowości Przylep znajduje się lotnisko aeroklubu "Żelazny" i powiem że z moich częstych obserwacji samoloty akrobacyjne nie latają tak późno czyli po 22.W samej miejscowości gdzie mieszkam jest jednostka wojskowa,pułk przeciwlotniczy,także nie sądzę żeby "maczali palce" w czymś takim ,no a na pewno tego dnia.Od czasu mojej obserwacji zaobserwowałem jeszcze kilka takich przypadków.W tym momencie mogę być niewiarygodny co do zeznań ponieważ minęło już trochę czasu,ale jedną z późniejszych obserwacji był obiekt o podobnych właściwościach jak ten pierwszy zobrazowany, z tym że ten jak mogę stwierdzić migotał wielobarwnie po obwodzie.Jak mówię,może to nie być brane pod uwagę,bynajmniej z racji tego że nie mam na to dowodów w postaci zdjęć czy nagrań wideo,tylko jak to się mówi "na gębę".Do obserwacji obecnie posiadam w użyczeniu teleskop oraz lornetkę,ta jest dobra pod względem optyki,jak i tego że w razie obserwacji mogę szybko "ścigać" wzrokiem za obiektem,teleskopem już się za bardzo nie da.To z mojej strony tyle.W razie niusuw obserwacyjnych na niebie dam znać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”