Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Różne religie, Biblia, własne interpretacje pisma, cuda, etc.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="106695" data-time="1375824151">Kasiu no właśnie  dotarli na ziemie polskie w IV w p. n e, a Ślęża powstała  między VII- V w. p.n. e - powołuje się na wspomnienie o tym przez Jerzego Gąssowskiego, który spisał mity celtyckie opierając się za pewne na pewnej wiedzy.</blockquote>Zmęczona jestem. To znaczy, że Celtowie mogli być w okolicach Ślęży? Czy nie?
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: danut »

Mogli być, ale to miejsce było już zasiedlone, a więc druidzi nie wybrali go za swoje sanktuarium, za miejsce kultu, święty gaj, itd. :).
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Katarzyna_1 »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="danut" data-cid="106697" data-time="1375825375">Mogli być, ale to miejsce było już zasiedlone, a więc druidzi nie wybrali go za swoje sanktuarium, za miejsce kultu, święty gaj, itd. :).</blockquote>Kumam, dzięki. :) Idę spać. Dobranoc
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Andrzej 58 »

Spokojnie Kasiu .Mam w moich tajnych źródłach i o Celtach i o tym tajemnym miejscu ,które przytoczyła Danusia.Wymaga to troszeczkę czasu .Tak nawiasem mówić pokazałem wam to miejsce kiedyś na zdjęciu z tymi nolami i hologramami.Dodatkowo zamieściłem zdjęcie lotniarza i zapytałem się czy widzieliście to kiedyś.To cytat z Danusi:"Jak wszystko na to wskazuje bardzo wielkie znaczenie przypisywali oni kołu i środkowi jakiegoś regionu, tak jakby był on punktem świętym łączących ich nawet z całym wszechświatem, przywiązywano znaczenie temu co po prawicy i temu co po lewej stronie, odwracając twarz do wschodu słońca, to co po prawej dobre , to co po lewej złe. "To znajduje się na tej stronie:http://commons.wikimedia.org/wiki/Voynich_manuscript.To największa strona manuskryptu Vonicha. Nr 85,86.Prawa strona to topografia terenu.Jest i słoneczko(zobrazowane na zachodzie).W odpowiednim miejscu górki.Ten zameczek znajduje się tam gdzie trzeba i według mojego info stał się jako spadek podstawą świątyni.Zaraz obok jest teren ze zdjęcia ,o którym było wcześniej wspomniane.Ten zamek z trzeba wieżami w powiązaniu z tym tak ważnym ,to Też było.Sen o Fotografie i Stokrotce.Jest tam też w lewym dolnym rogu zaznaczone krzyżykiem.Patrząc na wschód rzeczywiście to co zapisane w cytacie Danusi jest prawdą Z tej strony patrząc zło jest w świątyni a dobro w miejscu zaznaczonym krzyżykiem.No i znajduje się niedaleko Ślęży.Historia tego miejsca mówi ,że był to rejon zamieszkały przez Waldensów.Człowiek ,który na przełomie trzynastego i czternastego wieku założył tu swoją siedzibę nazywał się Sobotko i został spalony na stosie w Świdnicy wraz z innymi Waldensami.To tu znajdował się ośrodek walki z "bogami" tej góry horyzontu.Indukcja senna ,którą miałem mówi ,że gdy prawidłowy właściciel po wiekach powróci do tego miejsca będzie się działo,oj tak będzie się działo.
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Katarzyna_1 »

cyt, "Spokojnie Kasiu .Mam w moich tajnych źródłach i o Celtach i o tym tajemnym miejscu ,które przytoczyła Danusia.Wymaga to troszeczkę czasu .Tak nawiasem mówić pokazałem wam to miejsce kiedyś na zdjęciu z tymi nolami i hologramami.Dodatkowo zamieściłem zdjęcie lotniarza i zapytałem się czy widzieliście to kiedyś." Czy to chodzi o zdjęcia z terenu Danusi, czy z miejsca koło Ślęzy? Mógłbyś wklić te zdjęcia? bo wiesz,  wpisy o nolach to ja przeważnie omijałam i chyba wiekszość kobitek też. 
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Andrzej 58 »

