"Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Paleoastronautyka, tajemnicze odkrycia, niezwykłe dokonania starożytnych i ciągnące się za nimi pytanie, czy naszych przodków odwiedzili przybysze z kosmosu?
Awatar użytkownika
Rysiek23
Homo Infranius Alfa
Posty: 3237
Rejestracja: sob cze 02, 2007 11:25 am
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: Rysiek23 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="abby_nivers" data-cid="109329" data-time="1384704251">W dzisiejszych czasach jest zaś czymś, co w pewnym stopniu mogłoby zastąpić religię.</blockquote> Brzydko powiem, że to wierutna bzdura. Religia dla kogo? Temat bardzo mnie interesuje ale nie czuję się osobą wierzącą, ba, nawet jestem bardziej wątpiący niż wierzący i wszędzie doszukuję się namacalnych dowodów i chyba w ten sposób postępuje większość badaczy. Poczynając od samego początku - nie wiem czy był kiedykolwiek tzw. paleokontakt, wiele na to wskazuje, ale czy w to wierzę? Nie, ja chcę to wiedzieć.
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: abby_nivers »

Napisałam "w pewnym stopniu". Mam na myśli ukierunkowanie swoich myśli w stronę paleoastronautyki, przywiązanie do jej założeń oraz często ogromna wiara, że w przyszłości staniemy na wyższym poziomie rozwoju (zostaniemy "oświeceni") i dojrzymy do absolutnej prawdy namacalnie (z niebios zstąpią istoty, które potwierdzą nasze przypuszczenia". Tak jak religia w centrum jej zainteresowania stawia boga lub bogów, tak i zwolennicy teorii paleoastronautyki w centrum zainteresowania mają świadomość istnienia wyższych cywilizacyjnie istot.
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: Przemekkk666 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="RysiekINFRA" data-cid="109330" data-time="1384704788"> Poczynając od samego początku - nie wiem czy był kiedykolwiek tzw. paleokontakt, wiele na to wskazuje, ale czy w to wierzę? Nie, ja chcę to wiedzieć.</blockquote> Bingo, bo tutaj wcale nie o wiarę chodzi i tyczy się to całego fenomenu UFO. To moja prywatna sprawa ale ja przykładowo na podstawie wielu przykładów z historii mogę śmiało powiedzieć, że wiem, iż taki paleokontakt miał miejsce. I to samo powie każdy, kto szczerze prześledzi losy naszej matki Z.iemi w tym kontekście.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: arek »

Ale tu nie chodzi o określenie stopnia wiarygodności paleoasrtonautyki , a o rozchodzenie sie informacji i zastąpienie istniejących w kulturze mitów właśnie paleoastronautyką. Jestem też pewny ,że to już się dzieję ,to czyli zastępowanie religii ,wiarą w przybyszy kształtujących nasz na swoje podobieństwo. Jest to np. kościół scientologiczny , różne sekty typu Eternius , gdzie bogów zastępują Alieny, a grupa wyznawców czeka na ich powrót i odrodzenie więzi .Sprawiedliwą ocenę i wywyższenie ze społeczeństwa wyznawców. Ludzie których kształtują programy typu ascient aliens ,będą negatywnie nastawieni do wiary w dogmaty religijne a bezkrytycznie nastawieni do wiadomości z telewizji propagowanych w tym serialu .  Zwłaszcza ,że religia chrześcijańska to kolos na glinianych nogach. Bo jak sie przyjrzeć to Biblia , pismo święte pisane pod wezwaniem Ducha Świętego jest luźnym zbiorem opowieści dobranym do potrzeby stworzenia religii. Kanonizacja Biblii była najwiekszym oszustwem w dziejach świata wiary. Przestała być zapisem dziejów a stała się zbiorem dobrych życzeń.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: abby_nivers »

Czakrawartin: nie ignorancja, ani głupota. Nie wszyscy muszą chcieć udowadniać w swoich pracach prawdziwość teorii paleoastronautyki (tak, przyczep się, bo nazwałam ją teorią). Mnie to akurat nieszczególnie interesuje, bardziej skupiłam się na tym, co powyżej napisał arek i jest mi z tym całkiem dobrze. I nie przywiązuj się tak bardzo do pojęć, bo jako osoba która w tym temacie porusza się dość płynnie, powinieneś odrobinę się zdystansować. Przeczytaj całość moich wypowiedzi jeszcze raz, może zrozumiesz wtedy to, co chciałam w swojej pracy wykazać. Paleoastronautyka jest mitem we współczesnej kulturze. Taka jest moja teza.



