Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Wiadomości z kraju i ze świata
Piwosznik
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 22, 2013 9:36 am

Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Piwosznik »

<div>Zapraszam do dyskusji nad pomysłem utworzenia ugrupowania politycznego pod nazwą Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza.



Prototypowe założenia PPSR przewidują



1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo.



2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych.



3. Likwidację senatu.



4. Zmianę ustawy o szkolnictwie - likwidacja Gimnazjum i powrót do 8 klasowej podstawówki i 4 letniego liceum-5 letnie technikum. Usunięcie religii ze szkół, oraz wprowadzenia podstaw wiedzy o mitologii Słowian. Nauka przedmiotów matematyczno przyrodniczych od najniższych klas podstawówki, oraz wpajania najmłodszym zasad kultury osobistej czyli zasad właściwego zachowywania się w społeczeństwie, oraz szacunku dla zwierząt. Powrót mundurków szkolnych we wszystkich szkołach.



5. Więzienia miejscem przymusowej pracy społecznej- zgodnie z zasadą więzienie to nie hotel, kara to nie wyjazd na wakacje - resocjalizacja poprzez pracę. Więzień powinien zarabiać na swoje utrzymanie w więzieniu wykonywaniem ciężkich robót fizycznych, 15 godzin dziennie. Wygody i prawa więźnia do widzeń ograniczone do minimum. Jak powszechnie wiadomo obecne zakład penitencjarne nie są miejscem odbywania kary i poddawania się resocjalizacji. Zakłady karne stały się klubami wymiany doświadczeń, umiejętności i nawiązywania nowych przestępczych kontaktów. Co sprytniejsi gangsterzy potrafią kierować swoimi grupami zza więziennych krat. Obowiązkowa kastracja chemiczna dla gwałcicieli i pedofili



5. Upaństwowienie dużych przedsiębiorstw, od których zależy bezpieczeństwo polskiej gospodarki.



6. Uproszczonie systemu podatkowego.



7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi.



8. Zlikwidowania diet i imunnitetów poselskich



9. Zniesienia konkordatu, usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej



10. Bezwzględnego zakazu wykonywania tzw uboju rytualnego w granicach Słowiańszczyzny ( w naszym wypadku Polski ). Zwiększenia i bezwzględnego egzekwowania kar za znęcanie się nad zwierzętami.



11. Zapobieganie bezprawnej reprywatyzacji, ochronę lokatorów przed " czyścicielami " kamienic.



12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek.







Skąd pomysł utworzenia partii politycznej PPSR???



Ludzie z którymi rozmawiam podczas wykonywania swojej pracy zmęczeni są obecną sytuacją polityczną, chcą zmian ale jednocześnie mówią że nie mają na kogo głosować, bo obecnie nie ma partii politycznej której mogliby zaufać, deklarują potrzebę pojawienia się nowej siły w parlamencie. Wszyscy z którymi rozmawiałem wspominali o potrzebie powstrzymana wyprzedaży majątku narodowego, zdecydowanej większości nie podoba się rola jaką Polska pełni w UE, fatalnym stanie edukacji, wykorzystywaniu pracowników - np. zamrożeniu wypłat, braku podwyżek, złych warunkach wykonywania pracy. Wiele osób narzekało na arogancję kościoła oraz stan polskich lasów ( wycinanie, ogławianie drzew, zaśmiecanie ) niszczenie środowiska naturalnego.

Czas odpowiedzieć na potrzebę społeczeństwa - utworzenie partii politycznej której członkowie będą propagować patriotyzm - patriotyzm polsko - słowiański i w dużym stopniu opierać się na rodzimowierstwie.</div>



 
Piwosznik
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 22, 2013 9:36 am

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Piwosznik »

Dziękuje Czakrawartin za komplement i zainteresowanie. Na razie utknąłem na etapie przekonywania kilku osób z pewnego forum politycznego do mojego projektu w związku z tym szukam zainteresowanych tematem osób. Biernych popierających jest jak zwykle więcej niż chętnych do działania a ludzie z pomysłem na zmianę sytuacji w Polsce wolą zakładać raczej klubiki dyskusyjne. Osobiście uważam że Partia Słowian Rodzimowierców, z dobrze przygotowanym i uargumentowanym programem może zrobić dla kraju  coś  naprawdę dobrego. Dlatego próbuję zorganizować zainteresowane programem PPSR osoby  i zacząć polityczną działalność aby wyciągnąć Polskę z bagna pełnego pasożytów i skorumpowanych bandziorów oraz wyjąć nasz kraj spod okupacji Watykanu i biurokratów na niemieckich smyczach.