Wszystko już było Kasiu w temacie o Innych rzeczywistościach.Zanim znajdę to lepiej to miną wieki -wkleję adres http://fotopolska.eu/64610,foto.html?o=d755Przy kościele do dziś widać pozostałości murów obronnych.Ten budynek w środku był naprawdę duży.Koło niego też były mury obronne.Po spaleniu Sobotki zostało to oddane Cystersom z Lubiąża..Oni sprowadzili z Belgii speca od budowania w cegle.Teren między kościołem a tym ważnym budynkiem został otoczony ceglanym murem(pozostałości widać do dziś) .Wykonano też połączenie tunelowe między kościołem i tym kompleksem.Z relacji starszych kolegów wiem ,że budynek znajdujący się między kościołem i murem ma bardzo duże podziemia.Teren w środku musiał być wyrównany.Koliduje to z tym co znajduje się obok.To tam odbywał się pewien "sen".Po latach mogłem zobaczyć relację z tego sztucznego "snu".Przy okazji Moi informatorzy pokazali mi jak się takie iluzje wykonuje.Też to opisywałem.Moja znajoma opowiadała mi ,że gdy mieszkali w budynku obok  tego dużego , widziała nad tym terenem Spodek.Oświetlał snopem światła tą łączkę.Grzybów pewnie nie szukał.I najważniejsze ,to to ,że to zdjęcie wiąże się z historią fotografa.
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: danut »

Mamy dziwną prawidłowość- po spaleniu Grodziska posiadłości oddano Cystersom ze Szczyrzyca.. :) a połączenia tunelowe według legendy - Niejaki Pieniążek zamierzał zbudować most łączący te góry ze Śnieżnicą, w tym celu udał się do wróżki Siwulki pod Babią Górą. Ona poleciła mu rozciągnąć najpierw jedwabny szur pomiędzy tymi górami, jednak zamiar ten nie udał się, gdyż pasterze przecięli ten sznur. Podziemne tunele i zasypane jaskinie jednak istnieją, jeden z nich łączy się z dobczyckim zamkiem , inne jeszcze nie zbadane, choć niektórzy uważają, że wychodzą aż pod szczyt Śnieżnicy, gdzieś w ukrytym, tajemnym miejscu- mnie pojawiały się często w snach. W bardzo dużym kompleksie podziemnym klasztoru znajduje się najstarsze muzeum kronik polskich, a w nim jedyne takie w Polsce najstarsze egzemplarze, trochę uszczuplone w czasach zaboru austriackiego.Wróćmy jednak do śladu celtyckiego. Wpływ i cywilizacyjny i kulturowy, obrzędowy i religijny na dzieje i ludzi Europy jest naprawdę widoczny, a być może i krople ich krwi po części mogą płynąc i w naszych żyłach, naszych polskich.Pojedyncze osady celtyckie, faktorie handlowe i w sumie zbieżność chociażby mitów i legend z naszymi słowiańskimi, podobieństwa w nich świadczyć mogą o tym iż ta kultura wcale nie była obca naszym przodkom. Przytaczałam kiedyś legendę o Dziku- kupił on sobie na targu niewolników żonę Greczynkę ze starym ojcem, tragizm zaczyna się w momencie utopienia się ich syna podczas powodzi i przejażdżki z ojcem, po tym wypadku matka szaleje, truje się, umiera, Dzik podpala zamek, opuszcza go i w przebraniu mnicha udaje się w kierunku Węgier.Na całym świecie odnajdujemy prastare, ale bardzo podobne motywy, czytając ten fragment celtyckiego mitu "Żegluga Mael- Duina" kojarzy mi się on z słynną "Odyseją" Homera. To podróże po zaświatach. Tylko o czym może nam to opowiadać, na co wskazywać?  Popatrzcie :"Potem ujrzeli inna wyspę, która nie była rozległa, z murem ognistym dookoła niej. -(znowu :)) - a mur ten wirował wokół wyspy. Były otwierane wrota w jednym miejscu muru i ilekroć owe wrota znajdowały się przed ich oczami, widzieli całą wyspę i wszystko co się na niej znajdowało, jak również jej mieszkańców, urodziwych ludzi w przepięknych strojach.." :)
Awatar użytkownika
danut
Homo Infranius Alfa
Posty: 2660
Rejestracja: ndz lut 07, 2010 9:45 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: danut »

