NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Listy forumowiczów i czytelników. Podziel się swoim niezwykłym przeżyciem!
Awatar użytkownika
SWAT
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 17, 2013 4:14 am
Kontakt:

NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: SWAT »

Zdjęcie stare, prezentowane przeze mnie na kilku już forach. Co to jest, nie mam pojęcia lecz jestem pewien na 85% iż nie jest to światło żadnego komina czy wierzy. Zdjęcie o którym piszę, przedstawiam wam poniżej. Jak zostało zrobione: siostra kupiła nowy aparat i akurat jechała po znajomą do miejscowości niedaleko. Ja w tym czasie, przez otwarte okno pstrykałem sobie zdjęcia jak głupi (zaznaczam że byłem wtedy dzieciakiem jeszcze). Samochód jakoś szybko nie jechał bo było to Cinquecento, a droga jak to droga w Polsce. W kierunku w którym było robione foto, jest kawałek łąki, kanał, pola i lasy. Żadnej wierzy tam nie ma ponieważ dobrze znam te tereny. Okolica zrobienia zdjęcia: Kazimierz Biskupi koło Konina. Obiekt o którym mówię, to ta czerwona plamka u dołu.http://s19.postimg.org/udidodpxu/img0061ec1.jpgTu w powiększeniu i w negatywie.http://s19.postimg.org/4j8kylpxu/img0061ec1d.jpg Co to jest według was?
Ostatnio zmieniony pn lip 22, 2013 5:48 pm przez SWAT, łącznie zmieniany 1 raz.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść. 

Po prostu być, urzeczywistniać sny. 

Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć. 

Po prostu być, po prostu być.
Mazi
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 9:13 pm
Kontakt:

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: Mazi »

A co mają do tego okolice Krosna?
Ostatnio zmieniony pn lip 22, 2013 9:18 pm przez Mazi, łącznie zmieniany 1 raz.
Hidd
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:07 am

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: Hidd »

Nie jestem specem od fotografii, ale z tego co widać zdjęcie było robione z użyciem lampy. Ponieważ było robione w nocy, więc widać na nim jedynie obiekty od których odbiło się światło lampy (dlatego nie widać gwiazd) czyli nic co by było gdzieś daleko od ciebie. Z tego powodu obstawiałbym raczej owada niż NOLa. Jeżeli się uprzeć że jest to coś innego, to obstawiam samolot, który mignął jednocześnie kilkoma światłami pozycyjnymi (co jakiś czas się synchronizują, możesz sam zaobserwować). Sugerują to te dwie kropki po bokach (światła na końcówkach skrzydeł) i środkowy duży rozbłysk (kadłub).
Ostatnio zmieniony wt lip 23, 2013 7:46 am przez Hidd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: azor »

Z mojego doświadczenia mogę na pewno wykluczyć owada, fotografowałem owady z lampą błyskową i zawsze wychodzą jako jasne plamki lub rozmazane nigdy w barwie czerwieni.  Aby wykluczyć kilka rzeczy niestety trzeba by było z tego miejsca zobaczyć teren za dnia i nocą czy w dali znajdują się np. latarnie/latarnia uliczna, lub inne źródło sztucznego światła. Sądzę, że samolot byłby zauważony przez autora zdjęć ? To co widać bardzo przypomina dalszą latarnię uliczną, swego czasu sfociłem światła stopu (samochodu) parę km dalej efekt był podobny.
Awatar użytkownika
SWAT
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 17, 2013 4:14 am
Kontakt:

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: SWAT »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Mazi" data-cid="106286" data-time="1374527919">A co mają do tego okolice Krosna?</blockquote> Nie wiem, ale ktoś edytował tytuł tematu. A kto, to już nie mam pojęcia.  <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="106291" data-time="1374569126">Z mojego doświadczenia mogę na pewno wykluczyć owada, fotografowałem owady z lampą błyskową i zawsze wychodzą jako jasne plamki lub rozmazane nigdy w barwie czerwieni.  Aby wykluczyć kilka rzeczy niestety trzeba by było z tego miejsca zobaczyć teren za dnia i nocą czy w dali znajdują się np. latarnie/latarnia uliczna, lub inne źródło sztucznego światła. Sądzę, że samolot byłby zauważony przez autora zdjęć ? To co widać bardzo przypomina dalszą latarnię uliczną, swego czasu sfociłem światła stopu (samochodu) parę km dalej efekt był podobny.</blockquote> Jak pisałem, nie mam tam żadnych dróg oświetlanych sztucznym światłem. Tylko łąki, pola i lasy. Już bardziej prawdopodobny jest samolot.
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść. 

Po prostu być, urzeczywistniać sny. 

Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć. 

Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: azor »

Ale możliwe, że są ''polne drogi'' i możliwość np. samochodowego stopu to jedna z możliwości - masz fotki za dnia tego terenu ?
Hidd
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:07 am

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: Hidd »

Wrzuć koordynaty z Google Earth i podaj kierunek w którym jechałeś (jeżeli znasz). Akurat Koło Kazimierza Biskupiego jest małe lotnisko cywilne.
Awatar użytkownika
SWAT
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: śr lip 17, 2013 4:14 am
Kontakt:

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: SWAT »

Wiem to wszystko, mieszkam od urodzenia. Rozpoznaję przelatujący samolot, często też latają te z Powidza, ale te raczej bym usłyszał nawet jakbym nie zobaczył świateł. Widać też kominy elektrowni Pątnów, ale to nie ten kierunek. Jak dać link koordynaty?
Po prostu być, iść tam gdzie masz iść. 

Po prostu być, urzeczywistniać sny. 

Po prostu być, żyć tak jak chcesz żyć. 

Po prostu być, po prostu być.
Awatar użytkownika
arek
Homo Infranius Alfa
Posty: 2146
Rejestracja: śr mar 08, 2006 9:55 am
Kontakt:

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: arek »

Daj też zdjęcie zrobione z tego samego miejsca za dnia.
<a href="http://www.wmgu-olsztyn.prv.pl">wmgu-olsztyn.prv.pl</a>
Hidd
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 23, 2013 6:07 am

Re: NOL na zdjęciu? Okolice Konina

Post autor: Hidd »

Jak najedziesz myszką na wybrane miejsce, to na dole ekranu masz wyświetlone koordynaty - możesz spisać. Albo wchodzisz na Google Maps w przeglądarce, robisz zbliżenie na tę drogę i na górze ekranu pod paskiem wyszukiwania masz przycisk do tworzenia linków (obok przycisku drukarki).
ODPOWIEDZ

Wróć do „RELACJE I HISTORIE CZYTELNIKÓW”