 
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: robrep »

1. Przywrócenie / zwiększenie i promowanie produkcji rodzimej. Likwidacja polskich stoczni i doprowadzanie do upadku polskich zakładów pracy powinny zostać uznane za przestępstwo. Podpisaliśmy cyrograf z UE i mamy figę do powiedzenia w tym temacie. Jak będziesz chciał wspierać realnie rodzime, to musi to być państwowe. Tyle że nie ma państwowej produkcji, bo ją zlikwidowano. Co do stoczni to śmiech mnie ogarnia, bo w Gdańsku przetrwała Niemca, Ruska i wykończyła ich własna Solidarność. 2. Wprowadzenie ekologicznych rozwiązań, np. zalesianie, naturalna żywność, ekologiczne domy - jednym z największych problemów współczesnego świata jest postępująca dewastacja środowiska naturalnego przez np. wycinanie lasów pod i tak nieudane inwestycje, zaśmiecanie jeszcze istniejących lasów, zanieczyszczanie wód gruntowych. Takie programy były, albo dalej są prowadzone przez EU. Taki jeden z dalszej mojej rodziny z zalesiania dostał całkiem niezłą kasę, tyle że sadzonki które dostał w dużej części zdechły. 3. Likwidację senatu. Postulat realny jakieś oszczędności będą. 4. Zmianę ustawy o szkolnictwie Ja bym zamienił część gimnazjów na szkoły zawodowe. Czy potrzebne są aż takie głębokie zmiany i powrót do 8 klas?Nie wiem czy to coś poprawi bo w całej Europie mają system taki  jak w Polsce. To raczej problem sposobów nauczania a nie ilości klas podstawowych. 5. Więzienia miejscem przymusowej pracy społecznej Ja jestem za tym aby ci którzy mają wyroki za lekkie przestępstwa (oszustwa itp.), nie siedzieli w więzieniu wcale. Opaska na rękę i do normalnej pracy, ale potrącać z pensji zasądzoną karę zamiast więzienia. Co do ciężkich przestępstw, to nie jest to sprawa prosta i łatwa do rozwiązania. 6. system podatkowy / jak go uprościsz  to się okaże że realny podatek wynosi 80%. 7. Ograniczenie importu i zwiększenie roli polskiej wsi. Patrz UE. 9. ten postulat odbiera od razu masę wyborców, nie warto się w to bawić, jeśli chcesz mieć partię polityczną. 10. rytualne uboje? Nie mam pojęcia o wielkości tego zjawiska. 11. Zapobieganie bezprawnej reprywatyzacji, ochronę lokatorów przed " czyścicielami " kamienic. A co z prawem do własności? 12. Obronę praw działkowców do posiadania zajmowanych działek. Chyba danie im możliwości pierwokupu w przypadku ich likwidacji.
Piwosznik
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 22, 2013 9:36 am

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Piwosznik »

robrep dzięki że podjąłeś temat. Na większość jednak zarzutów odpowiem przy najbliższej okazji, mam przygotowane materiały, jednak muszę je odpowiednio zredagować bo nie chcę rzucać pustymii sloganami typu TAK lub NIE. Jeżeli natomiast chodzi edukację - to potrzebna jest jej BARDZO głęboka reforma.Przyjrzyjmy się ostatnim wydarzeniom z Polski :



- Szesnastolatek zabił sklepikarza bo sklepikarz nie dał się okraść. Jak się później okazało gówniarz był wielokrotnie karany za rozboje i kradzieże



- W Zabrzu student bestialsko zabił 22 koty. Przy zatrzymaniu przez Policję drwił z funkcjonariuszy



- W Krakowie 23 - latek został zabity maczetami przez młodocianych gangsterów



- seria zabójstw dokonywanych przez młode matki na własnych dzieciach





Takich przypadków będzie coraz więcej. Zachodzi pytanie - co państwo w obecnym kształcie robi nie tak że coraz młodsi schodzą na kryminalną ścieżkę???

Ryba psuje się od głowy jak to mawiają i nie jest to wina młodych ludzi że reprezentowane przez szkoły państwo nie jest w stanie ich wychować, wpoić pozytywnych wartości. Problem leży w tym że szkoła nie przeprowadza procesu socjalizacji. Szkoła w obecnym kształcie nie spełnia swojego podstawowego zadania jakim jest edukacja młodego człowieka. Ocena z zachowania zyskała marginalne, jeżeli nie zerowe znaczenie, uczeń " ślizga " się pomiędzy klasami od podstawówki do szkoły średniej - z klasy do klasy przechodzą coraz gorzej wyedukowani uczniowie. Zakres materiału z podstawowych dla rozwoju kraju przedmiotów - matematyki, chemii, fizyki, biologii praktycznie nie zmienia się od gimnazjum do szkoły średniej, podczas gdy przedmioty te powinny być wykładane stopniowo od najniższych klas podstawówki.



Stąd moja propozycja o zmianach ustawy o szkolnictwie. Co do zlikwidowania gimnazjów i powrót do ośmioklasowej podstawówki - nie będę używać delikatnej retoryki - gimnazja to największe fabryki głąbów i młodocianych kryminalistów. Przez zmianę szkoły i otoczenia młodemu człowiekowi daje się złudną iluzję dorosłości. W nowym otoczeniu bachor nie zna nikogo a pozycję w stadzie zdobywa ( nazwijmy to umownie ) gangsterką. Gimnazja powielają materiał z podstawówki nie przekazując kolejnego etapu wiedzy .                                                                                                                                                                                        Obywatele deliberują z politykami - kretynami o tym czy uczestnictwo do szkoły podstawowej nie powinno rozpoczynać się już 6 roku życia. Moim zdaniem już 5 latki powinny zaczynać edukację. Wtedy dobrym pomysłem byłoby przedłużenie etapu podstawówki do 9 lub nawet 10 lat.  Problemem pozostałoby odpowiednie przygotowanie szkół na przyjęcie tak młodych ludzi ale myślę że udałoby się to zrobić. To tylko część moich pomysłów co do reformy edukacji. 