Ps. Pytanie- jakiego mnicha, wszak legenda dotyczy czasów przed przyjęciem Chrześcijaństwa w Polsce. ??
Awatar użytkownika
Andrzej 58
Weteran Infranin
Posty: 1041
Rejestracja: sob maja 09, 2009 4:20 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Andrzej 58 »

O tym ,że Homer i Iliada jest składnikiem przekazów włącznie z innymi skierowanymi do przyszłości a i mit celtycki z murem.To fragment księgi Henocha .Jest tam też o murach:Wizja pałacu Bożego

8 Ujrzałem następującą wizję: Oto o bloki zawołały do mnie w widzeniu i mgła do mnie zawołała, i droga gwiazd, i błyski błyskawic ponagliły mnie i popchnęły mnie, i w widzeniu wiatry uniosły mnie i porwały mnie, i uniosły mnie do nieba.

9 Wszedłem, aż zbliżyłem się do muru, który zbudowany był z kamieni gradowych i język ognia otaczał go. Zacząłem czuć lęk.

10 Wszedłem do języka ognia i zbliżyłem się do wielkiego domu, który wybudowany był z kamieni gradowych i ściana tego domu była jak mozaika zrobiona z kamieni gradowych, a jego podłoga ze śniegu.

11 Jego dach był jak droga gwiazd i błyski błyskawic, a wśród nich były ogniste Cherubiny i ich niebo było jak woda.

12 Ogień płonął wokół jego muru, a drzwi jego opływały ogniem.

13 Wszedłem do tego domu. Był gorący jak ogień i zimny jak śnieg. Nie było w nim radości ani życia. Ogarnął mnie strach i przejęło mnie drżenie.

14 I gdy tak drżałem i trząsłem się, padłem na moje oblicze. I ujrzałem w widzeniu,

15 że oto inny dom, większy od poprzedniego, którego wszystkie drzwi były otwarte przede mną, zbudowany był z języka ognia.

16 We wszystkich tak górował chwałą, splendorem i rozmiarem, że nie potrafię wam opisać jego chwały i rozmiaru.

17 Jego podłoga była z ognia, a ponad nim błyskawice. Droga gwiazd i jego dach również był z płonącego ognia.

18 Spojrzałem i zobaczyłem w nim wysoki tron. Wyglądał jak kryształ, otoczenie jego było jak jaśniejące słońce i (słychać było) głos Cherubów.

19 Spod wysokiego tronu wypływały rzeki płonącego ognia, tak że było rzeczą niemożliwą nań patrzeć.

20 A Ten, który jest wielki, w chwale siedział na nim, a jego promieniowanie było jaśniejsze od słońca i bielsze od śniegu.

21 Żaden anioł nie mógł wejść, gdy ukazywało się oblicze Tego, który jest czczony i uwielbiany, żadne cielesne [stworzenie] nie mogło [nań] spoglądać.

22 Morze ognia paliło się wokół Niego i wielki ogień stał przed Nim i nikt z Jego otoczenia nie zbliżał się do Niego. Dziesięć tysięcy razy dziesięć tysięcy stało przed Nim, ale On nie potrzebował żadnej świętej rady.

23 I Święci, którzy byli blisko Niego, nie opuszczali ani nocą, ani dniem i nie odchodzili od Niego.

 
Awatar użytkownika
Katarzyna_1
Homo Infranius Alfa
Posty: 1969
Rejestracja: sob lut 06, 2010 4:22 pm
Kontakt:

Re: Inne rzeczywistości według wierzeń Celtów.

Post autor: Katarzyna_1 »

33oC, do tego na burzę się zbiera bo grzmi z oddali. Makówka się grzeje, więc nie mogę sie odnieść, tym bardziej, że nie wiele wiem.Ale to bradzo ciekawe i chętnie poczytam po skropleniu przez deszcz. :InLove: . Pozdro. Widać ciekawe, ale mie dla wszystkich.
"Balbus melius balbi verba cognoscit"
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAGADNIENIA RELIGIJNE”