Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Relacje, zdjęcia i doniesienia z kraju.
Awatar użytkownika
Newsman
Weteran Infranin
Posty: 1379
Rejestracja: śr wrz 09, 2009 10:17 am
Kontakt:

Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Newsman »

W sobotę, 3 sierpnia 2013 r., ok. 22:30, pani M. z Lublińca (śląskie) zaobserwowała przelot przedziwnego potężnego obiektu, którego spodnie światła układały się w kształt bumerangu. Jego korpus wyglądał na zamaskowany: „Patrząc miało się wrażenie, jakby to był obraz komputerowy” - przyznała kobieta. NOL majestatycznie oddalał się na zachód w całkowitej ciszy, ledwie zauważalny na tle gwieździstego nieba… więcej...
Awatar użytkownika
flying humanoid
Infrańczyk
Posty: 108
Rejestracja: sob maja 26, 2012 3:24 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: flying humanoid »

Kolejne tego typu doniesienie? Robi się ciekawie.Bardzo przytomne spostrzeżenie tej Pani: "„Samolot raczej to nie był, bo po co tyle świateł w podwoziu? Poza tym, jeśli ktoś chce coś ukryć, to raczej świateł nie włącza." To że mąż jest wojskowym, nie znaczy że koniecznie musi piosiadać wiedzę na temat wszystkich maszyn wojskowych. Ale zgadzam się, że jeżeli miał być to pojazd szpiegowski (ew. dron), to po kiego grzyba mu tyle światełek. Naprawdę intrygujące, zazdroszczę obserwacji.
Ostatnio zmieniony sob sie 10, 2013 2:20 pm przez flying humanoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Zauważyliście pewną regułę te ogromne obiekty poruszają się bardzo powoli ;)
Ostatnio zmieniony sob sie 10, 2013 2:16 pm przez azor, łącznie zmieniany 1 raz.
mason
Infrzak
Posty: 37
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 11:13 am
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: mason »

Wszystko wskazuje na tak zwany aktywny kamuflaż http://www.frazpc.pl/aktualnosci/760851,BAE_Systems_opracowuje_aktywny_kamuflaz_oparty_na_technologii_e-ink_dla_pojazdow_wojskowych.html Czyżby więc jednak jakiś obiekt wojskowy? A może brak dźwięku to z kolei rodzaj kamuflażu dźwiękowego. O takim jednak nie słyszałem, ale nie znaczy to, że gdzieś jacys wojskowi nad tym nie pracują. 
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Przemekkk666 »

Piotrze w ostatniej audycji zastanawiałeś się co to za technologia, gdzie nisko lecący spory obiekt nie wydaje żadnych odgłosów - jeśliby upierać się przy ziemskiej teorii to każdy elektryczny silnik czy jakiś hybrydowy nie bedzie wydawał odgłosów. Pamiętam noc przed wizytą obamy w Warszawie, spojrzałem w górę i ujrzałem trójkąt, kompletnie bezgłośny, ledwie widoczny, ale jestem właściwie pewien, że to była jakaś zabawka jankesów.
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Ale Przemku aby monitorować nie potrzeba tak zaawansowanych ''maszyn'' ja te ostatnio obserwowane wystarczą bezzałogowe drony, są małe i tanie i nie wywołują tyle emocji w razie obserwacji  jak ''trójkąt'' ? Nie wspominam juz o szpiegowskich satelitach na orbicie jakie mają US Jankesi ;)  Dlatego tak duża liczba tych obiektów jest mocno wątpliwa jako zabawki USA czy innych państw w dodatku ''testowane'' nad dużymi miastami, choć kształt jest wręcz wymarzony w obecnej technice ?
Elowen
Zaangażowany Infranin
Posty: 394
Rejestracja: ndz lut 12, 2012 1:08 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Elowen »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="mason" data-cid="107005" data-time="1376994995">Wszystko wskazuje na tak zwany aktywny kamuflaż http://www.frazpc.pl/aktualnosci/760851,BAE_Systems_opracowuje_aktywny_kamuflaz_oparty_na_technologii_e-ink_dla_pojazdow_wojskowych.html </blockquote>Niesamowite! Skłonna jestem uwierzyć, że to militarna maszyna jednak była, a nie pojazd obcych. Azorze i co z tego, że w dużym mieście? I co z tego, że duży pojazd? A skąd my możemy wiedzieć, jaki był cel tego lotu? Może właśnie potrzebowano przetestować maszynę w takich, a nie innych warunkach. W dodatku, jeśli to był tajny projekt, to reakcja męża tej Pani może być tylko jego potwierdzeniem.
Ostatnio zmieniony wt sie 20, 2013 5:48 pm przez Elowen, łącznie zmieniany 1 raz.
"Słowo Bóg jest dla mnie niczym więcej niż słowem i wytworem ludzkiej słabości, a Biblia zbiorem dostojnych, ale jednak prymitywnych, legend, które są na dodatek dość dziecinne. Żadna interpretacja, niezależnie od tego jak subtelna, nie może (dla mnie) tego zmienić" A. Einstein
Awatar użytkownika
Przemekkk666
Weteran Infranin
Posty: 1052
Rejestracja: wt maja 03, 2011 4:35 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: Przemekkk666 »