 
Ostatnio zmieniony sob cze 22, 2013 11:08 am przez Piwosznik, łącznie zmieniany 1 raz.
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Elowen »

Piwosznik, a dlaczego rodzimowercza? Chcesz by Polacy przeszli na pogaństwo ? :D  Czy przypadkiem, nie jest tak, że niby odrzucasz społeczeństwo nacechowane religijnością, ale ukradkiem starasz się przepchać słowiańskie wierzenia ? Piszesz „usunięcia katolickich, żydowskich, islamskich symboli religijnych z przestrzeni publicznej”, dlaczego tak precyzujesz? Dlaczego nie postulujesz po prostu  „religijnych” lub „związanych z jakimkolwiek systemem religijnym” , co?
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Piwosznik
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 22, 2013 9:36 am

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Piwosznik »

Ugrupowanie Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza nie łączyłoby jakichkolwiek obrzędów religijnych z uprawianiem polityki. Wiara wiarą ( w przypadku PPSR ma być to rodzimowierstwo, pogaństwo jak mówi Opolczyk http://opolczykpl.wordpress.com/ ) a polityka polityką i nie należy łączyć jednego z drugim ( chociaż nie będe ukrywał że " przepchanie " słowiańkich wierzeń to dla mnie całkiem kusząca perspektywa ). Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie przetransferowania wartości rodzimowierczych do programu partii bez otwartego odprawiania obrzędów plemion Słowińskich ( partie polityczne typu PiS robią to samo z katolicyzmem popierając prymat kościoła, bratając się z Rydzykiem, Flaszką - Głódziem itp)

 Wartości są dużo ważniejsze od obrzędów. Moja propozycja wprowadzenia do programu nauczania w szkołach mitologii Słowian dotyczy tego że mitologię tą należy traktować przede wszystkim jako spoidło, nić braterstwa i porozumienia pomiędzy wszystkimi narodami słowiańskimi. Zresztą nie tylko słowiańskimi gdyż porównując starożytne politeistyczne wyznania z całego świata można dojść do wniosku że wszystkie opowiadają tę samą historię o bogach - przodkach - nauczycielach. Określenie " Rodzimowiercza " w tytule partii jest więc jedynie domyślne i oznacza że w szeregach PPSR nie będzie miejsca dla osób otwarcie lub skrycie agitujących za dominacją religii abrahamowych, a także że nie będzie w nim miejsca dla postaw liberalnych i multikulturowych, natomiast mile będą widziane osoby wyznające rodzimowierstwo.





 
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Piwosznik" data-cid="105874" data-time="1371906971">(...) nie będzie w nim miejsca dla postaw liberalnych i multikulturowych, natomiast mile będą widziane osoby wyznające rodzimowierstwo.</blockquote>I właśnie dlatego ja na przykad, bym była przeciwna Twojej partii. Polityka powinna być wolna od jakichkolwiek wierzeń. To, co Ty chciałbyś przepchnąć, to jest również propaganda wyznaniowa. Zwyczajne chciałbyś zastąpić jeden system religijny przez inny. Dla mnie to jest niedorzeczne, śmieszne (chcesz namwiać ludzi do wiary w Światowida? :D), oburzające i w dodatku tak samo niebezpieczne, jak wszelka inna indoktrynacja religijna. Poza tym, wszystko to, co piszesz śmierdzi mi również na kilometr skrajnym nacjonalizmem ślicznie owiniętym w populizm. Niedobrze się od tego robi.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Elowen »

I w ogóle idź sobie agitować gdzie indziej. Forum Infry to nie miejsce na polityczną agitację.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Elowen" data-cid="105876" data-time="1371913984">I w ogóle idź sobie agitować gdzie indziej. Forum Infry to nie miejsce na polityczną agitację.</blockquote> A niech kolega agituje, a raczej może przedstawia swoje racje. W końcu nie o on pierwszy i nie ostatni. Niestety polityki nie unikniemy. Ciekawi mnie tylko skąd inspiracja aby czynić to tutaj? :)
robrep
Zaangażowany Infranin
Posty: 302
Rejestracja: sob kwie 27, 2013 10:25 am

Re: Polska Partia Słowiańsko - Rodzimowiercza

Post autor: robrep »

a tak w ogóle to źle do tego się zabrałeś. Napisałeś program dla bardzo wąskiej grupy społecznej. Wywaliłeś na wstępie katolików, nauczycieli, ślązaków itd. Jak chcesz mieć dobry program wyborczy w Polsce to zastanów się czego ludzie chcą, a potem im to obiecuj, choćby to były mirabelki na wierzbie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WYDARZENIA I POLITYKA”