Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Historyczne przypadki spotkań z obiektami UFO i ich pasażerami.
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Rysiek23 »

[ external image ] To bezsprzecznie jedno z najdziwniejszych znalezisk w historii. Pod koniec marca 1974 r., rodzina Betzów z Florydy odnalazła na swojej posesji dziwną metaliczną kulę o wadze prawie 10 kg. Zabrana do domu, wkrótce ujawniła swoje niezwykłe właściwości, będąc w stanie samoczynnie się poruszać i generować niskie dźwięki. Ponieważ to, co działo się z przedmiotem nieco wystraszyło właścicieli, postanowili oddać kulę do przebadania do bazy wojskowej… Tak pojawił się szereg pytań, na które nie znamy odpowiedzi do dziś. SZCZEGÓŁY NA INFRA.ORG.PL
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Hybrid »

O tym przypadku nie słyszałem , bardzo arcyciekawa sprawa . Ale ile w tym rzetelnej prawdy trudno wnioskować na podstawie artykułu , może być też , to medialny ''abstrakt'' . Jedno co mnie uderza to , to , że US-Navy ''wypożyczyło'' obiekt do przebadania i oddało z powrotem . Przy takich zachowawczych ''dziwadłach'' kuli [jeżeli rzeczywiście były obserwowalne] sądzę , że przedmiot trafił by do ''depozytu'' .
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: arek »

[ external image ] Mam gdzieś w archiwum reprodukcję zdjęcia rentgenowakiego tej kuli . Z tego co pamiętam Faktycznie widoczne były jakieś kuliste obiekty w środku. To jest naprawdę bardzo ciekawa sprawa, wyjaśnienia, że jest to radziecki sputnik międzdzy bajki włożę.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Hybrid »

 Jestem bardzo ciekaw co się stało z ''farmerami'' w USA , prowadząc normalne życie - karty kredytowe , ubezpieczenia - nie da się ot , tak zapaść pod ziemię . A nawet , jak już to bez powyższych nie da się w sposób normalny funkcjonować w USA - chyba , że wyemigrowali poza stany . Pod ''kosiarkę'' też chyba nie wpadli całą rodziną . :Blush:Dziwi mnie nadal , co pisałem wyżej dlaczego nie zarekwirowano im tego ustrojstwa  :?  :? .To nie w stylu jankesów .W takim bądź razie wniosek jeden ... nie przedstawiało dla obronności i armii żadnej wartości .  
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="106114" data-time="1373706209"> Jestem bardzo ciekaw co się stało z ''farmerami'' w USA , prowadząc normalne życie - karty kredytowe , ubezpieczenia - nie da się ot , tak zapaść pod ziemię . A nawet , jak już to bez powyższych nie da się w sposób normalny funkcjonować w USA - chyba , że wyemigrowali poza stany . Pod ''kosiarkę'' też chyba nie wpadli całą rodziną . :Blush:</blockquote> Robiąc research do artykułu natknąłem się na kilka sprzecznych informacji, spośród których najbardziej wiarygodna wydaje się ta, iż Betzowie przeprowadzili się do innego stanu a tajemnicza kula wciąż jest w ich posiadaniu - trudno to sprawdzić w 100%.
Awatar użytkownika
Arek 1973
Homo Infranius Alfa
Posty: 2940
Rejestracja: śr paź 29, 2008 6:13 am
Kontakt:

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Arek 1973 »

Z gazety z  1974rhttp://news.google.com/newspapers?nid=2245&dat=19740420&id=1nwzAAAAIBAJ&sjid=KTIHAAAAIBAJ&pg=6937,4714017 Tak sobie myślę czy to  nie mogło być właśnie  ufo  którego  się tak usilnie jako dowód poszukuje?
"Jestem fanem nauki ale nie jej ślepym wyznawcą"
 
<a href="https://www.facebook.com/arek.czaja">ht ... k.czaja</a>
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Hybrid »

''Kula'' Betzów być może  była częścią większego ''obiektu'' , który ją odłączył od siebie - była by to wtedy forma sondy w naszym rozumieniu . Lecz dziwi mnie i nie daje spokoju dalej fakt , że armia odpuściła to sobie , pomimo nagłośnienia sprawy . Więc albo dla wojska , ''kula'' nie przedstawiała żadnej wartości [w co wątpię] , albo sami to zmanipulowali . Chodzi także o jej ''napęd'' . Dzisiaj teoretycznie dałoby się takie ustrojstwo skonstruować na zasadzie dwóch torusów . Lecz zdięcie Rtg uwidoczniło by to .
Awatar użytkownika
RickDangerous
Infrzak
Posty: 78
Rejestracja: czw lis 12, 2009 11:24 am
Kontakt:

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: RickDangerous »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Hybrid" data-cid="106114" data-time="1373706209"> Dziwi mnie nadal , co pisałem wyżej dlaczego nie zarekwirowano im tego ustrojstwa  :?  :? .To nie w stylu jankesów...</blockquote> A może jednak zarekwirowali.. oddali idealną kopię ale bez tych 'właściwości'.. to właśnie jest w stylu usa...
Awatar użytkownika
Hybrid
Infranin
Posty: 201
Rejestracja: pt gru 28, 2012 7:37 pm

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: Hybrid »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Czakrawartin" data-cid="106175" data-time="1373959127">Ja czytałem w sieci, że wojsko się tym interesowało, ale ci Betzowie nie chcieli im tego wydać, żeby to rozczłonkować. Zresztą, może im zapłacono za zniknięcie i wyciszenie sprawy? Bo dziwne, że to tak znikło nagle, bez wieści.</blockquote>  W usa , nie ma czegoś takiego jak ... ''nie wydam bo nie chcę'' ...  Nawet zwykły prozaiczny patent jest najpierw rozapatrywany przez armię . Być może było tak jak zauważyłeś , dostali kasiejkę i musieli zniknąć z tego terenu . <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="RickDangerous" data-cid="106177" data-time="1373967667"> A może jednak zarekwirowali.. oddali idealną kopię ale bez tych 'właściwości'.. to właśnie jest w stylu usa...</blockquote>  Też tak mogło być , lecz to co pisze czakra , było w 100% łatwiejsze do wykonania .
Awatar użytkownika
SWAT
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 17, 2013 4:14 am
Kontakt:

Re: Dziwna sprawa „kuli Betzów”

Post autor: SWAT »

A może po prostu dostali przysłowiową kulkę, a rząd zadbał by o ich kulce nie było później wielkiego halo. Wyprowadzkę łatwo upozorować. W Ameryce jak rząd czegoś chce, to sobie to bierze. Podobnie było w milionach innych przypadków. Widać to po tym jak usilnie rząd USA próbuje dopaść Edwarda Snowdena. Kulka może już dawno została pocięta albo stoi w Strefie 51.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść. 

Po prostu być, urzeczywistniać sny. 

Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć. 

Po prostu być, po prostu być.
ODPOWIEDZ

Wróć do „HISTORIA SPOTKAŃ Z UFO”