Nie wiem jak jest, ale tutaj teoria "ziemska" jak i ta poza ziemska ma swoje mocne i słabe strony. <blockquote class="ipsBlockquote" data-author="Elowen" data-cid="107014" data-time="1377020908">W dodatku, jeśli to był tajny projekt, to reakcja męża tej Pani może być tylko jego potwierdzeniem.</blockquote> Jak najbardziej ;)
Awatar użytkownika
azor
Homo Infranius Alfa
Posty: 2463
Rejestracja: wt cze 19, 2007 9:45 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: azor »

Tylko nikt tutaj o ''obcych'' nie mówi, nie można całkiem wykluczyć ziemskiego wyjaśnienia, tylko z powodu kształtów. Nie tylko ja, ale inni badacze powtarzają, kto i po co testuje ryzykuje testując nad miastami tak duże pojazdy  ? Elowem od tego są poligony a nie miasta. Tak wiem zaraz ktos powie, że to celowa kampania, aby inni posądzili pojazd jako UFO. Obecnie jak zauważyliście armie świata wszystko miniaturyzują a nie odwrotnie. Nie twierdzę, że nie posiadają jakiś tajnych pojazdów, ale wrzucanie wszystkiego do jednego worka z napisem ''tajne testy'' uważam za błędne. Elowem osobiście uważam, że mąż tej Pani nie ma bladego pojęcia co to było, tylko boi się o własną reputację w środowisku dlatego tak reaguje. Dla przykładu ostatnio dotarłem do świadka obserwacji UFO w lipcu 1943 na Wołyniu jakiego no właśnie trójkątnego ;) kto wtedy testował nad Uściługiem ? Rosjanie, Niemcy a może bandy UPA ;)
Awatar użytkownika
artemius
Infrańczyk
Posty: 147
Rejestracja: śr lut 29, 2012 8:07 pm
Kontakt:

Re: Zakamuflowany "bumerang" nad Lublińcem (3 sierpnia 2013)

Post autor: artemius »

<blockquote class="ipsBlockquote" data-author="azor" data-cid="106761" data-time="1376144149">Zauważyliście pewną regułę te ogromne obiekty poruszają się bardzo powoli ;)</blockquote> To złożyłbym na karb złudzenia powodującego, że prędkość dużego obiektu lecącego nisko nad ziemią oceniamy na niższą niż obiektu małego. Piszę to z własnego doświadczenia. Mieszkałem kiedyś przy lotnisku sportowym i miałem okazję często obserwować lądowania małych samolotów, ich prędkość nie wydawała się specjalnie majestatyczna. Teraz mieszkam w pobliżu lotniska cywilnego i podchodzące do lądowania duże samoloty obserwowane z pewnego oddalenia wręcz wydają się "zawieszone" w powietrzu.
Lepszy okropny koniec niż okropność bez końca.
Murphy
ODPOWIEDZ

Wróć do „OBSERWACJE Z POLSKI”