Dla uściślenia: w rozdziale o fantasy i science fiction definiuję i rozróżniam te pojęcia.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="abby_nivers" data-cid="109360" data-time="1384758578">Paleoastronautyka jest mitem we współczesnej kulturze. Taka jest moja teza.</blockquote> Jest mitem w tej kulturze, czy też mitem stworzonym przez tę kulturę i na jej użytek? Ja na ten przykład, mając pewien bagaż przeczytanych materiałów, rozmów, filmów, własnych wniosków - jestem pewien, że taki czy inny rodzaj kontaktu miał miejsce w odległej przeszłości, natomiast w szerszej perspektywie już większość społeczeństwa tak niekoniecznie uważa, tzn. - ja myślę, że to jest po prostu przełomowy moment dla tej teorii - nauka i technologie galopują do przodu w takim tempie, że ludziom trochę trudniej nadążyć, niż 100-200 lat temu. Jedni za technologią nadążają bardziej, inni mniej, dlatego bardziej postępowa część społeczeństwa wymieniła sobie aspekt duchowy na technologiczny i włala - zupełnie nowe spojrzenie na mity, religie, wierzenia. Ja mówię tak - jeszcze 2-3 pokolenia i to paleokontakt będzie dominującym dogmatem, a dzisiejsze religie będą w odwodzie.
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: abby_nivers »

Mitem stworzonym przez wiele kultur, nie tylko tą współczesną.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="abby_nivers" data-cid="109364" data-time="1384764540">Mitem stworzonym przez wiele kultur, nie tylko tą współczesną.</blockquote> Nie zgadzam się. Skoro 'astronautyka' jest pojęciem współczesnym to tymbardziej 'paleoastronautyka'. Szczerze wątpię, żeby wcześniejsze kultury patrzyły na ten temat poprzez pryzmat podróży kosmicznych, czy wizyt obcych cywilizacji na Ziemi.Jak już powiedziałem - to dzisiejsze czasy powoli zastępują wymiar duchowy na wymiar technologiczny w tych mitach, czy wierzeniach. To właściwie dzieje się na naszych oczach.
abby_nivers
Infrzak
Posty: 43
Rejestracja: pt cze 15, 2007 12:21 pm
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: abby_nivers »

To w takim razie nie możemy mówić że dawni bogowie byli kosmitami latającymi w statkach kosmicznych, bo ówczesne ludy nie znały takich pojęć. Terminologię lepiej pozostawić z boku.
Awatar użytkownika
niedzwiec
Zaangażowany Infranin
Posty: 354
Rejestracja: śr sty 05, 2011 9:06 am
Kontakt:

Re: "Paleoastronautyka jako mit we współczesnej kulturze"

Post autor: niedzwiec »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="abby_nivers" data-cid="109371" data-time="1384766542">To w takim razie nie możemy mówić że dawni bogowie byli kosmitami latającymi w statkach kosmicznych, bo ówczesne ludy nie znały takich pojęć. Terminologię lepiej pozostawić z boku.</blockquote> No właśnie to próbuję Ci wytłumaczyć - dla ludzi, którzy byli świadkami tych wydarzeń, były to przeżycia religijne, a dziś są mitami, natomiast dla nas - żyjących w dzisiejszych czasach - to bardziej teoria naukowa, ciężko więc mówić o micie. Nadając tej sprawie łatkę 'mitu' niejako wyszydzasz tę tematykę, obdzierając ją ze znamion naukowej autentyczności i myślę, że to o to koledzy, obecni tu, się wzburzyli.
ODPOWIEDZ

Wróć do „STAROŻYTNI ASTRONAUCI”