Porozmawiamy z delfinami?

Biologia, klimat, medycyna, eksperymenty, przyroda.
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Porozmawiamy z delfinami?

Post autor: robrep »

Jeśli by można było porozmawiać z delfinami, to by znaczyło że mają świadomość i diabli by wzięli wymysły religii??? Oznaczało by to również że, inteligencja potrzebna do wytworzenia języka nie jest unikalna w kosmosie. Poniekąd był by to również jakiś dowód na to, że życie może istnieć gdzieś indziej  w kosmosie. Wydawało by się, że tak banalne badania nad komunikacją z delfinami, a właściwie są przełomem. Tylko kto powie o tym głośno?
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Porozmawiamy z delfinami?

Post autor: Elowen »

"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
TrueLobo
Infranin
Posty: 226
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 10:58 am
Kontakt:

Re: Porozmawiamy z delfinami?

Post autor: TrueLobo »

<blockquote class="ipsBlockquote">Jeśli by można było porozmawiać z delfinami, to by znaczyło że mają świadomość i diabli by wzięli wymysły religii???</blockquote> To masz problem bo z małpami już potrafimy porozmawiać. Te bystrzejsze potrafią sklecać całe zdania w języku migowym. Co do inteligencji to już nie takie proste. Są na poziomie kilkuletniego dziecka. A ryby, czy krowy no cóż łapek nie mają, żeby się migowego nauczyć to i mniej jest przykro jak lądują na naszym talerzu.
Awatar użytkownika
ADAX
Weteran Infranin
Posty: 1147
Rejestracja: ndz sty 13, 2008 5:54 pm
Kontakt:

Re: Porozmawiamy z delfinami?

Post autor: ADAX »

 Pewnie delfiny miałyby dużo do powiedzenia na temat wykorzystywania ich jako "maskotki" w parkach rozrywki, oraz jako wojskowych. Może lepiej nie pytać ?  Tak czy inaczej pomysł do stworzenia czegoś co mogło by pozwolic człowiekowi na porozumienie się nie tylko z delfinami, ale np. z koniem, czy małpą, to dobry pomysł. 
Czasami się zastanawiam, jak wyglądałby nasz świat, gdyby delfiny były zwierzętami lądowymi, a ludzie wodnymi. Wydaje mi się, że byłby dużo lepszy.
 Tylko pytanie dla kogo. Bo delfiny wbrew pozorom, przejawiają niestety, ale również i te "złe" cechy ludzkie. Nic nie jest takie proste. Pewnie mogło by to wyglądać jak w Planecie Małp. Lepiej, lub gorzej.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Porozmawiamy z delfinami?

Post autor: Elowen »

A jakież to "złe cechy ludzkie" mają wg Ciebie delfiny?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Porozmawiamy z delfinami?

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Elowen" data-cid="105899" data-time="1372055401">A jakież to "złe cechy ludzkie" mają wg Ciebie delfiny?</blockquote> Choć nam wydają się łagodne, przyjazne i chętne do pomocy – delfiny, nasi „morscy bracia” – mają, podobnie jak ludzie, również swoją ciemną stronę. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy, którzy przekonują, że zwierzętom tym nie są obce agresywne zachowania, przemoc i gwałty. Tworzą nawet swoiste „gangi”Naukowcy odkryli, że ssaki morskie prowadzą złożone życie partnerskie, tworząc "społeczeństwa otwarte", w których regularnie dochodzi do homoseksualnych i biseksualnych relacji. Ponadto delfiny uciekają się do przemocy i gwałtów w sytuacji, w której walczą o pozycję i autorytet. Są to ostentacyjne „pokazy siły”. Wydawać by się mogło, że życie delfinów to ciągły dramat. Żyją w skomplikowanych sojuszach, zajmujących wyznaczone terytoria, które jednak mogą się przenikać, stąd zmiany pozycji w stadzie i ciągłe walki o dominację. Gwałty na samicach są demonstracją siły przed samcami z innych grup.



- Obserwując ich stosunki społeczne często myślałem, jak bardzo skomplikowane są relacje pomiędzy osobnikami. Ich życie musi być wyjątkowo wyczerpujące - zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Cieszę się, że nie jestem delfinem – dodaje profesor Connor.
 Za: wp.pl, "The Telegraph"
ODPOWIEDZ

Wróć do „CZŁOWIEK i NATURA”